Książę William
Fot. getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Książę William ma poważne problemy ze zdrowiem. Szuka pomocy u specjalistów

Szczere wyznanie następcy tronu. Fani rodziny królewskiej są zaniepokojeni...

Gabriela Czernecka 18 czerwca 2021 12:41
Książę William
Fot. getty Images

Książę William traci wzrok?! Jak donosi National Enquirer, mąż księżnej Kate ma poważne problemy ze wzrokiem. Wszystko wyszło na jaw dzięki dokumentowi, który wyemitowała stacja BBC. Następca brytyjskiego tronu musiał zwrócić się do najlepszych lekarzy... Poznajcie szczegóły. 

Książę William poważnie chory

Prywatne życie członków brytyjskiej rodziny królewskiej od dawna cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nic dziwnego, że pojawia się masa plotek na ich temat, a Windsorowie nie znikają z okładek kolorowej prasy. Teraz brytyjskie media podają, że książę William traci wzrok! Ile jest prawdy w tych doniesieniach? W filmie dokumentalnym księcia Williama, następca tronu sam przyznał, że od jakiegoś czasu ma problemy ze wzrokiem.

Zobacz: Książę William ma problem z nadużywaniem alkoholu?! „Pije coraz więcej...”

książę William okulary
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images)

Książę William traci wzrok

Wnuk królowej w dokumencie, który wyemitowała stacja BBC wyznaje, że co jakiś czas zdarza mu się zakładać podczas czytania okulary. Najczęściej robi to podczas publicznych przemówień. Okazuje się jednak, że problemy ze wzrokiem księcia Williama są poważniejsze, niż można by przypuszczać. Książę sam przyznał, że bez okularów w ogóle nie widzi twarzy ludzi w tłumie.

Zobacz również: Wielka Brytania. Książę William jest poważnie chory? Niepokojące doniesienia mediów

„To pomaga, ponieważ nie widziałem oczu wszystkich. Nie czułem, że każdy mnie obserwuje”, powiedział przed laty. Książę William wyjawił przy okazji, że nie nosząc na co dzień okularów nie czuje takiej tremy i tak zwalcza brak pewności siebie.

Niewinna wzmianka o okularach wywołała jednak falę komentarzy internautów, którzy twierdzą, że zachowanie księcia jest nieco nieodpowiedzialne i w ten sposób daje innym zły  przykład. Z kolei dziennikarze tabloidu pokusili się o komentarz, że książę zmaga się ze ślepotą. Zdaniem jednego z serwisów stan zdrowia księcia mocno pogorszył się po aferze z odejściem Meghan i Harry'ego z rodziny królewskiej. Nawał obowiązków, wspieranie królowej i zajmowanie się trójką dzieci w obliczu pandemii koronawirusa mocno nadwyrężyło zdrowie Williama. Stres spowodowany tymi wydarzeniami ma przyspieszać proces utraty wzroku: „Mimo że Kate jak zwykle dzielnie reprezentuje monarchię, to istnieje obawa o to, że jej prywatny świat się rozpada. Walka Williama ze ślepotą musi być dla niej druzgocąca i bolesna”, mówi źródło jednego z tabloidów.

Jak na razie pałac nie skomentował jednak problemów księcia ze wzrokiem. Czy faktycznie sytuacja jest aż tak poważna?  

książę William traci wzrok
Fot. Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images

Książę William
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.