Kinga Rusin, VIVA! październik 2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Kinga Rusin nie pojawiła się na Balu Fundacji TVN! W oświadczeniu ujawniła powód

Jej słowa są pełne emocji

Konrad Szczęsny 18 września 2022 13:13
Kinga Rusin, VIVA! październik 2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

W sobotę 17. września  po dwóch latach przerwy odbył się długo wyczekiwany Bal Fundacji TVN. Pojawiła się na nim plejada gwiazd stacji, w tym m.in. Magda Gessler, Agnieszka Woźniak-Starak czy Małgorzata Rozenek-Majdan, która wywołała ogromne zainteresowanie swoją stylizacją. Wśród obecnych zabrakło jednak Kingi Rusin, przez lata związanej z prywatnym nadawcą. Dlaczego? Powód ujawniła w emocjonalnym oświadczeniu!

Kinga Rusin ostro o sytuacji psychiatrii dziecięcej w Polsce

W sierpniu 2020 roku dziennikarka potwierdziła, że rozstaje się ze stacją TVN, z którą związała się w 2005 roku. Przez 15 lat niezmiennie prowadziła „Dzień Dobry TVN”. W wydanym oświadczeniu podkreśliła wówczas, że „chce realizować swoje kolejne marzenia”.

„Chcę [...] wykorzystać swobodę i niezależność finansową, którą mam dzięki świetnie prosperującej firmie kosmetycznej - mojej dumie. Chcę współtworzyć nowe ciekawe projekty w kilku obszarach: telewizja, biznes, działalność społeczna”, zadeklarowała.

Od tamtej pory dzieli swój czas między prowadzenie firmy, podróże i działalność w mediach społecznościowych. To za pomocą oficjalnych kanałów informuje fanów o tym, co dzieje się w jej życiu. Mimo że od czasu do czasu bywa w Polsce, w tym roku Kinga Rusin nie pojawiła się na powracającym po dwóch latach Balu Fundacji TVN. Wydała za pośrednictwem mediów społecznościowych oświadczenie, w którym nawiązała do tego faktu.

„W tym roku nie będzie nas na charytatywnym balu TVN, ale trzymamy kciuki za licytację i dokładamy swoje cegiełki. Fundacja TVN zbiera cały czas środki m.in. na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka”, rozpoczęła.

I w otwarty, pełen oburzenia sposób skrytykowała obecny brak działań rządu w tej materii. „Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy rząd PiS mimo obietnic, nie robi nic, żeby zmienić dramatyczną sytuację psychiatrii dziecięcej w Polsce. Zamykane są kolejne całodobowe dziecięce oddziały psychiatryczne (ostatnio w Konstancinie). Z powodu tragicznych warunków pracy, braku pieniędzy i personelu, padają nawet te najbardziej znane placówki. Zdrowie psychiczne polskich dzieci jest dla rządzących mniej warte niż propaganda w tvpis na którą, w odróżnieniu od dziecięcej psychiatrii, przeznacza się z budżetu Państwa miliardy!!!”, grzmi dziennikarka.

Zaznaczyła przy tym, że sama przekazała na Fundację TVN wpłatę – nie zdradziła jednak jej wysokości. „Dlatego, razem z naszą marką Pat&Rub, przekazujemy z Markiem pieniądze na konto Fundacji TVN i zachęcamy do wpłat wszystkich, którym leży na sercu ten dramatyczny problem”, zaapelowała.

Czytaj także: Kinga Rusin świętuje 80-te urodziny swojej mamy Marii

Kinga Rusin nie pojawiła się na Balu Fundacji TVN - dlaczego?

A dlaczego Kinga Rusin nie pojawiła się wraz z ukochanym osobiście na balu? Ma to związek z ich egzotyczną podróżą. Przebywają na jednej z greckich wysp i tam, w iście rajskich okolicznościach, świętują 12. rocznicę uczucia, które połączyło ich we wrześniu 2010 roku.

„My na Mykonos celebrujemy naszą 12ą rocznicę, ale myślami jesteśmy z Wami i z Fundacją TVN”, zapewniła.

Fani w komentarzach komplementują Kingę Rusin i Marka Kujawę.

„Pani Kingo najlepszego🍸🍾🍸🍾wyglądacie jakbyście się ze Studniówki urwali - piękni i młodzi”, „Gratulacje dla pieknej pary niech szczęście trwa .......👏✌️🥂”, „Pani Kingo, jesteście przepiękną parą z klasą. Chylę czoła przed panią pani Kingo, za wszystko co pani robi. Wielki szacun dla państwa. Jest Pani dla mnie wielką patriotką. 😍”, zachwalają.

My również przyłączamy się do gratulacji!  

Czytaj także: Kinga Rusin i Marek Kujawa są razem od 12 lat. Oto historia niezwykłej miłości pary

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.