Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz i Kazimierz Marcinkiewicz, VIVA! NEW
Fot. Robert Wolański
O NICH SIĘ MÓWI!

Kazimierz Marcinkiewicz pozwał byłą żonę! Otrzymała zaskakujący zakaz

Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz nie zgadza się z wyrokiem

Redakcja VIVA! 7 czerwca 2019 11:57
Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz i Kazimierz Marcinkiewicz, VIVA! NEW
Fot. Robert Wolański

Skandale związane z rozwodem Izabeli Olchowicz-Marcinkiewicz i Kazimierza Marcinkiewicza nie cichną od lat. Po pięknym uczuciu nie pozostał żaden ślad, a byli małżonkowie wciąż kłócą się o pieniądze. Do początkującej pisarki trafiła tylko mała część zarządzonej przez wymiar sprawiedliwości kwoty, dlatego zdecydowała się rozpętać medialną wojnę. Jednak sąd wydał w ostatnich dniach zaskakujący dla niej wyrok!

Sąd zakazał Izabeli Olchowicz-Marcinkiewicz wypowiadać się o Kazimierzu Marcinkiewiczu

Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz nie przebiera w środkach, jeśli chodzi o wygranie sprawy. W październiku sąd zobowiązał Kazimierza Marcinkiewicza do płacenia alimentów względem byłej żony, w kwocie czterech tysięcy złotych miesięcznie. Wyrok jest prawomocny. Jednak według słów celebrytki, były premier nigdy nie zastosował się do postanowienia wymiaru sprawiedliwości. Poza medialnymi przepychankami, związanymi z tą drażliwą kwestią, Olchowicz-Marcinkiewicz posunęła się nawet w akcie desperacji do złożenia pozwu do ministra Ziobry.

Jak informuje Super Express, Kazimierz Marcinkiewicz może na chwilę odetchnąć z ulgą. Udało mu się bowiem uzyskać korzystny dla siebie wyrok – warszawski Sąd Okręgowy postanowił, że była żona nie może publikować jakichkolwiek informacji na jego temat, o ile nie dotyczą jego działalności jako polityka. Za złamanie zakazu grozi jej grzywna w wysokości dziesięciu tysięcy złotych. Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz nie zamierza się jednak poddawać, dlatego złożyła skargę i wniosła o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego, którego oskarża o stronniczość. Dość obszernie skomentowała postanowienie sądu na swoim profilu na Facebooku.

Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz powiedziała więcej w rozmowie z portalem Pudelek: „Ogólnie temat jest poważny, godzi w moje prawa jako obywatela i wydaje się być jednym wielkim nieporozumieniem. Mogę dodać, że dłużnik żarty sobie stroi. [...] To postanowienie nieprawomocne, odwołałam się. Mam takie prawo, mimo że samo posiedzenie dot. sprawy o dziwo była niejawne i w nim nie uczestniczyłam, postanowienie jest niepoparte rzeczywistymi faktami, oparte na jednostronnej narracji powoda i na pomówieniach, które sąd uznał bez zbadania sprawy [...]”, tłumaczy.

Wygląda na to, że walka o alimenty trwa nadal. Czy byłym małżonkom uda się dojść do porozumienia?  

Kazimierz Marcinkiewicz i Izabela Olchowicz, VIVA! październik 2009
Fot. Robert Wolański

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.