KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Kate opuściła szpital zaledwie siedem godzin po porodzie!

Dlaczego się na to zdecydowała?

Weronika Kostyra 25 kwietnia 2018 16:00

Wyjście księżnej Kate przed szpital i pokazanie światu jej nowo narodzonego synka wywołało wielkie emocje. Media i fani rodziny królewskiej nie mogli się tego doczekać. W końcu, kiedy księżna zaledwie siedem godzin po porodzie wyszła na zewnątrz St. Mary’s Hospital w Londynie, wyglądała absolutnie zachwycająco. Obserwatorzy nie mogli wyjść z podziwu, że Kate pokazała się tłumom tak szybko. Dlaczego się na to zdecydowała?

Księżna Kate wyglądała zachwycająco siedem godzin po porodzie

W Wielkiej Brytanii czas, jaki spędzają w szpitalu po porodzie świeżo upieczone mamy, jest stosunkowo najkrótszy w porównaniu z resztą Europy. Księżna Kate wyszła jednak wcześnie nawet jak na te standardy. Kiedy urodziła George’a, została wypisana następnego dnia, w przypadku Charlotte – po 10 godzinach. Tym razem pobiła więc własny rekord. Za każdym razem rodziła w sposób naturalny i bez znieczulenia.

Najmłodszy następca tronu waży 3,827 kilograma i jest podobno największym od 100 lat dzieckiem urodzonym w rodzinie królewskiej. Księżnej  nie dane jednak było odpocząć. Zgodnie z tradycją już kilka godzin po porodzie musiała wraz z księciem Williamem oficjalnie zaprezentować nowo narodzonego członka rodziny królewskiej. To jednak nie wszystko.

Kate Middleton prezentowała się perfekcyjnie, jak na księżną przystało. Niedługo po porodzie zajęła się nią fryzjerka, makijażystka i stylistka. Para, podobnie jak w przypadku dwójki poprzednich dzieci, zaprezentowała kolejnego potomka na schodach przed wejściem do skrzydła szpitalnego w szpitalu św. Marii w Paddington.

W internecie rozgorzała dyskusja na ten temat. Matki w licznych komentarzach dzielą się własnymi doświadczeniami z pierwszych godzin po porodzie i nie dowierzają, że księżna naprawdę była w stanie wyjść po naturalnym porodzie o własnych siłach, a w dodatku w butach na obcasie, w perfekcyjnym makijażu i idealnej fryzurze. 

Hipnoporód – metoda na bezstresowy i łagodny poród?

Według doniesień brytyjskich mediów księżnej Kate w łagodnym przebiegu porodu bardzo pomogła specjalna metoda nazywana hipnoporodem. To zestaw specjalnych ćwiczeń i technik pozwalających zrelaksować się i pozbyć wszelkich obaw związanych z porodem. Przez cały czas trwania ciąży doświadczona mama prowadziła bardzo zdrowy tryb życia – dbała o odpowiednią zbilansowaną dietę oraz o ruch na świeżym powietrzu. Teraz tymi sposobami dzieli się ze swoją siostrą, Pippą Middleton, która jest właśnie w pierwszej ciąży.

Lekarze podkreślają, że czas, jaki kobieta musi spędzić w szpitalu po porodzie to bardzo indywidualna kwestia. Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, a mama ma w domu zapewnioną odpowiednią opiekę i wsparcie, może wyjść ze szpitala nawet po kilku godzinach. Dla księżnej takie rozwiązanie jest wygodne z wielu względów – przede wszystkim przez jej wygodę i bezpieczeństwo.

Paparazzi otaczający oddział przez całą dobę to bardzo stresujący czynnik i na pewno nie przyczynia się radosnemu przeżywaniu pierwszych chwil z dzieckiem. Członkowie rodziny królewskiej mogą liczyć na najlepszą opiekę medyczną przez całą dobę także w domu. Wolą więc przebywać z dala od wścibskich oczu tłumu.

Imię trzeciego dziecka Williama i Kate

W domowym zaciszu łatwiej jest im też podjąć kluczową obecnie decyzję – jakie imię nadać nowonarodzonemu synowi? Według obecnych przewidywań brytyjskich mediów, chłopcu może zostać nadane imię Albert (tak jak ojciec królowej Elżbiety), Philip (jak jej mąż), Frederick, Arthur albo James. W zakładach bukmacherskich na pierwszym miejscu znajduje się obecnie imię Arthur. Na liście znajduje się też imię Charles, na cześć dziadka. 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.