KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Albert z Monako krytykuje wywiad Meghan i Harry’ego. „Trochę mi to przeszkadzało”

Monarcha nie pochwala zachowania pary

Ksenia Krasko 26 marca 2021 10:05

Wywiad Meghan i Harry’ego z Oprah Winfrey od samego początku zapowiadany był jako przełomowy, ale chyba nikt nie spodziewał się, jak bardzo wpłynie na postrzeganie brytyjskiej rodziny królewskiej. Wyznania Sussexów, między innymi o depresji księżnej i nieprzyjemnych rozmowach o kolorze skóry Archiego, nie pozostały bez komentarza innych monarchów. Jednym z nich jest książę Albert z Monako, który doskonale wie, czym są sensacyjne plotki mediów.

Książę Albert krytykuje wywiad Meghan i Harry’ego

Komentując słynny już wywiad, książę Monako stwierdził, że Meghan i Harry nie powinni mówić publicznie o nieporozumieniach rodzinnych. Książę Albert przyznał w ekskluzywnym wywiadzie dla BBC World News, że rozumie obawy pary, ale jednocześnie stwierdził, że tego typu kwestie powinny pozostać tajemnicą.

ZOBACZ TEŻ: Wywiad Meghan i Harry'ego u Oprah zapisze się w historii. Oto 8 najważniejszych wypowiedzi pary

„Bardzo trudno jest być na czyimś miejscu”, odpowiedział na pytanie gospodarza programu Yaldy Hakima. „Rozumiem presję, pod jaką byli, ale myślę, że tego typu publiczne okazywanie niezadowolenia, delikatnie mówiąc, czy tego typu rozmowy powinny odbywać się w intymnym gronie rodzinnym”, wytłumaczył.

„Trochę mi to przeszkadzało. Rozumiem, skąd to się wzięło, ale myślę, że nie było to odpowiednie forum, aby prowadzić tego rodzaju dyskusję”, dodał monarcha.

Książę Albert krytykuje wywiad Meghan i Harry’ego z Oprah Winfrey

Książę Albert krytykuje wywiad Meghan i Harry’ego
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Książę Albert o przyszłości księcia Harry’ego

Yalda Hakim zapytał również, czy książę Monako ma jakąś radę dla księcia Harry’ego, który rozpoczął nowe życie z dala od krewnych. „Życzę mu wszystkiego najlepszego. Tam jest trudny świat, dlatego mam nadzieję, że będzie potrafił wykorzystać rozsądek i mądrość, aby dokonać właściwych wyborów”.

ZOBACZ TEŻ: Smutne losy księżnej Charlene z Monako. Jakie tajemnice skrywa przed całym światem?

Sam książę Albert niejednokrotnie trafiał na okładki tabloidów, głównie za sprawą plotek o kryzysie w małżeństwie z księżną Charlene i doniesieniami o nieślubnych dzieciach. Nigdy jednak nie komentował tych spraw publicznie. 

Książę Albert i księżna Charlene, nazywana najsmutniejszą księżną świata

Książę Albert krytykuje wywiad Meghan i Harry’ego
Fot. PLS Pool/Getty Images

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.