Fot. Backgrid/East News
Pożegnanie

Nie żyje Kirstie Alley. Aktorka znana z „I kto to mówi” walczyła z nowotworem. Miała 71 lat

John Travolta wzruszająco pożegnał ekranową partnerkę...

Marcjanna Maryszewska 6 grudnia 2022 07:56
Fot. Backgrid/East News

W wieku 71 lat odeszła od nas Kirstie Alley. Jakiś czas temu ogłoszono, że gwiazda zmaga się z chorobą nowotworową. Amerykańska aktorka zdobyła w Polsce popularność za sprawą cyklu filmów „I kto to mówi”, gdzie wystąpiła u boku Johna Travolty w niezapomnianym duecie. Teraz ekranowy partner pożegnał przyjaciółkę we wzruszających słowach…

Kirstie Alley nie żyje. Informację przekazała rodzina aktorki

Informację o śmierci 71-letniej aktorki potwierdziły jej dzieci — William "True" Stevenson i Lillie Price Stevenson. Kirstie Alley przez ostatnie miesiące zmagała z ciężką chorobą. „Do wszystkich naszych przyjaciół na całym świecie: z przykrością informujemy, że nasza niesamowita, dzielna i kochająca matka zmarła po walce z nowotworem, który niedawno został wykryty” - czytamy w oficjalnym oświadczeniu. 

William i Lillie napisali, że ich mama walczyła do samego końca. Niestety, nawet pod okiem doświadczonych lekarzy nie udało jej się odzyskać sił i wyzdrowieć. „Była otoczona najbliższą rodziną i walczyła z całych sił, pozostawiając nam pewność niekończącej się radości życia i przygód, które ją czekają. Chociaż była ikoną na ekranie, była jeszcze bardziej niesamowitą matką i babcią. Jesteśmy wdzięczni niesamowitemu zespołowi lekarzy i pielęgniarek z Moffitt Cancer Center za ich opiekę”.

CZYTAJ TAKŻE: Stanisław Bareja miał zadzwonić do żony w rocznicę ich ślubu. Nie zdążył, nawet się nie pożegnali...

Dzieci aktorki podkreśliły również, że Kirstie jest dla nich największą inspiracją. „Zapał i pasja naszej matki do życia, jej dzieci, wnuków i wielu zwierząt, nie wspominając o jej wiecznej radości tworzenia, były niezrównane i zainspirowały nas do życia pełnią życia, tak jak ona”, opisywało poruszone rodzeństwo. 

John Travolta pożegnał Kirstie Alley

Jedną z pierwszych osób, jakie oddały aktorce hołd w mediach społecznościowych, był John Travolta. Jej ekranowy partner z kultowej serii „I kto to mówi” opublikował na Instagramie wyjątkowy wpis, skierowany do zmarłej przyjaciółki. „Relacja z Kirstie była najbardziej wyjątkową, jakie kiedykolwiek miałem. Kocham cię Kirstie. Wiem, że znowu się spotkamy”, napisał gwiazdor, który w tym roku pożegnał również Olivię Newton-John. U jej boku wystąpił z kolei w musicalu Grease.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Barbara Krafftówna pochowała dwóch mężów i straciła jedyne dziecko. Los nie był dla niej łaskawy

Od premiery pierwszej części cyklu „I kto to mówi” minęło już ponad 30 lat. Ostatni raz aktorzy spotkali się w 2019 roku. Pomimo upływu lat Kirstie Alley i Johna Travoltę od zawsze łączyła serdeczna więź i taka też pozostała. Do samego końca...  

Kirstie Alley, John Travolta, California, Hollywood, 22.08.2019 rok

Kirstie Alley, John Travolta, California, Hollywood, 22.08.2019 rok
Fot. Matt Winkelmeyer/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.