księżna Kate, księżna Meghan, Książę William, książę Harry
Fot. gettyimages
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Kate i książę William cieszą się z wyjazdu księcia Harry'ego i księżnej Meghan na święta 

Para podobno odetchnęła z ulgą...

Gabriela Czernecka 4 grudnia 2019 11:29
księżna Kate, księżna Meghan, Książę William, książę Harry
Fot. gettyimages

Meghan i Harry nie spędzą tegorocznych świąt Bożego Narodzenia w towarzystwie rodziny królewskiej. Pałac wydał w tej sprawie kilka tygodni temu oświadczenie i zapowiedział, że książęca para Sussex otrzymała na to zgodę samej królowej. Najprawdopodobniej para świętować będzie w towarzystwie mamy Meghan, Dorii Ragland. Choć nie wszystkim spodobał się wówczas ten pomysł to okazuje się, że Kate i William są nim zachwyceni! Nie bez powodu... 

Kate i William cieszą się, że nie spędzą świąt z Meghan i Harrym

Według zagranicznych mediów, relacje Meghan i Harry'ego raz Kate i Williama nie układają się ostatnio najlepiej. Choć wydawałoby się, że najgorszy czas pary mają już za sobą, to nic bardziej mylnego. Okres świąt dla wielu jest czasem pełnym rodzinnego ciepła i radości, ale książęcej parze Sussex i książęcej parze Cambridge nie kojarzy się najlepiej. W tym roku obie pary spędzą święta osobno. Księżna Meghan i książę Harry wydali jakiś czas temu oświadczenie, w którym poinformowali swoich fanów o tym, że w tym roku nie spędzą świąt w towarzystwie królowej Elżbiety II.

Ten wyjątkowy i szczególny czas spędzą w towarzystwie mamy Meghan, Dorii Ragland. Ze względów bezpieczeństwa nie podano innych szczegółów ich wyjazdu. Podkreślono jednak, że podjęta przez książęcą parę Sussex decyzja jest zgodna z planami całej rodziny i ma pełną akceptację królowej Elżbiety II.

Mimo to wielu doszukuje się w tym konfliktu między parami. W końcu to właśnie dwa lata temu, gdy Meghan po raz pierwszy miała okazję uczestniczyć w świętach Windsorów, wielu członków royal family było jej przeciwnym. Wśród nich był m.in. książę William, który miał podobno wyrazić swoje obawy, że  związek Harry'ego z Meghan Markle jego zdaniem toczy się odrobinę za szybko. Od tamtej pory książęce pary nie najlepiej się dogadują, a czas świąt jest dla nich podobno wyjątkowo drażliwy. 

Pozostaje jednak pytanie czy między braćmi jest aż tak źle, że nie mogą usiąść w święta przy jednym stole? „William i Kate odczuwają ulgę, że Meghan i Harry nie spędzą świąt w Sandringham. Chociaż książę uważa  to za odrobinę dziwne, że w tym wyjątkowym czasie nie będzie w pobliżu jego brata”, zdradza informator  magazynu Closer Weekly. Warto jednak zaznaczyć, że decyzja Meghan i Harry'ego nie jest niczym zaskakującym. W 2012 roku William i Kate spędzili dzień Bożego Narodzenia z rodziną Middletonów, a w 2014 roku uczestniczyli w królewskim nabożeństwie, ale za to na lunch zaprosili do siebie rodzinę Kate.  Złośliwi piszą jednak, że biorąc pod uwagę sędziwy wiek księcia Filipa, ale także i królowej, książęca para Sussex powinna spędzać z bliskimi jak najwięcej czasu, a przecież święta są do tego najlepszą okazją...  

święta w brytyjskiej rodzinie królewskiej
Fot. East News

święta w brytyjskiej rodzinie królewskiej
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.