Julia Wieniawa, Alicja Wieniawa-Narkiewicz
Fot. Instagram/@juliawieniawa
NIEZWYKŁE RELACJE

Julia Wieniawa nie jest jedynaczką. Kim są i czym się zajmują przyrodnie siostry ulubienicy widzów?

Jak wyglądają ich relacje?

Karol Sowa 29 grudnia 2022 15:16
Julia Wieniawa, Alicja Wieniawa-Narkiewicz
Fot. Instagram/@juliawieniawa

Nie jest tajemnicą, że Julia Wieniawa ma trzy przyrodnie siostry. Alicja Wieniawa-Narkiewicz jest córką ojca artystki i jego partnerki, natomiast Kornelia i Wiktoria Parzyszek to dzieci ze związku mamy ulubienicy widzów i jej ukochanego. Kim są i czym się zajmują? Czy zamierzają pójść w ślady popularnej siostry?

Kim są siostry Julii Wieniawy? 

Julia Wieniawa nigdy nie ukrywała, że nie jest jedynaczką. Ma przyrodnie siostry, z którymi ma bardzo dobre stosunki. Kim są? Alicja Wieniawa-Narkiewicz jest córką ojca artystki i jego nowej partnerki, natomiast Kornelia i Wiktoria Parzyszek to dzieci ze związku mamy ulubienicy widzów i jej ukochanego.  

Alicja niedawno skończyła 19 lat. Co więcej, zaczęła studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi. Postanowiła pójść w ślady swojej słynnej siostry. Kierunek, który wybrała to właśnie aktorstwo. Alicja podkreśla jednak, że nie zamierza wykorzystywać nazwiska Julii i sama chce na siebie zapracować. „Dzieli nas pięć lat, więc ta różnica wieku sprawia, że na pewno nie będziemy starać się o tę samą rolę. Natomiast liczę na to, że kiedyś spotkamy się na planie, grając dwie zupełnie inne postaci. To na pewno byłoby ciekawe doświadczenie”, wyznała 19-latka w rozmowie z Plejadą. Co ciekawe, już w 2018 roku zagrała w serialu pod tytułem „Oko za oko”. Później jej kariera zaczęła nabierać tempa. Wystąpiła w „Na dobre i na złe”, popularnym serialu „Przyjaciółki” czy filmie „Apokawixa".

Wiktoria Parzyszek nie ukrywa, że bardzo interesuje ją świat artystyczny, jednak na razie nie zamierza wchodzić do show-biznesu. „Wika ma zupełnie inny charakter niż ja. Jest bardzo skryta, trzeba z niej siłą wyciągać niektóre informacje...”, mówiła Julia Wieniawa w rozmowie z Galą. Obecnie 18-latka skupia się rozwijaniu swoich zainteresowań. Jej ogromną pasją jest zarówno rysowanie, jak i tworzenie grafiki. Swoimi pracami chętnie dzieli się ze swoimi obserwatorami w mediach społecznościowych. Co więcej, wykonała projekt opakowania czekolady. Dodatkowo Wiktoria poszła do liceum plastycznego, gdzie każdego dnia szlifuje swój warsztat. „Kornelii i Wiktorii teraz pozwala się na więcej. Wika poszła do liceum plastycznego i wymyśliła, że chce zamieszkać w bursie. Gdy ja w jej wieku planowałam wynająć mieszkanie, by nie jeździć do szkoły na drugi koniec miasta, a przy okazji nie słyszeć codziennie „wynieś śmieci”, mama się temu sprzeciwiła”, wyznała 24-letnia artystka w Gali. „Jesteście zupełnie różne. Julia chciała szybko, może za szybko, dorosnąć, więc musiałam ją chronić. Wiktoria jest bardzo odpowiedzialna”, dodawała mama 24-letniej artystki. 

Kornelia Parzyszek jest najmłodszą przyrodnią siostrą popularnej aktorki. Julia Wieniawa w relacjach na Instagramie publikuje nagrania bądź fotografie ze swoim rodzeństwem. Wywnioskować z nich można, że 10-latkę bardzo interesuje taniec i akrobatyka. W porównaniu do swoich starszych sióstr jest najmniej medialna.  

CZYTAJ TEŻ: Katarzyna Glinka szczerze o niełatwej relacji z ojcem: Nigdy nie powiedział, że mnie kocha”

Julia Wieniawa, Wiktoria Parzyszek, Kornelia Parzyszek, 2015 rok

Julia Wieniawa, Wiktoria Parzyszek, Kornelia Parzyszek
Fot. Facebook: Julia Wieniawa

Julia Wieniawa – relacje z siostrami 

Widać, że ulubienica widzów ma bardzo dobre stosunki z siostrami. Dziewczyny każdą wolną chwilę spędzają razem. „Podziwiam Julię za to, że zabiera głos w ważnych sprawach. Mnóstwo ludzi jej słucha, a ona bardzo dobrze wykorzystuje swoje zasięgi. To jest absolutnie fantastyczne! Ja chyba nie czuję się jeszcze kompetentna do tego, żeby przejąć taką rolę. Sama dopiero kształtuję swoje poglądy. Trudno mi być tak jednoznacznie zadeklarowaną w pewnym kwestiach. Ale to, co robi Julia, jest świetne. Być może ja też dojrzę do tego, by zabierać głos, jeśli będzie trzeba”, wyznała Alicja w wywiadzie dla Plejady.  

Dodała również, że ze starszą siostrą ma dobry kontakt, chociaż przez natłok pracy jest on ograniczony. „Oczywiście, rozmawiamy czasem o aktorstwie. Julia, z racji swojego doświadczenia, dzieli się ze mną jej punktem widzenia na pewne sprawy. Czasem daje mi jakieś drobne wskazówki. Są one bardzo przydatne”, wyjaśniła. „Na razie mam łatkę siostry Julii Wieniawy. W ogóle się temu nie dziwię, bo przecież ona pierwsza zaczęła działać w tym aktorskim świecie. Ja również weszłam w ten świat, jesteśmy siostrami, ludzie nas ze sobą kojarzą, więc zaczęto nas porównywać. Czy to się kiedyś zmieni? Myślę, że jeśli będę dalej konsekwentnie robić to, co robię i kształtować swoją osobowość, to może tak. Trudno powiedzieć. Na chwilę obecną muszę pogodzić się z tym, że tak to wygląda. Aczkolwiek to, że jesteśmy ze sobą zestawiane w żaden sposób, nie zmienia naszego stosunku do siebie. Wspieramy się i absolutnie nie ma między nami rywalizacji. Julia idzie swoją drogą, a ja swoją”, mówiła Plejadzie. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Mama Roberta Lewandowskiego imprezuje z przyjaciółką. To znana prekursorka treningów fitness w Polsce!

Julia Wieniawa, Alicja Wieniawa-Narkiewicz, 2020 rok

Julia Wieniawa, Alicja Wieniawa-Narkiewicz
Fot. Instagram/@juliawieniawa

Julia Wieniawa, Wiktoria Parzyszek

Julia Wieniawa, Wiktoria Parzyszek
Fot. Instagram: @juliawieniawa

Julia Wieniawa, Kornelia Parzyszek

Julia Wieniawa, Kornelia Parzyszek
Fot. Instagram: @juliawieniawa

Julia Wieniawa, Kornelia Parzyszek

Julia Wieniawa, Kornelia Parzyszek
Fot. Instagram: @juliawieniawa

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.