Brytyjczycy martwią się o zdrowie księcia Williama
Fot. Anthony Devlin/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Książę William jest poważnie chory? Niepokojące doniesienia mediów

Następca tronu miał narazić zdrowie podczas służby w RAF

Ksenia Krasko 4 maja 2021 07:50
Brytyjczycy martwią się o zdrowie księcia Williama
Fot. Anthony Devlin/Getty Images

W ostatnim czasie książę William dość często pojawia się w mediach, nie tylko ze względu na doniesienia o jego konflikcie z Harrym. Brytyjczycy oczekują, że to książę Cambridge przejmie tron po Elżbiecie II, o ile królowa zdecyduje się ustąpić – w co wielu wątpi. Najnowsze artykuły na temat Williama wzbudziły jednak poważny niepokój zwolenników monarchy. Ujawniono bowiem, że może zmagać się z poważną chorobą.

Książę William poważnie chory? Niepokojące doniesienia

Alarmujące wieści o zdrowiu księcia Williama przekazuje między innymi Daily Mail. Pilot Zach Stubbings z Royal Air Force (siły lotnicze Wielkiej Brytanii) ujawnił, że ma bardzo rzadki nowotwór. Lekarze początkowo uznali, że mężczyzna ma alergię na odzież, ale wkrótce okazało się, że to nowotwór układu krwiotwórczego, zwany także chorobą Kahlera. Pilot wygrał już sprawę sądową, dzięki czemu ma otrzymać odszkodowanie.

„Myśleli, że mam alergię na nowe mundury w pracy, ale kiedy testy tego nie wykazały, to zrobiłem badania krwi. [...] Nie miałem symptomów choroby, więc byłem w szoku, kiedy dowiedziałem się, że to rak. To taki typ nowotworu, który nie bywa w remisji, ale może być aktywny albo nieaktywny”, tłumaczy w rozmowie.

Co z tym wszystkim wspólnego ma William? To proste – przyczyną choroby mają być spaliny helikoptera Sea King, którym latał również książę, kiedy służył w RAF. Dlatego od chwili, kiedy Stubbings podzielił się swoją historią, brytyjskie tabloidy obawiają się o zdrowie następcy tronu.

Podobno rząd był świadom zagrożenia już w 1999 roku. „Wiedzieli, że spaliny z helikoptera są niebezpieczne i mogą doprowadzić do nowotworu, ale postanowili to zignorować. To skandal”, twierdzi Stubbings w rozmowie z The Sun. W odpowiedzi Ministerstwa Obrony widnieje, że „badania przeprowadzone przez RAF Centre of Aviation Medicine nie wykazały jednoznacznych wniosków w sprawie ryzyka zdrowia”.

ZOBACZ: Kate i William na intymnym nagraniu z dziećmi. Tacy są prywatnie... Wzruszający widok!

Książę William poważnie chory przez służbę w RAF? Na zdjęciu w 2009 roku

Książę William w mundurze RAF
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Książę William następcą tronu? Wybór Brytyjczyków

Brytyjczycy poważnie zaniepokoili się tymi doniesieniami, ponieważ oczekuje się, że królowa Elżbieta II już wkrótce przekaże tron następcy. Mieszkańcy kraju chcą jednak, aby nie był to książę Karol, który cieszy się marnym poparciem, ale właśnie William – uznany przez wielu za idealnego króla z idealną małżonką u boku.

ZOBACZ: Kto przejmie władzę po Elżbiecie II? Oto lista następców brytyjskiego tronu

Pałac Buckingham nie skomentował jak dotąd doniesień o zdrowiu Williama. 

Źródło: Plotek

Księżna Kate i książę William, 2021 rok

Książę William i księżna Kate, 2021 rok
Fot. Richard Pohle-WPA Pool/Getty Images

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.