Joanna Przetakiewicz, Viva! 5/2019
Fot. Mateusz Stankiewicz/Samesame
O TYM SIĘ MÓWI

Po wyborach Joanna Przetakiewicz objedzie autobusem całą Polskę! Ma specjalną misję...

Projektantka chce pomóc kobietom w niecodzienny sposób

Rafał Kowalski 11 lipca 2020 18:58
Joanna Przetakiewicz, Viva! 5/2019
Fot. Mateusz Stankiewicz/Samesame

Dopiero co zakończyła się kampania prezydencka bazująca na podróżach po Polsce, a już za chwilę kolejna osoba przemierzy setki kilometrów, by porozmawiać o prawdziwych problemach Polek. Mowa o Joannie Przetakiewicz, która wpadła na godny odnotowania pomysł. Założycielka domu mody La Mania od niemal dwóch lat spotyka się ze swoimi wielbicielkami w ramach projektu Era Nowych Kobiet. Teraz chce poznać je jeszcze bliżej. Pomoże w tym… specjalny autobus!

Joanna Przetakiewicz o Projekcie Szczęście 

Od kilku dni w swoich mediach społecznościowych Joanna Przetakiewicz zapowiada nowa kampanię społeczną. Projekt Szczęście, któremu towarzyszy hasło #NieBojęSię, to seria spotkań z kobietami w różnych miejscach naszego kraju. Start już w poniedziałek. Pierwszy przystanek? Olsztyn. „Już wkrótce odwiedzimy 12 miast, spotkamy setki inspirujących kobiet oraz wysłuchamy kilkudziesięciu ekspertów z dziedziny prawa i psychologii”, zapowiadają wydarzenie członkinie Ery Nowych Kobiet i dodają, że na spotkaniach pojawią się wszystkie bohaterki nowej książki Joanny Przetakiwicz, w której zebrała ona historie dające siłę. „Podczas prelekcji poznasz nasze bohaterki, które odważyły się zawalczyć o szczęście i przełamały społeczne tabu. Zaryzykowały i głośno opowiedziały własne historie. Ty też możesz to zrobić. Powiedz głośno:  #NIEBOJESIE i otwórz się przed innymi. Wszystkie mamy prawo do szczęścia i wsparcia!”, czytamy w zachęcającym poście.

Sama dyrektorka domu mody La Mania również zachwala odwagę pań, które powierzyły jej swoje historie. „Moje bohaterki zdecydowały się opowiedzieć o swoich losach w przekonaniu, że w ten sposób pomogą tym, które nie mogą zebrać się na odwagę, aby zaryzykować i zmienić swoje życie. Bardzo im za to dziękuję. Podziwiam je i wierzę, że dla wielu kobiet staną się źródłem inspiracji”, tłumaczy Joanna Przetakiewicz i zaprasza na swoim Instagramie do spotkania się w 12 miastach Polski. Tour gwiazdy i ekspertów potrwa od 13 do 24 lipca, a wszystkie destynacje znajdują się na grafice, którą umieszczamy poniżej.

Co ciekawe, całą trasę Joanna Przetakiewicz przemierzy specjalnie zaprojektowanym autobusem z podobizną swoją i swoich bohaterek! Jesteśmy ciekawi, jakie wrażenia po tak długiej podróży będzie miała projektantka. Przy najbliższej okazji, na pewno ją o to zapytamy. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Era Nowych Kobiet (@eranowychkobiet_klub)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Joanna Przetakiewicz (@joannaprzetakiewicz)

Joanna Przetakiewicz, Viva! 5/2019
Fot. Mateusz Stankiewicz/Samesame

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.