Książę William ostrzega Meghan. Konflikt trwa?
Fot. Richard Stonehouse/Getty Images / Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę William nazwany hipokrytą. Internauci wypominają, jak zachował się wobec Meghan

Następca tronu potępił rasizm. To sprowadziło na niego kłopoty

Ksenia Krasko 14 lipca 2021 10:15
Książę William ostrzega Meghan. Konflikt trwa?
Fot. Richard Stonehouse/Getty Images / Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images

Wciąż nie opadły emocje po finałowym meczu Euro 2020, w którym reprezentacja Włoch pokonała Anglię po serii rzutów karnych i otrzymała puchar Mistrzostw Europy. Kibice przegranych nie kryją rozczarowania, ale nie potrafią zachować umiaru – na wyzwiska, bezpodstawną krytykę i uwagi rasistowskie reagują sami piłkarze i osoby publiczne, w tym książę William. Jedni wskazują, że to słuszna postawa następcy tronu, ale inni zarzucają mu hipokryzję i przypominają, jak zachował się po słynnym wywiadzie Meghan Markle.

Książę Willim broni piłkarzy Anglii. Sprzeciwia się rasizmowi

W rzutach karnych silniejsza okazała się reprezentacja Włoch, a los chciał, że trzej ciemnoskórzy angielscy piłkarze – Bukayo Saka, Marcus Rashford i Jadon Sancho – nie zdołali pokonać bramkarza rywali. To oni znaleźli się w ogniu krytyki i zmagają się z olbrzymim hejtem, a rasistowskie obelgi wciąż przybierają na sile.

Książę William, który oglądał finał Euro 2020 wraz z żoną księżną Kate i siedmioletnim synem Georgem, postanowił wstawić się za sportowcami. „Jestem wstrząśnięty rasistowskim atakiem. To niedopuszczalne, że piłkarze muszą mierzyć się z tak odrażającym zachowaniem. To musi skończyć się teraz, a każdy, kto się tego dopuścił, powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności”, czytamy na oficjalnym Twitterze.

Te słowa wywołały kolejny skandal, którego prawdopodobnie nie spodziewał się sam William. Internauci wypominają, że nie zabrał głosu w tej sprawie wcześniej, kiedy o atakach na tle rasistowskim opowiadała Meghan Markle. Nie wszyscy uwierzyli, że royalsi mogli się tak zachować, ale teraz sprawa wygląda inaczej.

Zobacz też: Wywiad Meghan i Harry’ego u Oprah zapisze się w historii. Oto osiem najważniejszych wypowiedzi pary

William, książę William
Fot. Richard Stonehouse/Getty Images

Książę William hipokrytą? Internauci wypominają, że nie wstawił się za Meghan

To było jedno z najbardziej kontrowersyjnych wyznań, jakie padło podczas wywiadu Meghan i Harry’ego z Oprah Winfrey. Księżna Sussex przyznała wtedy, że jest ofiarą rasizmu, a także zasugerowała, że przykre słowa – między innymi o kolorze skóry syna – miała usłyszeć od członków brytyjskiej rodziny królewskiej.

Książę William w rozmowie z dziennikarzami wyraźnie zaznaczył, że jego bliscy „nie są rasistami”, a królowa Elżbieta II obiecała, że przyjrzy się sprawie i dowie się, kto pozwolił sobie na takie uwagi. Sprawa ucichła, aż do teraz, ponieważ internauci są przekonani, że Meghan mówiła wtedy prawdę i wypominają to Williamowi.

Zobacz też: Już wiadomo, kogo Meghan i Harry oskarżyli o rasizm. „Była słusznie zaniepokojona”

„Meghan miała rację. Oto dowód, ten tweet”, „Twoje działania muszą być konsekwentne, Williamie. Cały świat widzi, co tak naprawdę myślisz o Meghan”, „Meghan Markle zasługuje na przeprosiny”, piszą w sieci. Niektórzy stwierdzili nawet, że zwycięstwo Włoch stało się „niezamierzoną zemstą” księżnej Sussex.

Co ciekawe, wywiad małżeństwa właśnie otrzymał nominację do nagrody Emmy, w kategorii „Outstanding Hosted Nonfiction Series or Special”. Rozmowa, która została wyemitowana na kanale CBS w marcu tego roku, spotkała się z dużym odzewem opinii publicznej. Ten fakt nie przekonuje „przeciwników” pary, którzy teraz są pewni, że rozmowa była wyreżyserowana i miała jedynie wpłynąć na popularność Sussexów.

Czy mają rację? I czy William rzeczywiście zachował się niestosownie? 

Księżna Meghan w wywiadzie z Oprah Winfrey, 2021 rok

Meghan Markle, wywiad Oprah Winfrey
Fot. CBS/Ferrari Press/East News

Księżna Meghan i książę Harry w wywiadzie z Oprah Winfrey, 2021 rok

Meghan Markle, książę Harry, wywiad Oprah Winfrey
Fot. CBS/Ferrari Press/East News

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.