Joanna Mazur, Jak Kliment, „Taniec z gwiazdami”
Fot. VIPHOTO/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Joanna Mazur komentuje swoją trudną sytuację rodzinną: „Nadal jest mi z tym trudno”

Padły poruszające słowa!

Gabriela Czernecka 6 kwietnia 2019 18:18
Joanna Mazur, Jak Kliment, „Taniec z gwiazdami”
Fot. VIPHOTO/East News

Miniony odcinek Tańca z Gwiazdami dla Joanny Mazur z pewnością był wyjątkowo poruszający. Sportsmenka zaprezentowała widzom, w jak beznadziejnych warunkach żyje. Niewidoma biegaczka była poruszona tym, jak na materiał z jej udziałem zareagowali widzowie w studiu i jury, które wstrząśnięte tym, co zobaczyło, wystosowało apel o pomoc dla lekkoatletki. Zbiórka dla Joanny Mazur już ruszyła, a teraz sama zainteresowana skomentowała całe zamieszanie i mówi wprost, że w podobnej sytuacji jest nie tylko ona, ale i inni niepełnosprawni sportowcy. 

Joanna Mazur o warunkach, w jakich mieszka

Wczorajszego wieczoru widzowie Polsatu i Tańca z Gwiazdami mieli okazję zobaczyć, jak na co dzień wygląda życie Joanny Mazur. Lekkoatletka zaprezentowała, w jak tragicznych warunkach żyje. W sieci już ruszyła zbiórka, mająca na celu udzielenie sportsmence wsparcia. O tym pisaliśmy TUTAJ. Teraz sama Joanna zabrała głos i w rozmowie z serwisem jastrzabpost.pl odniosła się do zaprezentowanego materiału. 

„Czułam, że na tyle się zbliżyliśmy, że mogę mu pokazać, jak wygląda moje życie”, wyznała o Janku Klimecie, którego zaprosiła do swojego mieszkania. Od razu było widać, że wiele ją to kosztuje: „To był bardzo trudny tydzień dla mnie. Janek poznał moją rodzinę, zobaczył też, jak naprawdę wygląda moje życie. To były trudne chwile, gdzieś to we mnie nadal jest i nadal jest mi z tym trudno, ale taka jest prawda, tak wygląda moje życie”, wyznała w rozmowie z jastrzabpost.pl.

Joanna Mazur nie ukrywa jednak, że nie tylko ona jest w tak trudnej sytuacji finansowej. Z wieloma przeciwnościami borykają się też inni niepełnosprawni sportowcy: „Mamy problem ze stypendiami, mamy ogromny problem ze sponsorami, wsparciem zewnętrznym. Sponsor jest nam bardzo potrzebny do tego, żeby móc trenować i się rozwijać. Tutaj nie są żadne górnolotne wymagania, ale kwestia współpracy”, opowiada. 

Mamy nadzieję, że zorganizowana przez fanów i przyjaciół zbiórka zakończy się sukcesem i przykuje uwagę odpowiednich instytucji, które udzieliłyby wsparcia innym sportowcom. 

Joanna Mazur, Jak Kliment, „Taniec z gwiazdami”
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Joanna Mazur
Fot. Instagram/Facebook

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.