Joanna Pacuła, 1990
Fot. East News
Ze świata filmu

Joanna Pacuła w amerykańskim filmie! Polka kontynuuje międzynarodową karierę

Kolejne projekty jeszcze przed nią...

Marcjanna Maryszewska 21 sierpnia 2023 20:50
Joanna Pacuła, 1990
Fot. East News

Nie jest tajemnicą, że Joanna Pacuła to jedna z niewielu polskich aktorek mających na koncie międzynarodowy sukces. Na pewnym etapie jej kariera znacząco zwolniła — jednak to już przeszłość, gdyż kilka lat temu gwiazda zaliczyła wielki powrót na ekrany. A to nie koniec wyzwań, bo świat obiegły wieści o kolejnym projekcie Polki...

Joanna Pacuła pracuje nad nowym projektem

Kilka lat temu wróciła do aktorstwa po dłuższej przerwie, teraz ponownie rusza na podbój Hollywood. W 2020 roku pojawiła się w filmie akcji "Break Even", a obecnie ciężko pracuje na planie zdjęciowym komedii romantycznej "Love & Karma". To produkcja opowiadająca o losach odnoszącej sukcesy agentce nieruchomości Alessy, której los pożałował szczęścia w życiu uczuciowym.

CZYTAJ TAKŻE: Wnuczka Grażyny Szapołowskiej zagrała z babcią w serialu. Mówi o poczuciu presji

Jak podaje serwis IMBD, film znajduje się na etapie postprodukcji, co oznacza, że większość zdjęć została już zakończona. Reżyserką i scenarzystką jest aktorka Giovannie Espiritu, znana głównie z seriali "Kochane kłopoty" czy "Kości". Ma być to niezależne, powstające z dala od wielkich wytwórni tzw. dramedy, czyli połączenie dramatu i komedii romantycznej. Ten sam serwis przekazał również informację o kolejnym projekcie Joanny Pacuły, którym będzie horror "Handyman", lecz szczegóły tej produkcji nie zostały na razie ujawnione.

Joanna Pacuła

Fot. AKPA

Joanna Pacuła — początki kariery za granicą

"Podczas jakiegoś spotkania filmowców w Paryżu, na którym był Roman Polański, ktoś mnie polecił. Ale nie wiem, czy to był Polański. W sumie nie mam pojęcia do dziś, komu powinnam podziękować, że umożliwił mi start w Ameryce" — wspominała Joanna Pacuła na łamach Twojego Stylu. Przebywała w stolicy Francji, gdy w Polsce wprowadzono stan wojenny. Artystka stanęła przed trudnym wyborem: wrócić do kraju, czy podjąć nowe wyzwania poza jego granicami? Ostatecznie los i międzynarodową karierę przypieczętował w przypadek. Po zakończeniu stanu wojennego została poniekąd zmuszona do kariery w USA. I wtedy rękę wyciągnęła do niej inna polska aktorka, Elżbieta Czyżewska.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Włodzimierz Press poznał żonę na planie „Czterech Pancernych”, są razem 55 lat, nadal zakochani

"W USA mam poczucie, że mogę zostać kimkolwiek zechcę, bo wszystko zależy ode mnie. Jeśli tylko nadążę, mogę zajść tak daleko, jak moje marzenia", mówiła później w wywiadach. Jako Polka o słowiańskiej urodzie, dla Amerykanów była fenomenem. Jednak jej kariera zwolniła po odrzuceniu roli w "Nagim instynkcie". Joanna Pacuła nie lubiła nacechowanych erotycznie scen, które wymagały od niej pokazywania ciała. Problemem okazał się również zazdrosny mąż...

W efekcie nastąpił kryzys zawodowy — na szczęście dziś wszystko wskazuje na to, aktorce udało się przerwać złą passę. Życzymy wielu sukcesów!  

Joanna Pacuła

Joanna Pacuła i Elżbieta Czyżewska konflikt aktorek historia relacji dlaczego zerwały kontakt 
Fot. PAP/CAF-Edmund Radoch

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.