Co stało się z Klaudią Gawor? w 2013 roku wygrała program X Factor
Fot. VIPHOTO/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Klaudia Gawor osiem lat temu wygrała program X-Factor. Dlaczego zniknęła z show-biznesu?

„Inaczej bym dzisiaj podeszła do tego sukcesu”. Artystka opowiedziała o swoich planach na przyszłość

Olga Figaszewska 1 maja 2021 12:57
Co stało się z Klaudią Gawor? w 2013 roku wygrała program X Factor
Fot. VIPHOTO/East News

Klaudia Gawor sięgnęła po zwycięstwo w trzeciej edycji programu X-Factor. Potem zniknęła z show-biznesu. Czym zajmowała się przez ostatnie lata? Nie porzuciła swojej pasji! W najnowszym wywiadzie artystka zdradziła, jak wspomina udział w muzycznym show i opowiedziała o swoich planach na przyszłość.

Klaudia Gawor osiem lat temu wygrała program X-Factor. Jak wspomina udział w show?

Osiem lat temu Klaudia Gawor wywalczyła zwycięstwo w 3. edycji uwielbianego przez widzów programu X Factor. Po wygranej wydała debiutancki singiel i usunęła się w cień. Wokalistka miała wówczas 18 lat i przygotowywała się do matury. Dziś zdaje sobie sprawę, że inaczej wykorzystałaby swoją szansę. Nie ukrywa, że dopiero po dłuższym czasie zdała sobie sprawę, co tak naprawdę udało jej się osiągnąć. Wygrana odmieniła jej życie i w tamtym momencie to było dla niej trudne zderzenie z nową rzeczywistością. Nie ukrywa, że jest dumna dziś z tego, jak wygląda jej codzienność.

Inaczej bym dzisiaj podeszła do tego sukcesu, niż mając 18 lat. Ale nie żałuję, że to wszystko się potoczyło tak, jak jest teraz. Z drugiej strony pisałam wtedy maturę, która bardzo ściągała mnie na ziemię. Było to dla mnie intensywne przeżycie. Dopiero miesiąc po programie zorientowałam się, że ten program wygrałam”, wyznała Oskarowi Netkowskiemu dla Dzień Dobry TVN.

Klaudia Gawor była też jedyną kobietą, która wygrała program w polskiej edycji. „To była satysfakcja, że mogę reprezentować kobiety. To też pokazanie, że kobiety mają siłę i mogą wygrywać programy. Wtedy byłam zbyt młoda, żeby tak do tego podejść, ale z perspektywy czasu widzę, że to była duża sprawa”, wspominała wywiadzie.

Zobacz też: Magda Welc wygrała Mam Talent.  Po dziesięciu latach wraca do show-biznesu!

Klaudia Gawor, 2013 rok, X-Factor
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Klaudia Gawor w programie X-Factor, 2013 rok

Co stało się z Klaudią Gawor? w 2013 roku wygrała program X Factor
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Klaudia Gawor o debiutanckim albumie i planach na przyszłość

Nigdy nie zamierzała porzucić swoich marzeń o scenie i śpiewaniu. Wiele czasu poświęciła na szlifowanie umiejętności wokalnych i edukację. Po maturze studiowała prawo własności intelektualnej mediów oraz wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Katowicach.

„W ostatnich latach udawało mi się na szczęście żyć z muzyki, robiłam też wiele innych rzeczy, np. pracowałam na recepcji, żadnej pracy się nie boję. A ostatnio z uwagi na sytuację pandemiczną założyliśmy z narzeczonym działalność, która będzie podstawą do wszystkiego. Na początku trzeba na muzykę zarobić, żeby móc na niej zarabiać”, relacjonowała w wywiadzie dla dzieńdobry.tvn.pl

W rozmowie z Oskarem Netkowskim podkreśla, że wygrana w programie pomogła jej odnaleźć nowe perspektywy i otworzyła wiele dróg. Klaudia Gawor niedawno znów pojawiła się w branży. Wydała dwa single - „Jesteś ikoną” i „Płyń”. Okazuje się, że wokalistka przygotowuje się do premiery debiutanckiego albumu. Płyta miała pojawić się już pod koniec ubiegłego roku, ale ze względu na pandemię koronawirusa premiera została odciągnięta w czasie. „Wszystko robię sama ze wsparciem najbliższych mi osób. Nie mam nad sobą wytwórni, więc kwestie finansowe są o wiele bardziej skomplikowane. Inwestujemy z kieszeni prywatnej”, zwierzyła się Klaudia Gawor w rozmowie z dziendobry.tvn.pl.

Artystka wyjaśniła, że album będzie eklektyczny. Materiał muzyczny powstawał na przestrzeni ostatnich lat i jest zapisem drogi, którą Klaudia Gawor przeszła w poszukiwaniu siebie.

Już nie możemy doczekać się efektów! Życzymy wszystkiego dobrego!

Zobacz też: Klaudia Kulawik przeszła ogromną metamorfozę. 22-latka znów wystąpiła w Mam Talent!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.