Dlaczego się na to zdecydowała?

Weronika Kostyra 25 kwietnia 2018 16:00

Wyjście księżnej Kate przed szpital i pokazanie światu jej nowo narodzonego synka wywołało wielkie emocje. Media i fani rodziny królewskiej nie mogli się tego doczekać. W końcu, kiedy księżna zaledwie siedem godzin po porodzie wyszła na zewnątrz St. Mary’s Hospital w Londynie, wyglądała absolutnie zachwycająco. Obserwatorzy nie mogli wyjść z podziwu, że Kate pokazała się tłumom tak szybko. Dlaczego się na to zdecydowała?

Księżna Kate wyglądała zachwycająco siedem godzin po porodzie

W Wielkiej Brytanii czas, jaki spędzają w szpitalu po porodzie świeżo upieczone mamy, jest stosunkowo najkrótszy w porównaniu z resztą Europy. Księżna Kate wyszła jednak wcześnie nawet jak na te standardy. Kiedy urodziła George’a, została wypisana następnego dnia, w przypadku Charlotte – po 10 godzinach. Tym razem pobiła więc własny rekord. Za każdym razem rodziła w sposób naturalny i bez znieczulenia.

Najmłodszy następca tronu waży 3,827 kilograma i jest podobno największym od 100 lat dzieckiem urodzonym w rodzinie królewskiej. Księżnej  nie dane jednak było odpocząć. Zgodnie z tradycją już kilka godzin po porodzie musiała wraz z księciem Williamem oficjalnie zaprezentować nowo narodzonego członka rodziny królewskiej. To jednak nie wszystko.

Kate Middleton prezentowała się perfekcyjnie, jak na księżną przystało. Niedługo po porodzie zajęła się nią fryzjerka, makijażystka i stylistka. Para, podobnie jak w przypadku dwójki poprzednich dzieci, zaprezentowała kolejnego potomka na schodach przed wejściem do skrzydła szpitalnego w szpitalu św. Marii w Paddington.

W internecie rozgorzała dyskusja na ten temat. Matki w licznych komentarzach dzielą się własnymi doświadczeniami z pierwszych godzin po porodzie i nie dowierzają, że księżna naprawdę była w stanie wyjść po naturalnym porodzie o własnych siłach, a w dodatku w butach na obcasie, w perfekcyjnym makijażu i idealnej fryzurze. 

Hipnoporód – metoda na bezstresowy i łagodny poród?

Według doniesień brytyjskich mediów księżnej Kate w łagodnym przebiegu porodu bardzo pomogła specjalna metoda nazywana hipnoporodem. To zestaw specjalnych ćwiczeń i technik pozwalających zrelaksować się i pozbyć wszelkich obaw związanych z porodem. Przez cały czas trwania ciąży doświadczona mama prowadziła bardzo zdrowy tryb życia – dbała o odpowiednią zbilansowaną dietę oraz o ruch na świeżym powietrzu. Teraz tymi sposobami dzieli się ze swoją siostrą, Pippą Middleton, która jest właśnie w pierwszej ciąży.

Lekarze podkreślają, że czas, jaki kobieta musi spędzić w szpitalu po porodzie to bardzo indywidualna kwestia. Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, a mama ma w domu zapewnioną odpowiednią opiekę i wsparcie, może wyjść ze szpitala nawet po kilku godzinach. Dla księżnej takie rozwiązanie jest wygodne z wielu względów – przede wszystkim przez jej wygodę i bezpieczeństwo.

Paparazzi otaczający oddział przez całą dobę to bardzo stresujący czynnik i na pewno nie przyczynia się radosnemu przeżywaniu pierwszych chwil z dzieckiem. Członkowie rodziny królewskiej mogą liczyć na najlepszą opiekę medyczną przez całą dobę także w domu. Wolą więc przebywać z dala od wścibskich oczu tłumu.

Imię trzeciego dziecka Williama i Kate

W domowym zaciszu łatwiej jest im też podjąć kluczową obecnie decyzję – jakie imię nadać nowonarodzonemu synowi? Według obecnych przewidywań brytyjskich mediów, chłopcu może zostać nadane imię Albert (tak jak ojciec królowej Elżbiety), Philip (jak jej mąż), Frederick, Arthur albo James. W zakładach bukmacherskich na pierwszym miejscu znajduje się obecnie imię Arthur. Na liście znajduje się też imię Charles, na cześć dziadka. 

1/8
księżna Kate, książę William, trzecie dziecko Kate i Williama, narodziny królewskie
Copyright @East News
1/8

Kiedy księżna zaledwie siedem godzin po porodzie wyszła na zewnątrz St. Mary’s Hospital w Londynie, wyglądała absolutnie zachwycająco

2/8
księżna Kate, książę William, trzecie dziecko Kate i Williama, narodziny królewskie
Copyright @East News
2/8

Obserwatorzy nie mogli wyjść z podziwu, że Kate pokazała się tłumom tak szybko.

3/8
księżna Kate, książę William, trzecie dziecko Kate i Williama, narodziny królewskie
Copyright @East News
3/8

Kate Middleton prezentowała się perfekcyjnie, jak na księżną przystało.

4/8
księżna Kate, książę William, trzecie dziecko Kate i Williama, narodziny królewskie
Copyright @East News
4/8

Według doniesień brytyjskich mediów księżnej Kate w łagodnym przebiegu porodu bardzo pomogła specjalna metoda nazywana hipnoporodem.

5/8
księżna Kate, książę William, trzecie dziecko
Copyright @East News
5/8

Przez cały czas trwania ciąży doświadczona mama prowadziła bardzo zdrowy tryb życia – dbała o odpowiednią zbilansowaną dietę oraz o ruch na świeżym powietrzu.

6/8
księżna Kate, książę William, trzecie dziecko
Copyright @East News
6/8

Za każdym razem księżna Kate rodziła w sposób naturalny i bez znieczulenia.

7/8
Copyright @East News
7/8

Księżna Kate po urodzeniu księżniczki Charlotte.

8/8
Copyright @East News
8/8

Księżna Kate po urodzeniu księcia George'a.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…