Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski, VIVA! grudzień 2001
Fot. Jacek Poremba
O TYM SIĘ MÓWI

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy nie kryją radości. Jak spędzą święta wielkanocne?

„Wierzę, że na kolejną Wielkanoc będziemy organizować zlot rodzinny w Polsce”, mówi polityk

Olga Figaszewska 2 kwietnia 2021 16:11
Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski, VIVA! grudzień 2001
Fot. Jacek Poremba

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy od kilku miesięcy przebywają za granicą. Święta Bożego Narodzenia ze względu na pandemię koronawirusa spędzali w niewielkim gronie. Nie było wówczas przy nich córki i zięcia. Czy teraz będzie inaczej? W jednym z najnowszych wywiadów, Aleksander Kwaśniewski opowiedział o tym, jak spędzą święta wielkanocne. Polityk zdradził także, kiedy wraz z małżonką powrócą do kraju. 

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy w Szwajcarii

Do Szwajcarii wyjechali jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Były prezydent odwiedził tam swoją siostrę, która niedawno straciła męża. Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy chcieli ją wesprzeć i dodać otuchy w czasie żałoby. Małżonkowie nadal przebywają za granicą. Byli bardzo ostrożni, przestrzegali wszystkich zaleceń, aby zapobiec zakażeniu koronawirusem.

„Jak na te czasy, to żyjemy dość normalnie. Co prawda restauracje są zamknięte, ale czynne są stoki narciarskie. Możemy chodzić i jeździć na nartach. Trzymamy się tych reżimów sanitarnych i unikamy kontaktów”, mówił w styczniu były prezydent w rozmowie dla Tygodnika Polsat News. Niestety w lutym media obiegła informacja o tym, że była prezydencka para zmaga się z COVID-19. Polityk spędził tydzień w szpitalu, przez długi czas męczyła go wysoka gorączka i kaszel.

ZOBACZ TEŻ: Aleksander Kwaśniewski ciężko przechodzi COVID-19: „Skutki choroby będziemy odczuwać jeszcze długo”

Trudny czas małżonkowie mają już za sobą. Jednak Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy mierzyli się także z powikłaniami po chorobie. „Żona nie miała gorączki, u niej hospitalizacja była dwudniowa. Ale teraz Jolę dopadło zapalenie nerek, które prawdopodobnie związane jest z przechorowanym już koronawirusem”, wspominał w jednym z wywiadów polityk.

Jak dziś się czują? Dbają o swoje zdrowie, dużo spacerują. „Rekonwalescencja po covidzie jest niestety długotrwała, ale każdego dnia jest lepiej, więc patrzymy z optymizmem w przyszłość”, mówił Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Faktem.

Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska 2020 rok
Fot. Jan Bielecki/East News

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy w sesji VIVY! z 2001 roku:

Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska, Viva! 2001
Fot. Jacek Poremba

Święta Wielkanocne Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich

Teraz Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy cieszą się przygotowaniami do świąt Wielkanocnych, które spędzą z najbliższymi. Do polityka i jego żony dołączy córka, Aleksandra Kwaśniewska i zięć, Kuba Badach.

„Córka z mężem są już z nami od jakiegoś czasu, do wielkanocnego stołu zasiądziemy z nimi oraz z moją siostrą”, wyznał. Wszyscy mają nadzieję, że za jakiś czas uda im się spotkać w większym gronie, jak przed pandemią. „Wierzę, że na kolejną Wielkanoc będziemy organizować zlot rodzinny w Polsce”, tłumaczy Faktowi Aleksander Kwaśniewski.

ZOBACZ TEŻ: „To nie jest choroba łatwa, lekka i przyjemna”. Jolanta Kwaśniewska o objawach Covid-19

Małżonkowie na razie zostają w Szwajcarii. Kiedy planują powrót do Polski? Nie ukrywają, że ta decyzja będzie uwarunkowana sytuacją w kraju.

„Wszystko zależy od sytuacji w Polsce, powrót w środku ostrego lockdownu nie ma sensu, tutaj mamy więcej możliwości choćby spacerów i w miarę normalnego życia. W jakiejś perspektywie planujemy przyjazd, analizujemy napływające wiadomości”, wyznał Aleksander Kwaśniewski w Fakcie.

Życzymy spokojnych świąt i dużo zdrowia! 

Jolanta Kwaśniewska i Aleksandra Kwaśniewska w sesji VIVY!, 2010 rok:

Jolanta Kwaśniewska, Aleksandra Kwaśniewska, Viva! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach w ślubnej sesji. Zakochani stanęli przed obiektywem VIVY! w 2012 roku:

Jolanta Kwaśniewska i Aleksandra Kwaśniewska w sesji VIVY!, 2010 rok:

Jolanta Kwaśniewska, Aleksandra Kwaśniewska, Viva! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…