Halina Mlynkova, Łukasz Nowicki, Piotr Nowicki, 10.05.2008  Warszawa
Fot. TRICOLORS/East News
Z Życia gwiazd

Odbudowali swoją relację, Piotr jest jego dumą. Tak Łukasz Nowicki mówi o więzi z synem

„Stał się fantastycznym, wrażliwym, młodym mężczyzną”

Olga Figaszewska 6 lipca 2023 15:12
Halina Mlynkova, Łukasz Nowicki, Piotr Nowicki, 10.05.2008  Warszawa
Fot. TRICOLORS/East News

Rzadko porusza temat rodziny i stroni od wypowiadania się na temat bliskich w rozmowie z mediami. Łukasz Nowicki doczekał dwójki dzieci. Z byłą żoną, Haliną Młynkovą wychowywał pierworodnego syna, Piotra. Z ukochaną Olgą Paszkowską, z którą pobrał się w 2016 roku, powitał na świecie córeczkę, Józefinę.  Nie ukrywa dumy. Tym bardziej że jego najstarsze dziecko wchodzi w dorosłość. Piotr Nowicki wiąże swoją przyszłość ze światem artystycznym, a rodzice mocno wspierają go w pogoni za marzeniami. Jakie relacje łączą go z tatą, Łukaszem Nowickim?

Łukasz Nowicki o relacjach z synem, Piotrem Nowickim

To była miłość od pierwszego wejrzenia! W sierpniu 2003 roku stanęli na ślubnym kobiercu, a już rok później ich życie przeszło prawdziwą rewolucję. Halina Mlynkova i Łukasz Nowicki doświadczyli niesamowitej, bezwarunkowej miłości, gdy na świecie pojawił się ich syn, Piotr Nowicki. Chłopczyk był spełnieniem ich marzeń i stał się oczkiem w głowie. Poświęcali mu każdą chwilę i pragnęli stworzyć dla niego wspaniały świat. Piotr często towarzyszył rodzicom podczas oficjalnych wyjść.

„Staram się robić wszystko, co w mojej mocy, żeby miał szczęśliwe dzieciństwo. Współczuję mu tego internetu, tych tysięcy programów telewizyjnych, tego, że dzieci teraz nie grają w kapsle na podwórku, że ludzie coraz rzadziej ze sobą rozmawiają. Tego, że do domu nie wpadają bez zapowiedzi sąsiedzi”, opowiadał Łukasz Nowicki w Polskim Radio. Piotr miał wtedy sześć lat. Dziennikarz dbał o to, by chłopiec chłonął świat i dzielił z nim pasję do podróży. „W tym natłoku informacyjnym i emocjonalnym staram się odciągnąć go tego i ciągnąć go w świat i miejsca, gdzie żyje się troszeczkę wolniej.  Podróżujemy, zwiedzamy, chcemy z żoną pokazać mu inny świat”, dodawał. 

Niestety, po dziesięciu latach wspólnego życia artystka i dziennikarz podjęła decyzję o zakończeniu swojego związku. W 2012 roku w mediach pojawiła się informacja o ich rozstaniu. Halina Mlynkova i Łukasz Nowicki starali się w tej sytuacji zapewnić bezpieczeństwo synowi. Dla Piotra był to prawdziwy cios. „Najgorsze jest to, że musieliśmy przyśpieszyć rozmowę z naszym synem, bo media wyręczyły nas w poinformowaniu go o tym! To straszne... On to bardzo przeżył", wyznał w jednym z wywiadów Łukasz Nowicki.

Czytaj też: Traktował ją jak córkę. Jana Nowickiego i Halinę Mlynkovą łączyła wyjątkowa więź

Halina Mlynkova, Łukasz Nowicki, Piotr Nowicki, 1.09.2010
Fot. VIPHOTO/East News

Halina Mlynkova, Łukasz Nowicki, Piotr Nowicki, 09.2010

Po rozwodzie, byli partnerzy zaczęli układać swoje życie na nowo. Piotr miał zaledwie 12 lat, gdy przeprowadził się z mamą i jej ówczesnym mężem Leszkiem Wronką do Czech. Tam kontynuował edukację, zmagał się z barierą językową, do tego dochodziły różnice kulturowe. Dzieląca odległość nie wpływała pozytywnie na relacje ojca i syna. „Początki nie były łatwe. Bariera językowa, oderwanie od korzeni sprawiły, że Piotrek się buntował. Z kolei ze strony Łukasza każde spotkanie z synem wymagało wysiłku i dobrej organizacji”, przypominał w 2021 roku „Dobry tydzień”.

Łukasz Nowicki miał cały czas kontakt z synem. Z pewnością ucieszyła go wiadomość, gdy w połowie 2020 roku okazało się, ze Halina Mlynkova chce wrócić z Piotrem do Polski. Ojciec i syn dokładali wszelkich starań, by poprawić swoją relację. Łukasz Nowicki zawsze szanował przestrzeń syna. ,,Czasem patrzę na Piotra, zagalopowuję się i mówię do niego "Piotrusiu", a on już tego nie lubi. To jest facet, mężczyzna wyższy ode mnie, który jeszcze od czasu do czasu pozwala się przytulić, jest tym dzieckiem. To jest niesamowite. Ja w jego wieku już nie pozwalałem, a on rzadko, bo rzadko, ale pozwala”, opowiadał w rozmowie z Plejadą. Panowie spędzają ze sobą czas, dzielą wspólne zainteresowania.

Halina Mlynkova, Łukasz Nowicki, Piotr Nowicki, 10.05.2008  Warszawa
Fot. TRICOLORS/East News

Halina Mlynkova, Łukasz Nowicki, Piotr Nowicki, 10.05.2008 Warszawa

Łukasz Nowickie ukrywa dumy z syna. Tak mówi o Piotrze 

Piotr Nowicki jest dumą rodziców. Wyrósł na wspaniałego młodego mężczyznę z pasją i marzeniami. Okazuje się, że nastolatek w pewnym sensie poszedł w ślady taty i dziadka. Choć blisko mu do muzyki i odziedziczył talent po mamie, to miał zupełnie inne plany i zapragnął pracować po drugiej stronie kamery. „Jego pasją jest montaż internetowy i gry komputerowe. Montuje m.in. trailery do serwerów gier komputerowych, współpracuje z youtuberami. W świecie twórców internetowych jest znaną postacią, ma sporo pracy dodatkowej i fajnie sobie zarabia”, opowiadała Halina Mlynkova w rozmowie z Plejadą.

Więcej zdradził także Łukasz Nowicki. Prezenter przyznał, że syn fantastycznie odnajduje się w świecie montażu: „Jest montażystą, uczy się w liceum artystycznym. Jego interesują kamera, aparat, robi zdjęcia. Świetne zdjęcia. Montuje zwiastuny filmowe, gry, zwiastuny gier komputerowych. To jest ten świat, którego ja nie rozumiem”.

Niedawno syn Haliny Mlynkovej i Łukasza Nowickiego świętował 19. urodziny. Z tej okazji dziennikarz zamieścił w sieci poruszający post, w którym złożył starszemu dziecku wyjątkowe życzenia. „Mój Syn… Piotrek kończy dziś 19 lat… Ostatnie 'ście'. Stałeś się Synku fantastycznym, wrażliwym, młodym mężczyzną!!!. Jestem z Ciebie dumny!!!!!”, napisał w styczniu 2023 roku.  

Piotrowi i jego tacie życzymy wszystkiego, co najlepsze! 

Czytaj też: Syn Haliny Mlynkovej i Łukasza Nowickiego bardzo przeżył rozwód rodziców. Dziś kroczy własną ścieżką 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.