Iwona Cichosz, VIVA!, kwiecień 2017, 7/2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Tak wygląda poród w Norwegii! Iwona Cichosz mówi o psychicznych ranach

Kilka tygodni temu gwiazda urodziła drugie dziecko. Pokazała zdjęcia z porodu

Dorota Falkowska 29 czerwca 2022 10:04
Iwona Cichosz, VIVA!, kwiecień 2017, 7/2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Tłumaczka języka migowego, aktorka i Miss Świata Głuchych 2016. Kilka lat temu usłyszała o niej cała Polska, gdy wzięła udział w show „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Wtedy wytańczyła sobie drugie miejsce. A dziś jest szczęśliwą żoną i mamą dwójki dzieci. Razem z całą rodziną Iwona Cichosz mieszka w Norwegii, gdzie w 2020 roku urodziła syna Antoniego, a 8 maja tego roku córkę Klarę. Gwiazda postanowiła podzielić się w swoich mediach społecznościowych przeżyciami z drugiego porodu w Norwegii. Pierwsze dziecko przyszło na świat poprzez cięcie cesarskie, z kolei dziewczynkę urodziła siłami natury. Iwona Cichosz wyznała, dlaczego teraz czuje, że jej "psychiczne rany" się zagoiły. 

Iwona Cichosz zaskoczona porodem w Norwegii

Mimo że chłopiec Antoni przyszedł na świat poprzez cesarskie cięcie, przy drugiej ciąży, norwescy lekarze od początku zakładali poród siłami natury, co bardzo pozytywnie zaskoczyło Iwonę Cichosz. Wszystko oczywiście miało być zależne od jej stanu zdrowia. 

"Po pierwszym porodzie z nieplanowanym CC bardzo chciałam doświadczyć naturalnego porodu przy drugiej ciąży, czyli VBAC (vaginal birth after cesarean)", napisała w poście na Instagramie.

"Bardzo miło byłam zaskoczona, że wszyscy lekarze i położne, którzy robili mi badania, USG itd., od początku ciąży do końca zawsze proponowali mi VBAC, bo według nich to najlepsza opcja dla kobiet [...]" — podkreśliła. 

Zobacz też: Ta miłość była im pisana. Iwona Cichosz i Truls Yggeseth: „Wierzymy, że to było przeznaczenie

Iwona Cichosz, VIVA!, kwiecień 2017, 7/2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Jak wyglądał drugi poród Iwony Cichosz w Norwegii? 

Drugi poród Iwony Cichosz odbył się bez żadnych komplikacji, i tak jak sobie tego po cichu życzyła gwiazda, czyli siłami natury. Córeczka urodziła się po kilkunastu godzinach od pierwszych skurczy. Szpital zapewnił również aktorce dwóch tłumaczy języka migowego.

"Dlaczego dwóch? Zmieniali się co godzinę, by móc trochę odpocząć. Truls był odbiciem lustrzanym, czyli migał do mnie to, co tłumacz migał. Zrobiliśmy tak, bym czuła się komfortowo [...]. Pokazuję to wszystko, byście wiedzieli, że są takie opcje, by głusi mieli komfortową sytuację w takich momentach" — wyjaśniła.

Iwona Cichosz podkreśliła w swoim wpisie, że zarówno pierwszy, jak i drugi poród, to dla niej piękne wspomnienia, ale urodzenie córki siłami natury bardzo ją podbudowało. "Drugi poród uleczył moje psychiczne rany po CC" — podkreśliła gwiazda.  

Czytaj także: Wyprowadziła się z Polski, ma dwójkę dzieci. Tak zmieniło się życie Iwony Cichosz

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.