Księżna Camilla, księżna Sarah, Sarah Ferguson
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

„Masz krew na rękach”, wykrzyczała jedna do drugiej. Księżne ostro pokłóciły się o Dianę

Co było przyczyną sporu?

Gabriela Czernecka 15 października 2022 12:31
Księżna Camilla, księżna Sarah, Sarah Ferguson
Fot. East News

Konflikt czy otwarta wrogość? Żona króla Karola i księżna Sarah Ferguson nigdy za sobą nie przepadały. Fergie przez lata bowiem przyjaźniła się z księżną Dianą. To właśnie królowa ludzkich serc miała poznać przyjaciółkę z bratem księcia Karola. Nic dziwnego, że nigdy nie darzyła sympatią Camilli... Znała wszystkie sekrety księżnej Diany i doskonale wiedziała, jak ta cierpiała przez obecność osoby w trzeciej w jej małżeństwie. Raz między Camillą i Sarah doszło do prawdziwej kłótni... Jej kulisy ujawniły brytyjskie media.

Kłótnia księżnej Sarah z Camillą Parker-Bowles

Sarah Ferguson z mężem księciem Andrzejem spędzała wraz z rodziną królewską wakacje w zamku Balmoral w Szkocji. Wówczas między nią a księżną Camillą doszło do ostrej wymiany zdań. Księżna Sarah przez lata była bliską przyjaciółką księżnej Diany. Doskonale wiedziała, ile młodą Spencerównę kosztował związek z księciem. Świadoma romansu męża z Camillą początkowo próbowała ratować swoje małżeństwo, ale wielokrotnie powtarzała, że od samego początku w ich związku było zbyt tłoczno... 

W końcu się poddała. Wszystkimi małżeńskimi sekretami dzieliła się z wierną przyjaciółką, księżną Sarah. Obie zawarły m.in. sojusz w czasie swoich rozwodów. Nic więc dziwnego, że żona księcia Andrzeja pewnego dnia nie wytrzymała i postanowiła stanąć w obronie Diany. Dusząc w sobie uczucia i wiedzę o romansie następcy tronu z obecną królową małżonką, w pewnym momencie powiedziała Camilli Parker-Bowles, co o niej myśli!

Czytaj też: Była ofiarą nagonki brukowców. Dziś jest filantropką. Tak wygląda życie Sarah Ferguson

Sarah Ferguson, księżna Yorku, Nowy Jork, 22.02.2010 rok
Fot. Neilson Barnard/Getty Images

Sarah Ferguson, księżna Yorku, Nowy Jork, 22.02.2010 rok

Konflikt Sarah Ferguson i księżnej Camilli

Sarah nie przebierała w słowach. „Fergie nigdy wcześniej nie starła się z Camillą. W Balmoral wróciły wspomnienia do czasów, gdy Sarah przebywała tam z Dianą. Fergie zaatakowała Camillę pewnego dnia podczas poobiednich drinków”, relacjonowała osoba z otoczenia rodziny królewskiej. „Nikt się tego nie spodziewał. Fergie zupełnie się nie hamowała i powiedziała Camilli, że ma krew na rękach. Takiej kłótni nikt z pałacu wcześniej nie widział”, mówił informator jednego z tabloidów.

W ten dość nietypowy sposób Sarah Ferguson chciała odkupić swoje winy. W końcu jej relacja z księżną Dianą nie zakończyła się najlepiej. Pozostająca bez grosza przy duszy żona księcia Andrzeja, by podreperować swój budżet, wydała autobiografię, w której napisała, że po pożyczeniu od Diany butów dostała... grzybicy. Panie wówczas zerwały stosunki. Wygląda na to, że choć tak Sarah próbowała zrekompensować przyjaciółce swoje wcześniejsze zachowanie...  

Zobacz także: Lady Louise Windsor: ukochana wnuczka księcia Filipa wzruszyła królową Elżbietę II

Królowa małżonka Camilla Parker Bowles, król Karol III, Wielka Brytania, 17.05.2018 rok
Fot. Paul Ellis - WPA Pool/Getty Images

Królowa małżonka Camilla Parker Bowles, król Karol III, Wielka Brytania, 17.05.2018 rok

Sarah Ferguson, ślub księżniczki Eugenii, Windsor, Wielka Brytania, 12.10.2018 rok
Fot. Toby Melville - WPA Pool/Getty Images

Sarah Ferguson, ślub księżniczki Eugenii, Windsor, Wielka Brytania, 12.10.2018 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.