Sabina Zięba 23 stycznia 2017 20:45
1/6
Copyright @Daily Mirror / Rex Features / mirror.co.uk
1/6

Ivanka Trump urodziła się w 1981 roku. Jest córką Donalda Trumpa i jego pierwszej żony – Ivany. Jej rodzice rozstali się, gdy miała 10 lat. Po latach nie wspomina rozwodu jako wielkiej tragedii: "zbliżył mnie do każdego z rodziców oddzielnie, zresztą do mojego rodzeństwa również. Rozwód wprawdzie nigdy nie jest dobrą rzeczą, ale bardzo łatwo wziąć rodzinę za coś pewnego. On uczy, żeby nie brać zbyt wielu rzeczy jako pewnik" - powiedziała w "Town&Country". Pełniąca tymczasowo obowiązki pierwszej damy, córka prezydenta USA była amerykańską modelką.

 

Mimo tego,  że jako nastolatka starała się unikać rozgłosu i nie udzielała wywiadów to brała udział w wielu modowych wydarzeniach. Jak przebiegała jej kariera?

 

Polecamy też: Michelle Obama trzykrotnie pojawiła się na okładce Vogue'a. A która First Lady była pierwsza?

 

Na zdjęciu Ivanka z mamą w 1996 roku oraz z Donaldem Trumpem parę lat wcześniej.

 

2/6
Copyright @East News
2/6

Już w 1995 roku agencja Elite Model Management wzięła pod swoje skrzydła Ivankę. Mając 16 lat pojawiła się na pierwszej okładce pisma Seventeen. W 1997 roku pokazała się w wielu czasopismach, m. in. w Elle. Chodziła w pokazach mody Versace, Marca Bouwera i Thierry’ego Muglera, pojawiała się w reklamach. W tym samym roku współprowadziła konkurs Miss Teen USA.

 

 

3/6
Copyright @East News
3/6

Choć mogłoby się wydawać, że córce biznesmena łatwo było zostać modelką to Ivanka wspominała, że musiała z rodzicami zawrzeć umowę - mogła pracować w modelingu, pod warunkiem, że utrzyma wysoką średnią ocen, nie będzie opuszczała zajęć i otrzyma od szkoły pozwolenie na równoczesne wykonywanie tego zawodu. 

 

4/6
Copyright @East News
4/6

Nie wszystkie wydarzenia miło wspomina. W swojej książce "The Trump Card" Ivanka opowiada sytuację, gdy przy swoim drugim zleceniu jako modelka, czyli kampanii Tommy’ego Hilfigera, "modelki okazały się najbardziej podłymi, podstępnymi i wrednymi dziewczynami na tej planecie. Rozpieszczonymi, niedouczonymi, samowolnymi nastolatkami, których każdy sukces bezpośrednio wynika z czyjejś porażki ".

 

5/6
Copyright @East News
5/6

Ivanka nie zawsze była ikoną stylu. Swego czasu przyjaźniła się z Paris Hilton i mimo tego, że nie wywoływała skandali to ubierała się w stylu wczesnej Kim Kardashian.

 

W 2007 roku zajęła 83. pozycję w rankingu 100 najgorętszych kobiet świata magazynu Maxim.

 

6/6
Copyright @East News
6/6

W 2004 roku ukończyła liceum i swoją karierę modelki. 3 lata później w wywiadzie dla Marie Claire twierdziła „Modeling nie był dla mnie”.

 

Jako 29-latka dołączyła do Marc Fishner Footwear i prezentowała swoją linię obuwia. Mówiła wtedy "Te projekty to wszystko co kocham i chcę nosić". Jej pierwsza kolekcja szybko stała się bestsellerem.

 

Zamiłowanie do mody zostało jej do dziś. W 2007 roku stworzyła własną markę biżuterii, która następnie została rozszerzona o perfumy, okulary i inne akcesoria, które można kupić na stronie http://www.ivankatrumpfinejewelry.com/

 

Ma również własną linię ubrań, które można znaleźć pod adresem: http://ivankatrump.com/collection/

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.