Piotr Gąsowski, Jakub Gąsowski, VIVA! 12/2006
Fot. Piotr Porębski/Jacek Poręba
O NIM SIĘ MÓWI

Syn Piotra Gąsowskiego i Hanny Śleszyńskiej ma 28 lat, teraz zachwyca w Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Tak wygląda jego życie

Jakub Gąsowski poszedł w ślady rodziców

Rafał Kowalski 16 kwietnia 2023 14:04
Piotr Gąsowski, Jakub Gąsowski, VIVA! 12/2006
Fot. Piotr Porębski/Jacek Poręba

Piotr Gąsowski i Hanna Śleszyńska spędzili razem czternaście szczęśliwych lat. Pomimo burzliwego rozstania dziś, aktorzy doskonale się ze sobą dogadują. Owocem ich dawnej miłości jest największa duma pary — syn Jakub. Kilka miesięcy temu mężczyzna skończył 28 lat, a internauci zwracają uwagę na niezwykłe podobieństwo do sławnego ojca! Jak wygląda życie Jakuba Gąsowskiego? Od niedawna zachwyca w najnowszej edycji programu — Twoja Twarz Brzmi Znajomo.

Jakub Gąsowski – relacje z rodzicami

Piotr Gąsowski od zawsze powtarzał, że jego syn miał dryg artystyczny. Kuba od małego pragnął grać w filmach, serialach i teatrze. „Nie odradzaliśmy mu tej drogi, to byłaby zbrodnia! Za to wspieraliśmy jego wybór. To naprawdę zdolny chłopak”, mówił w jednym z wywiadów tata zdolnego Jakuba.

Niestety na talencie syna Piotra Gąsowskiego i Hanny Śleszyńskiej dwa razy nie poznała się komisja ze szkół aktorskich. Jakub nie poddał się jednak i w 2020 roku ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Obycia z kamerą nabierał między innymi prowadząc swój cykl w Dzień dobry TVN. 

„Robiliśmy ekipę świętego Mikołaja w moim liceum. Przyszła ekipa Dzień Dobry TVN, my stanęliśmy z mamą, zaczęliśmy mówić o akcji całej. Tak się jakoś to spodobało, że zaproponowano mi tutaj taki cykl. Nie wiedziałem, co z tym fantem zrobić, bo to było coś nowego dla mnie, nigdy nie miałem takiego doświadczenia. Nie wiedziałem, czy sobie poradzę. Rodzice mi bardzo pomogli jako taki głos rozsądku”, wspominał w 2022 roku w rozmowie z Dzień Dobry TVN. 

CZYTAJ TAKŻE: Katarzyna Dowbor jest szczęśliwą babcią. Ma jednak pewne zasady, których się trzyma

Jakub Gąsowski ma na swoim koncie rolę w BelfrzeWeselu 2, Orle,  dołączył też do obsady spektaklu Akt równoległy w Teatrze Capitol. Na scenie radził sobie znakomicie, a z pierwszego rzędu podczas jednego z przedstawień oklaskiwał go dumny ojciec. Teraz występuje w Teatrze 6 Piętro w spektaklu Sinatra 100 +. 28-latek może liczyć na ogromne wsparcie rodziców.

„Jak im się coś spodoba, co zrobię, to są dumni. A jak akurat nie podoba im się, to są mniej dumni. Wiadomo, są krytyczni. Jestem też im za to wdzięczny, że z jednej strony są rodzicami, ale też patrzą zawodowo na to, co robię”, przyznał w jednym z wywiadów. „Mam takie zaplecze i oparcie z ich strony. Wiedzą, co robię, potrafią mi pomóc, merytorycznie coś wyjaśnić, powiedzieć", tłumaczył w Plejadzie

Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, syn pary, Kuba Gąsowski, Warszawa, 13.10.1995 rok

Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, syn pary, Kuba Gąsowski, Warszawa, 13.10.1995 rok
Fot. Marek Szymanski/Forum

Piotr Gąsowski z synem Jakubem Gąsowskim, 25.08.2006

Fot. Kurnikowski / AKPA

Piotr Gąsowski, Jakub Gąsowski, Premiera filmu Marka Koterskiego "7 uczuć", 2018

Jakub Gąsowski ma 28 lat. Co dziś robi i jak wygląda?

W rozmowie dla Dzień Dobry TVN Jakub Gąsowski przyznał, że dorastanie w artystycznym domu i bycie dzieckiem znanych rodziców ma swoje plusy i minusy. Zaznaczył też, że trzeba dużo starań, by przestać stać w ich cieniu.

„To było dla mnie w jakimś sensie normalne. Po prostu wyrosłem w takim domu, mieli takich znajomych, a nie innych, byli tak rozpoznawalni, a nie inaczej. Ja w tym wyrosłem, więc nie mam odniesienia, jak jest inaczej. Myślę, że to jest inna droga. Są pewne plusy, pewne minusy. Jest niesamowite zaplecze, można się ich zawsze poradzić, dowiedzieć się mnóstwa rzeczy. Z drugiej strony, minus jest taki, że w pewnym sensie jest się w ich cieniu. Trzeba zrobić bardzo dużo, żeby z tego cienia wyjść”, opowiadał.

Nigdy nie nastawiał się na to, że dzięki nazwisku rodziców uda mu się osiągnąć więcej. „To nie jest tak, że oni mi coś załatwią. Jest inaczej, bo w szkole teatralnej niektórych pedagogów, to ja już znałem, albo niektórzy z nich znali rodziców. Traktowali mnie oczywiście tak samo, jak innych”, tłumaczył w Plejadzie

Czy często radzi się taty w sprawach zawodowych? „On mówi, że za mało się go radzę. W sumie rzeczywiście nie pytam się go tak często, jakbym mógł. To jest świetne zaplecze w sensie merytorycznym. W sprawach merytorycznych, logistycznych pewnego rodzaju savoir-vivre'u i poruszania się w tym świecie, to zawsze się mogę go o to spytać”, opowiadał dziennikarzowi Plejady. 

ZOBACZ TAKŻE: Dziś jest jego dumą, wcześniej nie chciała iść w jego ślady. Sonia Szyc debiutuje u boku ojca

Co ciekawe, w czerwcu 2022 roku Piotr Gąsowski z synem spotkał się na planie wspólnej produkcji. Panowie grali razem w kilku scenach.

„Było to dla mnie bardzo specyficzne doświadczenie, bo oto mój Ojciec, którego człowiek znam od zawsze, nagle rzeczywiście pracuje ze mną w tej samej produkcji i gramy razem! W swoim życiu, mimo dość młodego wieku i byciu na początku drogi, na kilku planach zdarzyło mi się już wystąpić i po pracy w paru miejscach nagle przychodzi mi grać z człowiekiem, który… jest moim Tatą! I to nie filmowym, czy serialowym, ale prawdziwym! Tato! Dziękuję Ci za ten dzień! Cieszę się bardzo, że po paru latach mojej czasem częstszej, czasem rzadszej pracy z kamerą mogłem stanąć na planie oko w oko z Tobą! Cieszę się, że tak partnersko mnie traktowałeś, bo czułem to bardzo!
Dziękuję Ci też, że przyczyniłeś się w stopniu „kluczowym” do tego, że pojawiłem na tym świecie 😉😆 (o matko, słowo „kluczowy” pasuje tu bardziej niż jakiekolwiek inne! 😆😂)! Gdyby nie to, wczoraj na planie po prostu byśmy się nie spotkali! 😜 Ściskam Cię i kocham!”, pisał Jakub.

Co więcej, Jakub Gąsowski jest jednym z uczestników najnowszej edycji programu - „Twoja Twarz Brzmi Znajomo", gdzie prezentuje swoje wokalne umiejętności.

Piotr Gąsowski, Jakub Gąsowski, Premiera filmu Marka Koterskiego
Fot. Podlewski/AKPA

Gdy Piotr Gąsowski obchodził trzy lata temu 56. urodziny – świętował je wirtualnie, łącząc się z przyjaciółmi poprzez media społecznościowe. Później odwiedził swojego ojca, i jak wynikało ze zdjęć, udostępnionych na Instagramie aktora, dołączył do nich Jakub. 

„Trzy Gąsy w Milanówku! Pozdrawiamy!”, napisał Piotr Gąsowski. „Dziadek Włodek, wnusio Kuba i ja, czyli tatuś Kuby i synek Włodzia w jednym, Piotruś! Jak fajnie pobyć razem! I zjeść razem, tym bardziej że Kuba przygotował przepyszne spaghetti bolognese. Do tego po pół kieliszeczka czerwonego wina za Wasze i nasze zdrowie! A teraz… sjesta! Córcia Julcia jest u Babci Gosi na wsi…”, dodał. Fani zwracali uwagę, że 25-letni wówczas Kuba to naprawdę przystojny mężczyzna!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cześć Wszystkim!!! Trzy Gąsy w Milanówku 😃😃😃! Pozdrawiamy!!! ❤️Dziadek Włodek, wnusio Kuba i ja, czyli tatuś Kuby i synek Włodzia w jednym😂, Piotruś😂! Jak fajnie pobyć razem😀! I zjeść razem, tym bardziej , że Kuba przygotował przepyszne spaghetti bolognese!!! Do tego po pół kieliszeczka czerwonego wina za Wasze i nasze zdrowie!!! A teraz ... sjesta👍! Córcia Julcia jest u Babci Gosi na wsi... A Wy , jak spędzacie sobotę?! Buźka wielka i wiosenna!!! 😘😘😘Trzymajcie się! Trzymajmy się! The Gąs Family😃😃❤️#loveyou #love #lovemyfamily #lovemylife #seniorsamwdomu @annaglogowska_official @hanna_sleszynska_official @kuba_gasowski @staskiewiczdariusz @magdasteczkowska @joannakoroniewska @maciej_dowbor @katarzyna_skrzynecka @majka_jezowska_ @agata_mlynarska

Post udostępniony przez Piotr Gąsowski (@piotr.gasowski.official)

Kuba Gąsowski, Piotr Gąsowski
Fot. AKPA

Piotr Gąsowski i Hanna Śleszyńska odtworzyli zdjęcie z synem

W sierpniu 2022 roku najmłodszy z rodu Gąsowskich obchodził swoje urodziny z rodzicami. Odtworzył wówczas archiwalne zdjęcie wykonane w czasach, gdy był jeszcze pociesznym maluchem. Zarówno Piotr Gąsowski, jak i Hanna Śleszyńska dodali w mediach społecznościowych ujęcie przedstawiające syna tuż po narodzinach, oraz w dniu 27. urodzin.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Jarosław Bieniuk bardzo martwi się o córkę. Chodzi o jedną konkretną rzecz

„27 lat temu urodził się nasz syn, Kuba! Jestem szczęśliwym tatą, mając takiego syna! Dziękuję Ci mamusiu Haniu! Dziękuję Ci Dziadku Włodku i Babciu Danusiu!!! (zdjęcie nr.2) Bez Was by niczego nie było, tak samo jak i bez Waszych kochanych „połówek”, Babci Niny i Dziadka Jurka, którzy od nas odeszli…Byliby, na pewno, dumni z Kuby, tak jak i my jesteśmy! Kochamy Cię Kubusiu! Dumny Gąs P.S. Tylko po Kubie widać, że to aż tyle lat minęło!” - czytamy na Instagramie wprost pękającego z dumy aktora.

I nie sposób nie przyznać aktorowi racji — Jakub zmienił się od tamtego czasu nie do poznania! 

[Ostatnia aktualizacja: 28.10.2023 rok]. 

Jakub Gąsowski

Jakub Gąsowski
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Jakub Gąsowski, Hanna Śleszyńska

Jakub Gąsowski, Hanna Śleszyńska
Fot. Michal Zebrowski/Dzien Dobry TVN/East News

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kuba Gąsowski (@kuba_gasowski)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.