Doda, Viva! marzec 2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
O TYM JEST GŁOŚNO

Wzruszający pomysł Dody! Chce organizować wielki koncert przeciwko nienawiści

Wiemy, którzy muzycy odpowiedzieli na apel artystki

Rafał Kowalski 16 stycznia 2019 08:30
Doda, Viva! marzec 2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

W ostatnich dniach myśli wszystkich Polaków są skierowane w podobną stronę. Serca ludzi rozdziera myśl o tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, a także o Jurku Owsiaku, który przez hejt złożył rezygnację ze stanowiska prezesa WOŚP. Z tym, co się wydarzyło ciężko poradzić sobie także Dodzie, która ma dość hejtu. W związku z tym artystka wpadła na pomysł stworzenia koncertu od muzyków dla wszystkich Polaków. Wydarzenie miałoby nosić nazwę Artyści przeciw nienawiści. W kilkanaście godzin na apel Dody odpowiedziało wielu jej kolegów z branży.

Koncert Artyści przeciw nienawiści – pomysł Dody

Wczoraj na Instagramie Dody pojawiła się krótka relacja, którą piosenkarka zaczęła od pewnej refleksji „Kiedy odsłuchałam piosenkę "Znak pokoju", która wrzuciłam na Instagram, przy okazji właśnie tej okropnej sytuacji, która miała miejsce w Gdańsku, zrozumiałam, że napisałam ten tekst 15 lat temu. Zrozumiałam też, że przez 15 lat nic się nie zmieniło, a wręcz pogorszyło”, usłyszeliśmy z ust Dody.

Tak właśnie w głowie piosenkarki zrodził się pomysł, by zorganizować wydarzenie, które zjednoczy artystów i pokrzepi serca Polaków. „Teraz mam prośbę do wszystkich muzyków. Słuchajcie, może zrobimy coś razem. W duchu właśnie tego utworu "Znak pokoju". Przekażmy sobie znak pokoju, zjednoczmy wszystkich naszych fanów, pogódźmy ludzi, zjednoczmy ich wszystkich pod sceną”, zaapelowała piosenkarka i dodała, że każdy z jej kolegów mógłby ze sceny opowiedzieć o przykładach, w których sam doświadczył hejtu.

Artyści przeciw nienawiści - kto wystąpi?

Prośba o pojawienie się na koncercie została wystosowana także w stronę Edyty Górniak i Justyny Steczkowskiej, z którymi Doda w przeszłości nie dogadywała się najlepiej. Panie jeszcze nie odpowiedziały na apel, ale lista chętnych do wspólnego występu artystów stale rośnie. „W ciągu kilku minut zgłosili się: Grzegorz Hyży, Patrycja Kazadi, Kasia Nosowska, Cleo, Afromental, Kasia Wilk, Adrian Kowalski, Margaret, Ewa Farna, Honorata Skarbek, Saszan, Sławek Uniatowski, Dawid Kwiatkowski, Maryla Rodowicz, Roksana Węgiel. Chcemy zamknąć listę na trzydziestu artystach, którzy reprezentują różne gatunki muzyczne, by połączyć jak największą liczbę fanów”, wyznała wokalistka w rozmowie z Super Expressem i dodała, że teraz ona i jej koledzy potrzebują pomocy firm, które pomogłyby zorganizować koncert od strony technicznej a także reklamowej.

Dziś zostanie podana oficjalna lista muzyków, którzy zaśpiewają w koncercie Artyści przeciw nienawiści. Prawdopodobnie poznamy też inne szczegóły wydarzenia, które ma już nawet swoje konto na Instagramie. W kilkanaście godzin doczekało się ono ponad 50 tysięcy obserwujących. Szykuje się muzyczne wydarzenie, którego w Polsce jeszcze nie było. Brawa dla Dody za inicjatywę, a dla artystów ukłony za piękny gest solidarności. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Oto logo koncertu „Artyści przeciw nienawiści”.

Post udostępniony przez LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen)

Doda
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?