Joanna Mazur, niewidoma biegaczka w „Tańcu z gwiazdami”
Fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Mieszka w pokoju z łazienką na korytarzu. Zdjęcia domu Joanny Mazur zszokowały widzów...

Ruszyła zbiórka. Sprawdź, jak możesz pomóc!

Gabriela Czernecka 6 kwietnia 2019 09:49
Joanna Mazur, niewidoma biegaczka w „Tańcu z gwiazdami”
Fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER

Dla Joanny Mazur Taniec z Gwiazdami dał szansę, by pokazać, że jeśli czegoś się bardzo pragnie, nic nie stoi na przeszkodzie. Mistrzyni świata świetnie radzi sobie na tanecznym parkiecie. W szóstym odcinku zaprezentowała się w rumbie i  znów podbiła serca widzów. Zanim jednak zatańczyła, podobnie jak w przypadku wszystkich uczestników programu, pokazano jej rodzinne strony, by zaprezentować widzom, gdzie rozpoczęła się jej kariera. Joanna Mazur i Jan Kliment odwiedzili rodzinny dom sportsmenki w Szczucinie i... te zdjęcia wstrząsnęły nie tylko jurorami, ale i wszystkimi, którzy mieli okazję oglądać program. Warunki, w jakich mieszka Joanna Mazur są porażające. W sieci już ruszyła zbiórka! Poznajcie szczegóły.

Jak mieszka Joanna Mazur - warunki

W szóstym odcinku Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami chyba po raz pierwszy w historii nie było aż tak ważne, kto odpadł. Wszystko z powodu materiałów wideo poprzedzających każdy taniec, w których mieliśmy okazję zobaczyć warunki mieszkaniowe gwiazd. Najbardziej emocjonalny był materiał poświęcony mieszkaniu Joanny Mazur. Okazało się, że niewidoma lekkoatletka mieszka w fatalnych warunkach. 

Joanna Mazur i Jan Kliment odwiedzili rodzinny dom sportsmenki w Szczucinie.  „Z domu rodzinnego wyprowadziłam się wieku 14 lat i od tego czasu mieszkam w internacie w Krakowie”, opowiedziała w programie. Chwilę później zaprezentowano pokój w internacie, w którym mieszka Joanna.

„Jak Joanka mnie zabrała do internatu, to mnie zszokowało. Było widać, że ona się bardzo krępuje. Niewidoma kobieta ma toaletę i prysznic na zewnątrz. Dla mnie to jest coś koszmarnego”, wyznał poruszony Janek Kliment. Mistrzyni świata nie mogła powstrzymać emocji i zaczęła płakać. „Za nic się nie musisz wstydzić, rozumiesz?”, zapewniał ją tancerz.

Nic dziwnego, że po występie Joanny i Jana jury najpierw odniosło się do poruszającego nagrania. Wszyscy byli wstrząśnięci skromnymi warunkami, w jakich żyje sportsmenka.  

„Chciałbym powiedzieć coś na temat filmu, który widzieliśmy wcześniej. Oczywiście jestem wzruszony, ale muszę też powiedzieć, że jestem zażenowany, zawstydzony tym, że osoba, dla której na mistrzostwach świata grano Mazurka Dąbrowskiego, żyje w takich warunkach. Gdzie są instytucje państwa odpowiedzialne za to, aby taką osobę docenić? Gdzie są sponsorzy prywatni, którzy będą doceniać piłkarza z trzecioligowego klubu? Przepraszam, nie chcę nikogo obrażać, ale tu stoi mistrzyni świata. Jeszcze raz czuję się zażenowany, a z Ciebie Joasiu jestem dumny”, wyznał Andrzej Grabowski. 

Aktor na wizji zaapelował do władz i sponsorów, by zaczęli bardziej dbać o potrzeby sportowców, którzy zdobywają dla Polski medale. Przypomnijmy, że Joanna Mazur niedawno zdobyła razem z partnerem Michałem Stawickim złoty medal w biegu na 1500 metrów, srebro na 800 metrów i brąz na 400 metrów na Mistrzostwach Świata osób niepełnosprawnych. Iwonie Pavlović emocje odebrały głos. Zaczęła płakać, nie mogąc uwierzyć w to, co zobaczyła.

„Dziękuję bardzo i przepraszam za ten filmik, ale taka jest właśnie prawda. Tak wygląda właśnie życie”, wyznała Joanna Mazur ze łzami w oczach.

Zbiórka dla Joanny Mazur - jak pomóc?

Po emisji materiału internauci nie zawiedli i już zaczęli organizować zbiórki dla mistrzyni.  W serwisie zrzutka.pl zbiórkę dla Joanny Mazur zorganizował Tomasz Lipok. Na stronie pomagam.pl organizatorem jest Dominika Szostak. „Nie znam osobiście Pani Joanny, lecz po obejrzeniu filmiku nagranego dla Tańca z gwiazdami, gdzie pokazano, w jakich warunkach mieszka Pani Joanna, nie mogłam przejść wobec tego obojętnie!! Kobieta MISTRZYNI NIEWIDOMYCH mieszka bardzo skromnie w akademiku z łazienką na korytarzu!!!! Strasznie mną wstrząsnęło!! Oczywiście całą kwotę przekażę Pani Joannie i ona zadecyduje co z tym zrobi!”, pisze Pani Dominika w opisie zbiórki. Zbiórkę dla Joanny Mazur zorganizował także Albert Wójcik,właściciel portalu PIKIO.PL. Link do niej znajdziecie tutaj>>

Mamy nadzieję, że odpowiednia suma zostanie szybko zebrana, a Joanna niebawem podzieli się z fanami zdjęciami nowego mieszkania.  

Mieszkanie Joanny Mazur
Fot. Facebook @Taniec z Gwiazdami

Mieszkanie Joanny Mazur
Fot. Facebook @Taniec z Gwiazdami

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?