Księżna Camilla, księżna Sarah, Sarah Ferguson
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

„Masz krew na rękach”, wykrzyczała jedna do drugiej. Księżne ostro pokłóciły się o Dianę

Co było przyczyną sporu?

Gabriela Czernecka 16 czerwca 2022 19:21
Księżna Camilla, księżna Sarah, Sarah Ferguson
Fot. East News

Żona księcia Karola i księżna Sarah Ferguson nigdy za sobą nie przepadały. Fergie przez lata bowiem przyjaźniła się z księżną Dianą. To właśnie Lady Di miała poznać przyjaciółkę z bratem księcia Karola. Nic dziwnego, że nigdy nie darzyła sympatią Camilli... Znała wszystkie sekrety księżnej Diany i doskonale wiedziała, jak ta cierpiała przez obecność osoby w trzeciej w jej małżeństwie. Raz między Camillą i Sarah doszło do prawdziwej kłótni... Jej kulisy ujawniły brytyjskie media.

Kłótnia księżnej Sarah z księżną Camillą

Sarah Ferguson wraz z mężem księciem Andrzejem, spędzała wraz z rodziną królewską wakacje na zamku Balmoral w Szkocji. Wówczas między nią a księżną Camillą doszło do ostrej wymiany zdań. Księżna Sarah przez lata była bliską przyjaciółką księżnej Diany. Doskonale wiedziała, ile młodą Spencerównę kosztował związek z księciem. Świadoma romansu męża z Camillą początkowo próbowała ratować swoje małżeństwo, ale wielokrotnie powtarzała, że od samego początku w ich związku było zbyt tłoczno... 

W końcu się poddała. Wszystkimi sekretami z małżeństwa z Karolem dzieliła się z wierną przyjaciółką, księżną Sarah. Obie zawarły m.in. sojusz w czasie swoich rozwodów. Nic więc dziwnego, że Sarah pewnego dnia nie wytrzymała i postanowiła stanąć w obronie Diany. Dusząc w sobie uczucia i wiedzę o romansie następcy tronu z obecną księżną Kornwalii, w pewnym momencie nie wytrzymała i powiedziała Camilli Parker-Bowles, co o niej myśli.

Czytaj też: Od przyjaciółek do rywalek. Dlaczego drogi księżnej Diany i księżnej Sarah rozeszły się?

Konflikt Sarah Ferguson i księżnej Camilli

Sarah nie przebierała w słowach. „Fergie nigdy wcześniej nie starła się z Camillą. W Balmoral wróciły wspomnienia z czasów, gdy Sarah przebywała tam z Dianą. Fergie zaatakowała Camillę pewnego dnia podczas poobiednich drinków”, mówi osoba z otoczenia rodziny królewskiej. Nikt się tego nie spodziewał. Fergie zupełnie się nie hamowała i powiedziała Camilli, że ma krew na rękach. Takiej kłótni nikt z pałacu wcześniej nie widział”, mówi informator jednego z tabloidów.

W ten, dość nietypowy sposób, Sarah Ferguson chciała odkupić swoje winy. W końcu jej relacja z księżną Dianą nie zakończyła się najlepiej. Pozostająca bez grosza przy duszy żona księcia Andrzeja, by podreperować swój budżet wydała autobiografię, w której napisała, że po pożyczeniu od Diany butów dostała... grzybicy. Panie wówczas zerwały swoje stosunki. Wygląda na to, że choć tak Sarah próbowała zrekompensować przyjaciółce swoje wcześniejsze zachowanie...  

Zobacz także: Lady Louise Windsor: ukochana wnuczka księcia Filipa wzruszyła królową Elżbietę II

Księżna Camilla Parker Bowles
Fot. East News

Sarah Ferguson
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.