Szczegóły porodu księżnej Kate
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI!

Na jaw wyszły szczegóły porodu Kate Middleton! Księżna zdecydowała się na dość kontrowersyjną metodę...

Gabriela Czernecka 17 stycznia 2018 10:00
Szczegóły porodu księżnej Kate
Fot. East News

 

Księżna Kate zostanie poddana hipnozie podczas porodu! - krzyczą nagłówki zagranicznych serwisów. Jak podaje „RadarOnline” położne londyńskiego szpitalu św. Marii w Paddington w lutym rozpoczną intensywny kurs „hipnoporodu”, metody, którą księżna Kate chce zastosować podczas porodu. W kwietniu 2018 roku na świecie pojawi się trzecie dziecko Kate i Williama. Skąd pomysł na zastosowanie takiej techniki i czym w ogóle jest HypnoBirthing?

 

Polecamy: Poród księżnej Kate, czyli 20 osób, 3 miesiące abstynencji i... Poznajcie szczegóły porodów w brytyjskiej rodzinie królewskiej!

 

Trzecia ciąża księżnej Kate: szczegóły porodu

Księżna Kate jest w trzeciej ciąży. Datę porodu podano do publicznej wiadomości, wiadomo więc, że trzeci potomek księcia Williama i księżnej Kate ma przyjść na świat w kwietniu 2018 roku w szpitalu św. Marii w Paddington. To ten sam szpital, w którym na świat przyszli książę George i księżniczka Charlotte.  Tutaj, synów Williama i Harry'ego, rodziła także księżna Diana. 

 

Przy obu porodach księżnej Kate pracowało 20 osób, które zostały wyselekcjonowane z całej grupy specjalistów. Kilka ostatnich miesięcy spędzili w pałacu, dokładnie monitorując stan zdrowia księżnej Kate i ich pociech. Wówczas mówiono, że księżna Kate zdecydowała się na tradycyjną technikę porodową. Jak podaje „Sunday Times”, tym razem księżna Cambridge postanowiła spróbować nowej techniki, tzw. hypnobirthing. 

 

Polecamy: Dlaczego książę William zawsze zajmuje się synem, a księżna Kate córką? Zauważyliście to?

oraz: Mroczna przeszłość księżnej Kate. Dziś uwielbiana przez miliony, niegdyś doświadczyła przemocy. Dlaczego?

 

Na czym polega hypnobirthing?

Co to jest „hipnoporód”? To zestaw technik relaksacyjnych, który ma ułatwić kobietom poród. Jak podaje Baby Center, umysł kobiety podczas porodu podświadomie uwalnia hormony stresu, przez co organizm wchodzi w stan walki lub obrony. To prowadzi do zaciśnięcia mięśni, przez co cały proces staje się bolesny. Podczas hypnobirthingu kobieta poddawana jest różnym technikom relaksacyjnym, które wywołują u niej hormony szczęścia, przez co rozluźniają się mięśnie. To powoduje, że ciężarna czuje mniej bólu i cały poród przebiega łagodniej.  Aby jednak móc skorzystać z tzw. techniki hipnotycznej relaksacji podczas porodu, jeszcze w czasie ciąży należy rozpocząć naukę wchodzenia w taki stan autohipnozy.

 

Czy księżna Kate podda się hipnozie podczas porodu? Na razie te informacje nie zostały oficjalnie potwierdzone przez przedstawicieli brytyjskiej rodziny królewskiej, ale jak podaje „RadarOnline”, 22 położne londyńskiego szpitalu w przyszłym miesiącu przejdą specjalne szkolenie z tej metody.

 

Z hypnobirthingu korzystały już Gisele Bundchen i Jessica Alba. Czy na tę metodę zdecyduje się również księżna Kate?

 

Stylizacja Księżna Kate w kreacji ulubionej projektantki  Jenny Packham
Fot. East News

Polecamy również: Trzecie dziecko księżnej Kate i „Nowe Oblicze Greya”, czyli 7 wydarzeń, na które czekamy w 2018 roku!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.