Monika Kurska, pierwsza żona Jacka Kurskiego
Fot. MARCIN GADOMSKI/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Byli małżeństwem przez 24 lata. Kim jest pierwsza żona Jacka Kurskiego?  

Czym dziś zajmuje się Monika Kurska?

Redakcja VIVA! 22 lipca 2020 14:51
Monika Kurska, pierwsza żona Jacka Kurskiego
Fot. MARCIN GADOMSKI/East News

Kilka dni temu Jacek Kurski stanął na ślubnym kobiercu. Były prezes TVP poślubił swoją ukochaną. Wydarzenie wywołało ogromne emocje w mediach i opinii publicznej. Przede wszystkim dlatego, że to nie był pierwszy ślub kościelny Jacka Kurskiego. Po rozwodzie z byłą żoną otrzymał unieważnienie sakramentu małżeństwa. Ślub kościelny można unieważnić jedynie w określonych, szczególnych przypadkach.  Kim jest Monika Kurska, pierwsza żona Jacka Kurskiego? 

Pierwsze małżeństwo Jacka Kurskiego.

Uchodzili za zgodną i kochającą się parę, dla której rodzina jest najcenniejszą wartością. Monika i Jacek Kurscy doczekali się trójki pociech: 29-letniego Antoniego, 26-letniej Zuzanny i 13-letniego Olgierda. W 1999 roku otrzymali specjalne błogosławieństwo od Jana Pawła II.

„21 XI 1999 r. Najważniejszy dzień w życiu naszej rodziny. Błogosławieństwo Ojca Świętego”, widniał podpis pod rodzinnym zdjęciem opublikowanym w jednej z gazet. 

To dlatego wiadomość o rozwodzie Moniki i Jacka Kurskich była dla wszystkich prawdziwym zaskoczeniem. W 2015 roku po 24 latach ich małżeństwo przeszło do historii. Byli małżonkowie nie mogli się porozumieć w wielu kwestiach. Wzajemnie przerzucali się odpowiedzialnością za rozpad związku. W sądzie walczyli przede wszystkim o prawo do opieki nad najmłodszym dzieckiem.

Parze chwilowo udało się dojść do porozumienia, a opieka nad Olgierdem została przyznana obojgu rodzicom. Dwa lata później Jacek Kurski próbował odebrać żonie pełnię praw. Z kolei Monika Kurska żądała od byłego męża zapłaty zaległych alimentów.

Ostatecznie para rozstała się w zgodzie. „Zawarliśmy porozumienie rodzicielskie odnośnie do małoletniego syna Olgierda, którym opiekujemy się wspólnie. Zawarliśmy również porozumienie materialne, które wyczerpuje wszystkie nasze roszczenia zarówno alimentacyjne, jak i z tytułu podziału majątku. Rozstajemy się w zgodzie. Życzę powodzenia Jackowi w jego dalszej karierze politycznej. (...) Ogólnie sytuacja jest nieprzyjemna, ale myślę, że jak na to wszystko, co przeszliśmy, to dobrze jest, a będzie lepiej. Mamy szansę zbudować teraz życie na nowo ”, mówiła po wszystkim Monika Kurska w rozmowie z Faktem.

Byli małżonkowie zaczęli budować na nowo swoje życie. Rok po rozwodzie Jacek Kurski związał się z  Joanną Klimek, która wówczas pełniła funkcję dyrektora programowego TVP.

Jacek Kurski, Monika Kurska
Fot. PHOTO PAWEL SKRABA / SE / EAST NEWS

Kim jest Monika Kurska?

Była żona Jacka Kurskiego ma 51 lat. Po rozwodzie z mężem w 2015 roku rozpoczęła pracę jako nauczycielka języka angielskiego i korepetytorka. Jak informował dziennik Fakt, Monika Kurska zamierzała wystartować do Sejmu z ramienia Polski Razem.

„Trudno mi uwierzyć w wiadomości o jej starcie. Nigdy nie wykazywała chęci do polityki. (...) Ale każdy ma prawo do zmiany stanowiska i życzę jej jak najlepiej, samych sukcesów” , mówił Jacek Kurski w Fakcie.

Potem okazało się, że zamiast Moniki Kurskiej na liście pojawił się wnuk Anny Walentynowicz.

Jak dziś wygląda życie pierwszej żony Jacka Kurskiego? Na próżno szukać jej w mediach społecznościowych. Nie wiadomo też, czy Monika Kurska nadal uczy.

Źródło: Fakt, Plejada, Kobieta.pl

Jacek Kurski zdradził swoje zarobki w TVP. Ile zarabia prezes TVP?
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.