Konrad Gaca
Fot. East News
WSPOMNIENIE

Wspólnik Konrada Gacy o przyczynach śmierci dietetyka!

Dlaczego 42-letni trener zmarł?

Konrad Szczęsny 16 sierpnia 2018 15:16
Konrad Gaca
Fot. East News

Konrad Gaca, trener, dietetyk i ambasador zdrowego stylu życiu zmarł dzisiaj nad ranem w swoim rodzinnym domu pod Lublinem. Jego ciało około 5.00 nad ranem znaleźli najbliżsi. Póki co prokuratura wykluczyła działanie osób trzecich. Sekcja zwłok Konrada Gacy zostanie przeprowadzona w piątek 17 sierpnia o godzinie 9.00. Jakie były przyczyny śmierci trenera? Na ten temat wypowiedział się jego wspólnik, Marcin Gogłoza z Gaca System.

Wspólnik Konrada Gacy o przyczynach śmierci dietetyka

Partner biznesowy Konrada Gacy, wiceprezes Stowarzyszenia Walki z Otyłością Fatkillers nie ukrywa, że śmierć wspólnika jest dla niego oraz dla wszystkich współpracowników dużym szokiem. Podkreślił, że był on człowiekiem z pasją, który „uparcie i z pełną konsekwencją realizował swoje plany”, zaś „jego marzeniem było pomaganie innym ludziom”.

Choć na oficjalny komunikat prokuratury w sprawie przyczyn śmierci Konrada Gacy będzie jeszcze trzeba poczekać (UPDATE: opublikowano już wstępne wyniki sekcji zwłok Konrada Gacy), Marcin Gogłoza w rozmowie z Wirtualną Polską ujawnił swoje podejrzenia dotyczące tajemniczego zgonu trenera.

„Najprawdopodobniej doszło do zatrzymania akcji serca podczas snu, ale to się dopiero okaże. To była nagła śmierć. Nikt się tego nie spodziewał i nie przypuszczał, że coś takiego może się wydarzyć”, podkreślił wspólnik Konrada Gacy.

Czy powodem były problemy finansowe, o których mówiło się w ostatnim czasie w kontekście biznesów guru dietetyki?

Marcin Gogłoza zapewnił, że firma Gaca System, mimo odejścia założyciela, będzie w dalszym ciągu funkcjonowała na dotychczasowych zasadach. 

„Wszystko działa nadal, mamy stworzony cały system, sztab ludzi pracuje dalej i nie zamierzamy w żaden sposób na tę chwilę nic zmieniać”, zapewnił.

Kim był Konrad Gaca? Dieta Gaca System, firma, podopieczni

Był człowiekiem instytucją, działającym na wielu płaszczyznach. Kulturysta, biznesmen, twórca słynnej diety, która otrzymała nazwę Gaca System i zakładała konsultacje ze specjalistami, którzy układali zbilansowany jadłospis oraz optymalny zestaw ćwiczeń. Podopieczni nazywali go chudotwórcą i mistrzem odchudzania. Pisał również książki, walczył z otyłością na wielu płaszczyznach, otworzył m.in. kilka placówek w całej Polsce, które pomagały osobom zmagającym się z tą chorobą. Z jego pomocy skorzystała m.in. Dominika Gwit. Jego wiedza i kompetencja były cenione na tyle, że występował w telewizji jako ekspert w dziedzinie zdrowego odżywiania, jak również prowadził własny program. Był wielokrotnym finalistą Mistrzostw Polski w Kulturystyce & Wellness oraz Fitness & Wellness, zaś siedem lat temu w 2011 roku zdobył tytuł Top Menedżera 2011 przyznawany przez redakcję Kuriera Lubelskiego.

Konrad Gaca: życie prywatne, żona i córka

W 2010 roku wziął ślub z 21-letnią wówczas Patrycją, która jest od niego młodsza o 13 lat. Rok później, w grudniu 2011 roku, na świat przyszła ich córeczka Emilka. Niestety, u dziewczynki stwierdzono wadę genetyczną, która powodowała u niej poważne problemy z widzeniem i słyszeniem. Na szczęście dzięki pomocy specjalistów dziecku udało się pomóc. Swojego smutku po odejściu trenera nie ukrywają również jego przyjaciele i znajomi, którym pomógł odmienić życie  

Konrad Gaca: żona Patrycja i córeczka Emilka
Fot. Instagram @konradgaca

Konrad Gaca
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.