Konrad Gaca nie żyje. Okoliczności śmierci trenera i dietetyka. Miał problemy finansowe i długi
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Konrad Gaca miał w ostatnim czasie problemy finansowe?

Część jego biznesów przynosiła straty

Konrad Szczęsny 16 sierpnia 2018 17:31
Konrad Gaca nie żyje. Okoliczności śmierci trenera i dietetyka. Miał problemy finansowe i długi
Fot. East News

Choć uchodził za człowieka sukcesu i biznesmena, którego nic nie jest w stanie zatrzymać, w ostatnim czasie imperium Konrada Gacy przechodziło trudne chwile. Majątek, którego dorobił się, pomagając osobom walczącym z otyłością, znacznie się uszczuplił. Czy to te problemy przyczyniły się pośrednio do jego śmierci? Przypomnijmy, że partner biznesowy trenera, Marcin Gogłoza zasugerował, że dietetyk odszedł we śnie z przyczyn naturalnych, najprawdopodobniej miał atak serca. 

Konrad Gaca miał problemy finansowe? Gaca System przynosiło straty

W ciągu kilku lat działalności Konrad Gaca zbudował imperium związane z autorskimi metodami odchudzania. Sztandarowym projektem jego autorstwa był Program Mądrego Odchudzania GACA SYSTEM. W całej Polsce zdołał również wybudować centra odchudzania, które przynosiły mu kolejne zyski.

Jednak w ostatnim czasie firma Gaca System, której Konrad Gaca był wspólnikiem z połową udziałów, nie miała najlepszej passy.

„W 2016 r. poniosła blisko milion złotych straty. I to mimo sprzedaży na poziomie aż 26,652 mln zł. Dla porównania w 2014 r. miała blisko 600 tys. zł zysku (przy sprzedaży równej niemal 13 mln zł), dwa lata wcześniej – niemal 500 tys. zł (wtedy sprzedaż wyniosła 8,6 mln zł)”, wylicza serwis Wirtualna Polska.

Na tym jednak nie koniec. Konrad Gaca miał również udziały w firmie SWL-Poland oraz Gastro Company. Niestety, ta ostatnia jest obecnie w stanie likwidacji.

Problemy te z pewnością położyły się cieniem na życiu trenera...

Na czym zarabiał Konrad Gaca? Wszystkie biznesy guru odchudzania

Znaczną część przychodów guru dietetyki stanowiły jego programy, z których kilka lat temu korzystało około siedem tysięcy abonentów. Najtańszą oferowaną przez Gacę opcją była ta za 239 zł. Dzięki temu do kieszeni trenera trafiało 2 miliony złotych przychodu miesięcznie. Jakby tego było mało, należy doliczyć jeszcze zyski ze sprzedaży książek kucharskich i poradników, w których m.in. zamieszczał przepisy na dietetyczne potrawy i rekomendacje dotyczące zdrowego odżywiania oraz wpływy z wykładów motywacyjnych oraz z centrów fitness w całej Polsce, jak również te ze sprzedaży suplementów, odżywek i koktajli, które sygnował swoim nazwiskiem.

Wiedza i kompetencje sprawiły, że powierzono mu także prowadzenie programu Fat Killers na antenie Polsatu. Dzięki ułożonej przez Konrada Gacę dla uczestników diecie udało im się łącznie stracić pond 350 kg. Uchodził za eksperta w swojej dziedzinie i rozwijał kolejne gałęzie działalności. Jednak poza wszystkim, starał się również pomagać innym.

Konrad Gaca: działalność na rzecz potrzebujących

Przez to, że jego córka urodziła się z wadą genetyczną, przez którą miała poważne problemy ze słuchem i wzrokiem, Konrad Gaca zdecydowała się założyć fundację „dlaczego?”, która pomagała dzieciom z poważnymi przypadłościami genetycznymi oraz ich rodzicom. Stworzył również Stowarzyszenie Walki z Otyłością „Fat Killers”.

Niemal we wszystkich przedsięwzięciach jego wspólnikiem i wsparciem był Marcin Gogłoza, z którym Konrad Gaca otwierał przed laty pierwszy mały klub fitness w Lublinie. Wówczas nikt jeszcze nie znał jego nazwiska i nie podejrzewał, że z czasem stanie się guru odchudzania w Polsce  

Konrad Gaca: żona Patrycja i córeczka Emilka
Fot. Instagram @konradgaca

Konrad Gaca: żona Patrycja i córeczka Emilka
Fot. Instagram @konradgaca

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.