Dlaczego Pałac nie mógł ukrywać ciąży księżnej Kate?
Fot. Indigo/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Panika w Pałacu Buckingham. Księżna Kate musiała ujawnić prawdę o swojej ciąży

To wyznanie zaskoczyło fanów małżeństwa Cambridge

Ksenia Krasko 29 kwietnia 2021 19:55
Dlaczego Pałac nie mógł ukrywać ciąży księżnej Kate?
Fot. Indigo/Getty Images

Księżna Kate i książę William świętują dziś 10. rocznicy ślubu. Uważani są za jedno z najbardziej zgranych małżeństw w rodzinie królewskiej, a Brytyjczycy widzą w nich doskonałych następców tronu. I chociaż w życiu pary bywało różnie, a media donosiły o kryzysach w ich związku, wydaje się, że z zbiegiem lat są sobie tylko bliżsi. Z okazji tak ważnej daty, jeden z królewskich ekspertów ujawnił nieznane jak dotąd szczegóły z życia Kate i Williama. Jeden z nich dotyczy... ciąży przyszłej królowej małżonki.

Ciąża księżnej Kate wywołała panikę w Pałacu

Księżna Kate i książę William nie tylko doskonale wywiązują się ze swoich królewskich obowiązków, ale są również świetnymi rodzicami trójki dzieci, synów George’a i Louisa oraz córki Charlotte. Najmłodszy syn pary obchodził w zeszłym tygodniu swoje trzecie urodziny, a liczni fani małżeństwa wciąż zastanawiają się, czy zakochani powtórzą historię Elżbiety II i księcia Filipa i zdecydują się na jeszcze jedno dziecko.

Co jakiś czas pojawiają się doniesienia, że Kate jest w ciąży, ale jak dotąd to się nie potwierdziło. Okazuje się jednak, że księżna raczej nie będzie mogła przez długi czas ukrywać, że znowu zostanie mamą. Królewska ekspertka Ashley Pearson ujawniła, o co chodzi, w filmie Kate Middleton: Working Class to Windsor.

ZOBACZ: Księżna Kate spodziewa się dziecka? Tak ukrywa ciążowe krągłości

Kiedy Kate spodziewała się pierwszego dziecka, pracownicy Pałacu Buckingham nie mieli łatwo. Informacja trafiła do mediów, co nie spodobało się rodzinie królewskiej, a urzędnicy pałacowi wpadli w panikę. Musieli więc przyspieszyć oficjalne przekazanie radosnej nowiny o kilka tygodni. Firma obawiała się fali plotek, które na pewno pojawiłyby się w prasie, gdyby paparazzi przyłapali Kate na wizycie w szpitalu.

„Od początku ciąży cierpiała na bardzo uciążliwe poranne mdłości [hyperemesis gravidarum – przyp. red.]. Sytuacja doprowadziła do tego, że Kate musiała trafić do szpitala na kilka dni. Panika w Pałacu wybuchła, kiedy wyznaczono jej okres hospitalizacji. Obawiano się, że opinia publiczna domyśli się, dlaczego Kate tam trafiła”, tłumaczy Pearson. Wtedy, wbrew zasadom protokołu, wystosowano specjalne oświadczenie.

Księżna Kate w ciąży, 2013 rok. Było to pierwsze dziecko pary, książę George

Księżna Kate w ciąży
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Ciąża księżnej Kate. Naruszenie protokołu

Aby zapobiec dalszym, nie zawsze prawdziwym, doniesieniom mediów, przedstawiciele Pałacu Buckingham i Pałacu św. Jakuba wystosowali w 2013 roku wspólne oświadczenie, które potwierdzało ciążę Kate. Jak tłumaczy Daily Express, było to naruszenie królewskiej tradycji, zgodnie z którą radosna nowina ogłaszana jest dość późno, a na pewno nie wcześniej niż w trzecim miesiącu ciąży członkini monarchii.

ZOBACZ: Tajemnicze ciąże królowej Elżbiety II. Dlaczego je ukrywała?

„William i Kate przez długi czas zastanawiali się, w jaki sposób powinni ogłosić światu, że zostaną rodzicami, a na tym etapie ciąży z pewnością nie było to zgodne z protokołem”, dodała Ashley Pearson w filmie dokumentalnym Kate Middleton: Working Class to Windsor. Zgodnie z sugestią Pałacu Buckingham, para sama przekazała prasie nowinę, aby nie było żadnych niedopowiedzeń w tej sprawie. 

Źródło: Cosmopolitan

Książę William i księżna Kate w 2015 roku, krótko przed narodzinami Charlotte

Książę William i ciężarna księżna Kate
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.