Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz i Kazimierz Marcinkiewicz, VIVA! NEW
Fot. Robert Wolański
O NICH SIĘ MÓWI!

Kazimierz Marcinkiewicz pozwał byłą żonę! Otrzymała zaskakujący zakaz

Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz nie zgadza się z wyrokiem

Redakcja VIVA! 7 czerwca 2019 11:57
Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz i Kazimierz Marcinkiewicz, VIVA! NEW
Fot. Robert Wolański

Skandale związane z rozwodem Izabeli Olchowicz-Marcinkiewicz i Kazimierza Marcinkiewicza nie cichną od lat. Po pięknym uczuciu nie pozostał żaden ślad, a byli małżonkowie wciąż kłócą się o pieniądze. Do początkującej pisarki trafiła tylko mała część zarządzonej przez wymiar sprawiedliwości kwoty, dlatego zdecydowała się rozpętać medialną wojnę. Jednak sąd wydał w ostatnich dniach zaskakujący dla niej wyrok!

Sąd zakazał Izabeli Olchowicz-Marcinkiewicz wypowiadać się o Kazimierzu Marcinkiewiczu

Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz nie przebiera w środkach, jeśli chodzi o wygranie sprawy. W październiku sąd zobowiązał Kazimierza Marcinkiewicza do płacenia alimentów względem byłej żony, w kwocie czterech tysięcy złotych miesięcznie. Wyrok jest prawomocny. Jednak według słów celebrytki, były premier nigdy nie zastosował się do postanowienia wymiaru sprawiedliwości. Poza medialnymi przepychankami, związanymi z tą drażliwą kwestią, Olchowicz-Marcinkiewicz posunęła się nawet w akcie desperacji do złożenia pozwu do ministra Ziobry.

Jak informuje Super Express, Kazimierz Marcinkiewicz może na chwilę odetchnąć z ulgą. Udało mu się bowiem uzyskać korzystny dla siebie wyrok – warszawski Sąd Okręgowy postanowił, że była żona nie może publikować jakichkolwiek informacji na jego temat, o ile nie dotyczą jego działalności jako polityka. Za złamanie zakazu grozi jej grzywna w wysokości dziesięciu tysięcy złotych. Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz nie zamierza się jednak poddawać, dlatego złożyła skargę i wniosła o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego, którego oskarża o stronniczość. Dość obszernie skomentowała postanowienie sądu na swoim profilu na Facebooku.

Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz powiedziała więcej w rozmowie z portalem Pudelek: „Ogólnie temat jest poważny, godzi w moje prawa jako obywatela i wydaje się być jednym wielkim nieporozumieniem. Mogę dodać, że dłużnik żarty sobie stroi. [...] To postanowienie nieprawomocne, odwołałam się. Mam takie prawo, mimo że samo posiedzenie dot. sprawy o dziwo była niejawne i w nim nie uczestniczyłam, postanowienie jest niepoparte rzeczywistymi faktami, oparte na jednostronnej narracji powoda i na pomówieniach, które sąd uznał bez zbadania sprawy [...]”, tłumaczy.

Wygląda na to, że walka o alimenty trwa nadal. Czy byłym małżonkom uda się dojść do porozumienia?  

Kazimierz Marcinkiewicz i Izabela Olchowicz, VIVA! październik 2009
Fot. Robert Wolański

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.