Karolina Gilon
Fot. Instagram/@karolinagilonafficial
O TYM SIĘ MÓWI

Karolina Gilon cierpi na poważną chorobę... 

„Wielokrotnie musiałam przerwać pracę”

Redakcja VIVA! 14 lutego 2020 09:51
Karolina Gilon
Fot. Instagram/@karolinagilonafficial

Karolina Gilon cierpi na zespół SIBO. Była uczestniczka Top Model, a obecnie prezenterka postanowiła opowiedzieć o walce z problemami zdrowotnymi. Jej wyznanie poruszyło fanów.

Karolina Gilon o swoim samopoczuciu i stanie zdrowia

Niedawno Kasia Dziurska, Mistrzyni Świata Fitness przyznała, że cierpi na zespół SIBO. Trenerka wyznała, ze długo nie potrafiła sobie z tym poradzić. Ale mówiąc głośno o swojej historii ma nadzieje, że skłoni swoich fanów do przeprowadzania profilaktycznych badań.

Z tą samą chorobą mierzy się Karolina Gilon. Gwiazda zdradziła, że przez uciążliwe dolegliwości związane z zespołem SIBO często musiała zmieniać swoje plany zawodowe. 

„Wielokrotnie musiałam przerwać pracę, bo to były tak ogromne bóle, ale to należy o tym poczytać. Nie chcę tutaj się rozwodzić, nie jestem lekarzem. (…) Ale też nie chcę budować fejmu na podstawie tego, że jestem chora. Nie o to chodzi. To jest niby mała rzecz, bo ludzie chorują na cięższe choroby, aczkolwiek te dolegliwości przeszkadzały mi wielokrotnie w mojej pracy ”, zdradziła w wywiadzie dla Wideoportalu.

Niestety prowadząca Love Island mierzy się z krytyką. Zdarza się, że niektórzy reagują na jej wyznanie drwiącymi komentarzami. Karolina Gilon podkreśla, że medycyna wciąż się rozwija i lekarze odkrywają kolejne choroby, które nas dotykają.

„Najgorsze jest to, że ludzie mówią: ,,Kiedyś nie było tych chorób, kiedyś nie było takich problemów, wy, gwiazdy teraz wymyślacie". Nie, po prostu wszystko postępuje. Lekarze też mają coraz większą wiedzę. Pewne choroby w Polsce były nierozpoznawalne, nie były diagnozowane. Nie wiedziano, jak one się nazywają. Teraz jest dostęp do lepszych badań”, dodała. 

Czym jest SIBO?

SIBO to inaczej rzadki zespół przerostu bakteryjnego cienkiego jelita. Bakterie, które powinny być rozsiane w różnych częściach naszego jelita, kumulują się jedynie w odcinku nazywanym cienkim. Stąd pojawiają się następujące dolegliwości: biegunki, bóle brzucha, niedożywienie, utrata wagi.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Karolina Gilon (@karolinagilonofficial)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2020 ! Awwww ❤️ #nofilter #nophotoshop

Post udostępniony przez Karolina Gilon (@karolinagilonofficial)

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.