Książę William ostrzega Meghan. Konflikt trwa?
Fot. Richard Stonehouse/Getty Images / Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę William nazwany hipokrytą. Internauci wypominają, jak zachował się wobec Meghan

Następca tronu potępił rasizm. To sprowadziło na niego kłopoty

Ksenia Krasko 14 lipca 2021 10:15
Książę William ostrzega Meghan. Konflikt trwa?
Fot. Richard Stonehouse/Getty Images / Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images

Wciąż nie opadły emocje po finałowym meczu Euro 2020, w którym reprezentacja Włoch pokonała Anglię po serii rzutów karnych i otrzymała puchar Mistrzostw Europy. Kibice przegranych nie kryją rozczarowania, ale nie potrafią zachować umiaru – na wyzwiska, bezpodstawną krytykę i uwagi rasistowskie reagują sami piłkarze i osoby publiczne, w tym książę William. Jedni wskazują, że to słuszna postawa następcy tronu, ale inni zarzucają mu hipokryzję i przypominają, jak zachował się po słynnym wywiadzie Meghan Markle.

Książę Willim broni piłkarzy Anglii. Sprzeciwia się rasizmowi

W rzutach karnych silniejsza okazała się reprezentacja Włoch, a los chciał, że trzej ciemnoskórzy angielscy piłkarze – Bukayo Saka, Marcus Rashford i Jadon Sancho – nie zdołali pokonać bramkarza rywali. To oni znaleźli się w ogniu krytyki i zmagają się z olbrzymim hejtem, a rasistowskie obelgi wciąż przybierają na sile.

Książę William, który oglądał finał Euro 2020 wraz z żoną księżną Kate i siedmioletnim synem Georgem, postanowił wstawić się za sportowcami. „Jestem wstrząśnięty rasistowskim atakiem. To niedopuszczalne, że piłkarze muszą mierzyć się z tak odrażającym zachowaniem. To musi skończyć się teraz, a każdy, kto się tego dopuścił, powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności”, czytamy na oficjalnym Twitterze.

Te słowa wywołały kolejny skandal, którego prawdopodobnie nie spodziewał się sam William. Internauci wypominają, że nie zabrał głosu w tej sprawie wcześniej, kiedy o atakach na tle rasistowskim opowiadała Meghan Markle. Nie wszyscy uwierzyli, że royalsi mogli się tak zachować, ale teraz sprawa wygląda inaczej.

Zobacz też: Wywiad Meghan i Harry’ego u Oprah zapisze się w historii. Oto osiem najważniejszych wypowiedzi pary

William, książę William
Fot. Richard Stonehouse/Getty Images

Książę William hipokrytą? Internauci wypominają, że nie wstawił się za Meghan

To było jedno z najbardziej kontrowersyjnych wyznań, jakie padło podczas wywiadu Meghan i Harry’ego z Oprah Winfrey. Księżna Sussex przyznała wtedy, że jest ofiarą rasizmu, a także zasugerowała, że przykre słowa – między innymi o kolorze skóry syna – miała usłyszeć od członków brytyjskiej rodziny królewskiej.

Książę William w rozmowie z dziennikarzami wyraźnie zaznaczył, że jego bliscy „nie są rasistami”, a królowa Elżbieta II obiecała, że przyjrzy się sprawie i dowie się, kto pozwolił sobie na takie uwagi. Sprawa ucichła, aż do teraz, ponieważ internauci są przekonani, że Meghan mówiła wtedy prawdę i wypominają to Williamowi.

Zobacz też: Już wiadomo, kogo Meghan i Harry oskarżyli o rasizm. „Była słusznie zaniepokojona”

„Meghan miała rację. Oto dowód, ten tweet”, „Twoje działania muszą być konsekwentne, Williamie. Cały świat widzi, co tak naprawdę myślisz o Meghan”, „Meghan Markle zasługuje na przeprosiny”, piszą w sieci. Niektórzy stwierdzili nawet, że zwycięstwo Włoch stało się „niezamierzoną zemstą” księżnej Sussex.

Co ciekawe, wywiad małżeństwa właśnie otrzymał nominację do nagrody Emmy, w kategorii „Outstanding Hosted Nonfiction Series or Special”. Rozmowa, która została wyemitowana na kanale CBS w marcu tego roku, spotkała się z dużym odzewem opinii publicznej. Ten fakt nie przekonuje „przeciwników” pary, którzy teraz są pewni, że rozmowa była wyreżyserowana i miała jedynie wpłynąć na popularność Sussexów.

Czy mają rację? I czy William rzeczywiście zachował się niestosownie? 

Księżna Meghan w wywiadzie z Oprah Winfrey, 2021 rok

Meghan Markle, wywiad Oprah Winfrey
Fot. CBS/Ferrari Press/East News

Księżna Meghan i książę Harry w wywiadzie z Oprah Winfrey, 2021 rok

Meghan Markle, książę Harry, wywiad Oprah Winfrey
Fot. CBS/Ferrari Press/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.