Książę William i księżna Kate, 26.03.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images
Królewskie życie

Księżna Kate i książę William doczekali się pierwszego wspólnego portretu! Jak prezentuje się dzieło?

Obraz malował jeden z najbardziej utalentowanych malarzy

Marta Nawacka 23 czerwca 2022 16:33
Książę William i księżna Kate, 26.03.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Brytyjska rodzina królewska cieszy się dużą popularnością, a księżna Kate i książę William są jedną z najbardziej lubianych par wśród royalsów. W ubiegłym roku małżonkowie świętowali dziesiątą rocznicę ślubu. Żona następcy tronu skradła nie tylko jego serce, ale także królowej Elżbiety II oraz rodaków, którzy cenią ją między innymi za oddanie monarchii i poddanym. Teraz lubiana książęca para doczekała się pierwszego wspólnego portretu... Jak wypadli?

Książę William i księżna Kate – jedna z najbardziej lubianych par wśród royalsów

Księżna Kate i książę William, a także ich dzieci: ośmioletni książę George, siedmioletnia księżniczka Charlotte i czteroletni książę Louis cieszą się dużą sympatią Brytyjczyków. W zeszłym roku małżonkowie świętowali dziesiątą rocznicę ślubu i choć dzisiaj są wzorową parą, ich relacja nie zawsze była kolorowa... Cambridgowie mają za sobą kryzys, po którym się rozstali. Szybko jednak uznali, że nie potrafią bez siebie żyć, a po powrocie błyskawicznie nastąpiły zaręczyny pary i ślub. Wkraczając do rodziny królewskiej księżna Kate zdobyła również zaufanie i uznanie królowej Elżbiety II oraz rodaków. Dziś uważa się ją za nadzieję brytyjskiej monarchii.

Czytaj też: Książę William: niegdyś Billy Zabijaka, dziś przykładny ojciec, mąż, szef oraz przyszły król

Książę William i księżna Kate, wizyta w Cambridgeshire, 23.06.2022
Fot. Paul Edwards - WPA Pool/Getty Images

Książę William i księżna Kate, wizyta w Cambridgeshire, 23.06.2022

Książę William i księżna Kate, wizyta w Cambridgeshire, 23.06.2022
Fot. Paul Edwards - WPA Pool/Getty Images

Książę William i księżna Kate, wizyta w Cambridgeshire, 23.06.2022

Książę William i księżna Kate na pierwszym wspólnym portrecie

Fani brytyjskiej rodziny królewskiej przyzwyczaili się już, że royalsi uwieczniają najważniejsze dla nich momenty na zdjęciach. Księżna Kate fotografuje każde ze swoich dzieci w dniu ich urodzin, a następnie oficjalne fotografie są publikowane. Małżonkowie doczekali się także wspólnej, pięknej sesji z okazji dziesiątej rocznicy małżeństwa, a w styczniu mogliśmy podziwiać zdjęcia księżnej Cambridge z okazji jej 40. urodzin. Teraz książęca para doczekała się kolejnego wyróżnienia...

Książę William i jego żona zostali uwiecznieni na niesamowitym, ogromnym portrecie. Cambridgeshire Royal Portrait Fund zamówiło obraz w zeszłym roku, a namalował go uznany i nagradzany brytyjski artysta portretowy, Jamie Coreth. Dzieło stanowi prezent dla książęcej pary. Chętni mogą oglądać ten niezwykły portret w Muzeum Fitzwilliam na Uniwersytecie w Cambridge przez trzy lata, następnie zostanie on wystawiony w innych miejscach i galeriach w Cambridgeshire.  

Zobacz także: Wielka Brytania: królowa Elżbieta II po raz pierwszy od lat zmieniła fryzurę

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.