Księżna Camilla, księżna Sarah, Sarah Ferguson
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

„Masz krew na rękach”, wykrzyczała jedna do drugiej. Księżne ostro pokłóciły się o Dianę

Co było przyczyną sporu?

Gabriela Czernecka 31 sierpnia 2018 17:56
Księżna Camilla, księżna Sarah, Sarah Ferguson
Fot. East News

Księżna Sarah i księżna Camilla nigdy za sobą nie przepadały. To wiadomo od dawna, bowiem Sarah Ferguson, była żona księcia Andrzeja, przez lata przyjaźniła się z księżną Dianą. Podobno to właśnie ona poznała Sarah z bratem księcia Karola. Nic dziwnego, że nigdy nie darzyła Camilli sympatią. Znała wszystkie sekrety Diany i wiedziała, jak bardzo ta cierpiała przez obecność trzeciej osoby w małżeństwie. Jednego razu między Camillą i Sarah doszło do prawdziwej kłótni, której kulisy ujawniają teraz brytyjskie media.

Kłótnia księżnej Sarah z księżną Camillą

Sarah Ferguson wraz z mężem księciem Andrzejem, spędzała wraz z rodziną królewską wakacje na zamku Balmoral w Szkocji. Wówczas między nią a księżną Camillą doszło do ostrej wymiany zdań. Księżna Sarah przez lata była bliską przyjaciółką księżnej Diany. Doskonale wiedziała, ile młodą Specerównę kosztował związek z księciem. Świadoma romansu męża z Camillą początkowo próbowała ratować swoje małżeństwo, ale wielokrotnie powtarzała, że od samego początku w ich związku było zbyt tłoczno... 

W końcu się poddała. Wszystkimi sekretami z małżeństwa z Karolem dzieliła się z wierną przyjaciółką, księżną Sarah. Obie zawarły m.in. sojusz w czasie swoich rozwodów. Nic więc dziwnego, że Sarah pewnego dnia nie wytrzymała i postanowiła stanąć w obronie Diany. Dusząc w sobie uczucia i wiedzę o romansie następcy tronu z obecną księżną Kornwalii, w pewnym momencie nie wytrzymała i powiedziała Camilli Parker-Bowles, co o niej myśli.

Sarah nie przebierała w słowach. „Fergie nigdy wcześniej nie starła się z Camillą. W Balmoral wróciły wspomnienia z czasów, gdy Sarah przebywała tam z Dianą. Fergie zaatakowała Camillę pewnego dnia podczas poobiednich drinków”, mówi osoba z otoczenia rodziny królewskiej. Nikt się tego nie spodziewał. Fergie zupełnie się nie hamowała i powiedziała Camilli, że ma krew na rękach. Takiej kłótni nikt z pałacu wcześniej nie widział”, mówi informator.

W ten, dość nietypowy sposób, Sarah Ferguson chciała odkupić swoje winy. W końcu jej relacja z księżną Dianą nie zakończyła się najlepiej. Pozostająca bez grosza przy duszy żona księcia Andrzeja, by podreperować swój budżet wydała autobiografię, w której napisała, że po pożyczeniu od Diany butów dostała... grzybicy. Panie wówczas zerwały swoje stosunki. Wygląda na to, że choć tak Sarah próbowała zrekompensować przyjaciółce swoje wcześniejsze zachowanie.... 

Księżna Camilla Parker Bowles
Fot. East News

Sarah Ferguson
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.