Kasia Tusk, Viva! 2008
Fot. Viva!
O TYM JEST GŁOŚNO

„Gdybym nie poparła publicznie ”czarnych protestów” czy nie zaangażowała się w obronę sądów...”. Kasia Tusk wchodzi do polityki?

Olga Figaszewska 24 września 2017 10:00
Kasia Tusk, Viva! 2008
Fot. Viva!

Nigdy nie była związana z polityką. Przynajmniej nie bezpośrednio. Każdy kojarzy ją jako córkę byłego premiera a obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej. Zawsze starała się trzymać z boku i poświęcała się swoim pasjom. Do czasu.

„Nie angażuję się politycznie, to sfera działań taty. Robię jednak wyjątki dla spraw, które są dla mnie fundamentalne. Zabieram wtedy głos, chociaż wiem, że nie wszystkim to się to spodoba”, wyznaje na łamach „Wysokich Obcasów” Katarzyna Tusk.

Zobacz też: Kasia Tusk wydaje nową książkę! Tym razem o fotografii. Czego się z niej dowiemy?

Katarzyna Tusk o polityce

Stworzyła jednego z pierwszych blogów w Polsce i odniosła sukces. Na co dzień doradza czytelnikom, jak sprawić, by życie było łatwiejsze, bardziej znośne. Nie uważa się za ikonę mody. I chociaż ma własną markę ubrań MLE Collection, wciąż nie czuje się częścią modowego świata. Dla swoich czytelników, czy tego chce, czy nie, jest autorytetem. A oni chcą wiedzieć, jakie jest jej stanowisko względem obecnej sytuacji w Polsce. Gdy kobiety wyszły na ulicę polskich miast, by walczyć o swoje prawa, Katarzyna Tusk również zabrała głos. Podobnie było podczas lipcowych protestów w obronie polskiego sądownictwa. Poczucie obywatelskiego obowiązku nie pozwalało jej nabierać wody w usta. „Gdybym jednak nie poparła publicznie ”czarnych protestów” czy nie zaangażowała się w obronę sądów, nie mogłabym zasnąć spokojnie w nocy”, dodaje Kasia Tusk w rozmowie z dziennikarką „Wysokich Obcasów”.

Katarzyna Tusk uważa jednak, że jej zdanie w sprawach politycznych, dla wielu osób wciąż będzie mało obiektywne, za sprawą niechęci do jej ojca. Jednak jak sama zaznacza - w kwestiach politycznych ma własny punkt widzenia i jest niezależna. Jako osoba odpowiedzialna staram się zawsze ważyć słowa. Wiem, że - paradoksalnie - mój głos w politycznych kwestiach jest mniej przekonujący, bo przez niektórych jestem postrzegana głównie jako córka premiera (...) moja niezależność jest dla mnie czymś wyjątkowo ważnym, to wiem, że dla wielu będę zawsze kimś uwikłanym w polityczne spory. Czasem zachęcając do czegoś, mogę niechcący zniechęcić”, tłumaczy Kasia Tusk. 

Czy Kasia Tusk pójdzie w ślady taty i rozpocznie karierę w polityce?

Zobacz też: To one teraz rządzą światem mody. Macademian Girl, Jessica Mercedes, Kasia Tusk w sesjach VIVY!

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.