Kevin Spacey przyznał się, że jest gejem
Fot. Facebook @Kevin Spacey official
O TYM SIĘ MÓWI

Kevin Spacey jest gejem! Aktor dokonał coming outu po tym, jak został oskarżony o molestowanie seksualne

Konrad Szczęsny 30 października 2017 11:45
Kevin Spacey przyznał się, że jest gejem
Fot. Facebook @Kevin Spacey official

Kevin Spacey jest gejem. Aktor wyznał to po tym, jak został oskarżony o molestowanie seksualne przez Anthony'ego Appa. Choć o jego skrywanej orientacji seksualnej mówiło się od dłuższego czasu, on konsekwentnie milczał na temat tych sensacyjnych plotek. Wreszcie przerwał milczenie i zamieścił na Facebooku i Twitterze obszerny status, w którym potwierdził spekulacje dotyczące swojej orientacji seksualnej.

Zobacz też: Frank Underwood, czyli Kevin Spacey, kończy dziś 58 lat. Co zawdzięcza serialowi „House of Cards’’?

Kevin Spacey molestował Anthony'ego Rappa?

Kevin Spacey w nocy z niedzieli na poniedziałek zamieścił na swoich portalach społecznościowych długie oświadczenie, w którym rozlicza się z plotkami na swój temat. Niestety, coming out nie był do końca dobrowolną decyzją aktora. To skutek uboczny oskarżeń, jakie pod jego adresem sformułował kolega z branży, Anthony Rapp. Wyznał on, że gdy miał 14 lat, Kevin Spacey próbował uwieść go. Nazwał to wprost molestowaniem seksualnym. 

Kevin Spacey o swojej orientacji seksualnej. Aktor „House of cards” ujawnił, że jest gejem

58-letni Kevin Spacey odniósł się do tych sensacyjnych oskarżeń, przeprosił i przyznał jednocześnie, że nie pamięta sytuacji sprzed trzydziestu lat.

Bardzo szanuję i podziwiam Anthonyego Rappa jako aktora. Jestem przerażony słysząc tę historię. Naprawdę nie pamiętam tego spotkania, do którego musiało dojść ponad 30 lat temu. Jeżeli jednak zachowałem się tak, jak opisał, jestem mu winny szczerze przeprosiny za to, co wygląda na niedopuszczalne zachowanie po alkoholu, przepraszam za wszystkie odczucia, które nosił w sobie przez te wszystkie lata”, rozpoczął oświadczenie aktor znany z „House of cards”.

Przyznał jednocześnie, że medialne zamieszanie było bodźcem do coming outu.

Ta historia dodała mi odwagi, żeby opowiedzieć o innych sprawach z mojego życia. Wiem, że krążą o mnie różne historie, niektóre z nich podsycane przez fakt, że bardzo strzegłem mojej prywatności. Jak wiedzą moi najbliżsi, w moim życiu byłem w związkach z kobietami i mężczyznami. Kochałem i byłem z mężczyznami i wybrałem życie jako gej. Chcę być szczerym i otwartym człowiekiem, a to zaczyna się od przeanalizowania własnego zachowania”, przyznał Kevin Spacey.

Przeczytaj też: Demoniczny Frank Underwood wraca! Czy rozwiedzie się z Claire?

Plotki o orientacji seksualnej Kevin Spacey'ego

Trzy lata temu Andy Cohen, amerykański dziennikarz i prezenter talk show „Watch What Happens: Live” niejako dokonał coming outu Kevina Spacey w swojej książce, w którym jeden rozdział został poświęcony osobom o orientacji homoseksualnej w show-biznesie, którzy ukrywają fakt ten przed światem. Opisał tam jedną z sytuacji, która w jego opinii nie pozostawiała wątpliwości na temat orientacji seksualnej aktora.

W 2013 roku spotkałem Kevina podczas jednego z meczów US Open. Miał na sobie pełen makijaż, a towarzyszyło mu trzech młodych mężczyzn, których orientacja nie wzbudzała żadnych wątpliwości - wspomina Cohen. Wciąż wzdrygam się z niesmakiem, kiedy przypominam sobie, jak w jednym z wywiadów opowiadał o swojej miłości do jakiejś kobiety... Niech pan nie udaje, panie Spacey!”, pisał wówczas.

Jak widać, spekulacje te okazały się prawdziwe.

Zobacz też: Kevin Spacey: „Dzielę życie na przed i po Franku Underwoodzie”. Jak zmieniło go „House od Cards”?

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.