Sarah Ferguson, księżna Yorku, księżna Sarah
Fot. East NewsEast News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Sarah Ferguson, czyli najbardziej znienawidzona księżna w royal family wraca do łask!

Harry i Meghan zaprosili ją na ślub. Słusznie?

Gabriela Czernecka 26 maja 2018 16:59
Sarah Ferguson, księżna Yorku, księżna Sarah
Fot. East NewsEast News

Księżna Sarah Ferguson na ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle - tego nikt się nie spodziewał. Na terenie zamku przechadzała się tanecznym krokiem, machała do zgromadzonych gości i z uśmiechem pozdrawiała fanów. Jeszcze do niedawna uznawana była za najbardziej znienawidzoną księżną w royal family, a tymczasem pojawiła się na ślubie Harry'ego. 

Sarah Ferguson - kim jest najbardziej znienawidzona księżna?

Od samego początku mówiono, że książę Harry nie zaprosi ciotki Sarah Ferguson na swój ślub z Meghan Markle. Wysyłając zaproszenia Pałac Kensington miał pominąć księżną Yorku. Dla nikogo nie było to zbyt wielkim zaskoczeniem, bowiem księżna Sarah nie miała także wstępu na ślub księcia Williama i księżnej Kate. Zdziwili się więc goście, którzy byli na ślubie Harry'ego, gdyż w pewnym momencie na teren zamku wkroczyła księżna Sarah. Rozdawała uśmiechy i machała do zgromadzonych fanów.

Czyżby wreszcie zostały jej wybaczone przewinienia sprzed lat? Na to wygląda. Jeszcze do niedawna na pytanie, kim jest Sarah Ferguson, odpowiadano "czarna owca" brytyjskiej rodziny królewskiej. Dlaczego? Wszystko za sprawą jej bogatego w skandale życiorysu. Seksskandale, ekstrawaganckie podróże i finansowe przekręty. Zdrada syna królowej (!) z pewnością nie jest małym przewinieniem. Nic dziwnego, że okrzyknięto ją najbardziej znienawidzoną księżną. 

To jednak nie jedyny pseudonim, jaki przyznała jej prasa. Przez lata Sarah Ferguson nazywano księżną wieprzowiny lub księżną świń. Ten przydomek przytknął do niej z dwóch powodów - za zdradę księcia oraz za.. nadwagę. Związek z księciem Andrzejem sprawił, że mówi o niej cały świat. Niestety od niemal już trzech dekad niepochlebnie.

Co ciekawe, Sarah Ferguson cieszyła się ogromną sympatią zarówno Anglików, jak i samej królowej. Sympatia wzrosła, gdy w 1988 roku na świecie pojawiła się córka księcia Andrzeja, Beatrycze, a dwa lata później księżniczka Eugenia. Niestety choć Sarah i Andrzej wyglądali na szczęśliwych szybko okazało się, że to tylko pozory. W 1993 roku Wielką Brytanię obiegły zdjęcia księżnej Sarah w dwuznacznej sytuacji z doradcą finansowym, który.. całuje księżnej stopy.

Był to jednak początek skandali z jej udziałem. Rozrywkowe życie księżnej Sarah doprowadziło do tego, że para rozstała się. Po latach książę Andrzej przyznał jednak, że on również ponosi winę za ich rozstanie. Od tamtej pory Sarah była wykluczana z wszelkich imprez, zwłaszcza z takich, w których udział brał książę Filip. Podobno kiedyś powiedział, że nigdy nie pojawi się z tą kobietą w jednym pomieszczeniu. Takich słów użył nawet, gdy Kate i William chcieli ją zaprosić. Małżonek królowej postawił na swoim mówiąc albo ona albo ja. 

Sarah Ferguson na ślubie Harry'ego i Meghan

Wygląda jednak, że zła passa Sarah Ferguson minęła. Na ślubie księcia Harry'ego czuła się jak ryba w wodzie, chętnie uwodząc zgromadzonych dżentelmenów. Uwadze prasy nie umknął jednak fakt, że zachowała się dość niegrzecznie, odmawiając George'owi Clooneyowi tańca. Znając Sarah, w ogóle się tym nie przejęła i bawiła w najlepsze. 

Niebawem skandalistkę Sarah będziemy mogli podziwiać na kolejnym ważnym wydarzeniu, jakim jest ślub córki Sarah Ferguson i księcia Andrzeja, księżniczki Eugenii, która stanie na ślubnym kobiercu jesienią tego roku. Mówi się, że będzie to jedno z nielicznych od czasu rozwodu wydarzenie, podczas którego dojdzie do spotkania rodziców księżniczki Eugenii. 

Czy na ślubie córki wywoła skandal? Miejmy nadzieję, że nie. Choć dziś trzyma się raczej z dala od skandali , niechlubny przydomek pozostał. Sama księżna Yorku się tym nie przejmuje i w pełni poświęca się działalności charytatywnej. Z tytułem „księżnej wieprzowiny” chyba się już pogodziła. 

Kim jest Sarah Ferguson, księżniczka świnia?
Fot. East News

Sarah Ferguson
Fot. Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.