Konrad Gaca
Fot. East News
Z OSTATNIEJ CHWILI

Nie żyje trener i dietetyk polskich gwiazd Konrad Gaca! Miał zaledwie 42 lata…

Setkom ludzi pomógł wyjść z otyłości

Gabriela Czernecka 16 sierpnia 2018 11:49
Konrad Gaca
Fot. East News

Nie żyje Konrad Gaca. Trener, promotor walki z otyłością i przedsiębiorca zmarł w wieku 42 lat. Informacę o jego śmierci jako pierwszy podał Kurier Lubelski. Jak na razie przyczyny śmierci Konrada Gacy nie są znane. Wiadomo jednak, że mężczyznę znaleźli jego bliscy w domu pod Lublinem około godziny piątej rano. 

Nie żyje Konrad Gaca. Miał 42 lata

Informację o śmierci Konrada Gacy podał Kurier Lubelski. Promotor walki z otyłością miał 42 lata. Według magazynu ciało trenera znaleźli jego bliscy około godziny 5 rano w czwartek w domu pod Lublinem. Sprawą zajmuje się policja i prokuratura, która wstępnie wykluczyła udział osób trzecich.

Kim był Konrad Gaca? Autor programu Mądre Odchudzanie GACA SYSTEM. Założył profesjonalne ośrodki, które pomagały ludziom zrzucić kilogramy. W ostatnich latach otworzył centra odchudzania w Lublianie, Katowicach, Warszawie, Poznaniu. Wielokrotnie występował w telewizji jako ekspert od odchudzania. Miał także własny program w TVP.

Jego ogromną pasją była kulturystyka, w której odnosił sukcesy. Był finalistą Mistrzostw Polski w Kulturystyce & Wellness i Fitness & Wellness - zdobył m.in. brązowy medal Pucharu Polski w Kulturystyce &Wellness i Fitness & Wellness 1995 oraz brązowy medal Międzynarodowych Zawodów w Kulturystyce & Wellness i Fitness & Wellness Żory 2007.

O Konradzie Gacy głośno zrobiło się sześć lat temu, kiedy poleciła go Iwona Pavlović, jurorka programu Taniec z gwiazdami. Tancerka straciła 18 kg dzięki jego autorskiej diecie i programowi ćwiczeń. Pacjentką Gacy była także Dominika Gwit.

Jak zaczęła się jego przygoda z odchudzaniem? Trener wcześniej sam miał z tym problemy. Do 2000 roku był profesjonalnym kulturystą i przed każdymi zawodami musiał się odtłuścić i wyeksponować swoją rzeźbę. W wywiadach opowiadał, że testował wiele diet i dopiero po wystudiuwaniu mechanizmów metabolizmu i żywienia zrozumiał czym jest odchudzanie. Sekretu na swój sukces nie zdradza, ale jak widać to się sprawdza, bo przez 10 lat odchudził ponad 20 tysięcy Polaków!

Konrad Gaca: córka i żona

W 2010 roku wziął ślub z Patrycją, a już rok później, w 2011 roku na świat przyszła ich córka, Emilka. „Była najbardziej wyczekiwanym dzieckiem na świecie. Na początku szaleliśmy z żoną ze szczęścia, zwariowałem na punkcie tego maleństwa. Chciałem chronić córkę, uczyć ją, pokazać jej świat. Niestety ze zdrowiem naszego maleństwa nie było najlepiej, lekarze podejrzewali wadę genetyczną – miała nie widzieć i nie słyszeć. I to było tak naprawdę wszystko, co wiedzieliśmy, nikt nie potrafił postawić jednoznacznej diagnozy”, wyznał w jednym z wywiadów.

Dzięki pomocy znakomitych specjalistów, w tym prof. Henryka Skarżyńskiego z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, córka Konrada Gacy może cieszyć się dziś wszystkimi dźwiękami i kolorami świata. W podzięce trener zdecydował się założyć Fundację „Dlaczego?”'.

„Dziś Emilka widzi. Potrafi z odległości chwycić jednego pojedynczego włosa. Emilka dziś słyszy, bo ma wszczepione dwa implanty ślimakowe. Oczywiście, nad wszystkim ciężko pracuje i nie jest to tak, jak u zdrowych dzieci. Z miesiąca na miesiąc wygląda to coraz lepiej”, czytamy na stronie fundacji.

Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje... 

Na zdjęciu Konrad Gaca z żoną Marzeną

Na zdjęciu Konrad Gaca z córeczką Emilką 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.