KRÓLEWSKI ŚLUB

Książę Harry i Meghan Markle stracili przez ślub równowartość 35 milionów złotych!

Nowożeńcy nie mają powodów do radości...

Konrad Szczęsny 2 czerwca 2018 15:01

Wydawać by się mogło, że ich życie jest usłane różami. Nic bardziej mylnego! Zaledwie dwa tygodnie temu książę Harry i księżna Meghan wzięli ślub, a już pojawiają się informacje, że przez bajkową uroczystość stracili równowartość 35 milionów złotych! Jak to możliwe?

Książę Harry i księżna Meghan muszą zwrócić ślubne prezenty

Serwis DailyMail podkreśla, że wszystkiemu winne są zasady królewskiego protokołu. Wedle tych wytycznych, książę Harry i księżna Meghan muszą zwrócić przede wszystkim te prezenty ślubne, którą są oczywistą reklamą danej marki. „Żadne prezenty, w tym usługi, nie mogą zostać zaakceptowane, jeśli pozycjonują członków rodziny królewskiej w sytuacji zmuszającej do okazania wdzięczności”, podkreśla strona internetowa, która specjalizuje się w zasadach panujących w brytyjskiej monarchii. 

Mówi się, że nowożeńcy otrzymali m.in. spersonalizowane kostiumy kąpielowe – firma Bags of love, która je ofiarowała, liczyła, że państwo młodzi wykorzystają je w trakcie podróży poślubnej, co zostanie uwiecznione na zdjęciach. Co więcej, książęca para nie może także zatrzymać tych prezentów, które otrzymała od osób spoza rodziny królewskiej.

„Istnieje bowiem ryzyko, że mogą one zagrażać życiu lub zdrowiu książęcej pary”, twierdzi serwis.

Co ciekawe, nowożeńcy otrzymali w zamian za to... rekompensatę od królowej Elżbiety II! Jest to – bagatala! – dom w hrabstwie York.

Wartość prezentów ślubnych, które muszą zwrócić Meghan i Harry to 7 milionów funtów

Oczywiście książę Harry i Meghan Markle mieli pełną świadomość obowiązujących w brytyjskiej monarchii zasad, wynikających z protokołu. Dlatego też na długo przed ślubem poprosili, by zamiast prezentów goście dofinansowali jedną z siedmiu wskazanych organizacji charytatywnych. Na niewiele się to zdało, ponieważ i tak część zaproszonych postanowiła wyłamać się i wręczyć młodej parze upominki. Ich łączna wartość przyprawia o zawrót głowy: zagraniczna prasa oszacowała, że jest to aż 7 milionów funtów, czyli równowartość 35 milionów złotych!

I pomyśleć, że kwota ta mogła zostać przeznaczona na cele charytatywne...  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.