Jolanta Lothe
Fot. AKPA Gałązka
POŻEGNANIE

Ujawniono szczegóły pogrzebu Jolanty Lothe. Aktorka zostanie pochowana z przodkami

O szczegółach poinformowała córka

Rafał Kowalski 6 kwietnia 2022 08:49
Jolanta Lothe
Fot. AKPA Gałązka

Filmy Polowanie na muchy, Potop, Rejs a także serial Barwy szczęścia nie byłyby bez Jolanty Lothe takie same. Aktorka przez wiele lat oczarowywała publiczność swoim wdziękiem i talentem. Niestety kilka dni temu zmarła na chwilę przed 80. urodzinami. Znamy szczegóły pożegnania aktorki.

Pogrzeb Jolanty Lothe – kiedy, gdzie?

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy o śmierci Pani Jolanty Lothe, znakomitej aktorki teatralnej, filmowej i telewizyjnej, która dzieliła z nami swój niezwykły talent, pasję i zaangażowanie, kreując postać Teresy Struzik, ukochanej przez widzów babci Pyrki. Składamy wyrazy szczerego żalu i współczucia Rodzinie oraz Bliskim Pani Jolanty”, czytaliśmy pierwszego kwietnia na profilu serialu Barwy szczęścia, który potwierdził smutne informacje o końcu życia aktorki.

Z kolei wczoraj córka pani Jolanty – która w życiu prywatnym używała dwóch nazwisk Lothe-Kajzar – napisała post informujący o szczegółach ostatniej drogi ukochanej mamy. „Ceniona aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Współzałożycielka Videoteatru "Poza"… Będziemy Ją żegnać 08.04.2022 r. o godz. 11:30 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym 18 w Warszawie, a następnie odprowadzimy Ją o godz. 13:30 od bramy II na Cmentarzu Stare Powązki w Warszawie”, czytamy na Facebooku.

CAŁY ŻYCIORYS ZMARŁEJ AKTORKI PRZECZYTASZ TUTAJ: Po "Rejsie" Jolanta Lothe musiała walczyć ze stereotypem "ładnej blondynki z dużym biustem". Życiowy dramat sprawił, że aktorka odeszła z filmu

Rodzica Jolanty Lothe. Z kim zostanie pochowana?

Z kolei Super Express poinformował, że na wspomnianych Powązkach spoczywają bliskie Jolancie Lothe osoby. Mowa o jej mamie Wandzie Stanisławskiej-Lote. W tym samym grobie pochowano też prababkę zmarłej aktorki - Eugenię z Korwin-Maternickich Kamocką  i prapradziadka Franciszka Korwin-Maternickiego h. Ślepowron, byłego dyrektora więzień warszawskich.

Na Starych Powązkach pożegnano też dziadka Jolanty Lothe. Pan Adam Ignacy Stanisławski był sędzią Sądu Najwyższego, o czym także informuje Super Express.

Wszystkim bliskim aktorki znanej z Barw szczęścia składamy szczere kondolencje. 

ZOBACZ TEŻNie żyje Jolanta Lothe. Aktorka zmarła na chwilę przed 80. urodzinami... Tak wspominają ją przyjaciele

Jolanta Lothe, Kazimierz Kaczor, sesja Barw szczęścia, 2013

Jolanta Lothe, Kazimierz Kaczor, 2013
Fot. AKPA Gałązka

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.