Joanna Liszowska, Ola Serneke, Warszawa, 25.04.2009 rok
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum
O TYM SIĘ MÓWI

Rozstali się w tajemnicy. Były mąż Joanny Liszowskiej ujawnił powód rozwodu

Informację o nim utrzymywali w sekrecie przez ponad rok...

Konrad Szczęsny 17 września 2023 08:46
Joanna Liszowska, Ola Serneke, Warszawa, 25.04.2009 rok
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Związali się w 2009 roku, ślub wzięli rok później. Doczekali się dwóch córek. Joanna Liszowska i Ola Serneke wydawali się parą jak z obrazka. A jednak nieoczekiwanie doszło do rozwodu, który para ukrywała przez ponad rok! Aktorka do dziś nie chce ujawnić, co było tego powodem. Zrobił to jednak jej były mąż...

Ola Serneke i Joanna Liszowska: mieli wszystko, rozstali się niespodziewanie

Ona: popularna aktorka, znana przede wszystkim z roli Patrycji Kochan w polsatowskich „Przyjaciółkach”. On: o siedem lat starszy szwedzki multimilioner, właściciel firmy „Bygg & Konsult AB” (związanej z rynkiem nieruchomości), którego majątek w 2008 oszacowano na – bagatela! – 165 mln koron szwedzkich (według ówczesnego przelicznika ponad 56 milionów złotych). Poznali się przez przypadek na jednym z bankietów, miało połączyć ich zwłaszcza zamiłowanie do motoryzacji. Chętnie pokazywali się razem publicznie, widać, że byli w sobie mocno zakochani. Joanna Liszowska rozkwitła przy swoim wybranku.

Ślub wzięli 24 lipca 2010 roku w katedrze św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy. Towarzyszyli im najbliżsi: rodzina oraz przyjaciele. Panna młoda miała na sobie imponującą, okazałą suknię ślubną, pan młody klasyczny garnitur. Pod kościół przyjechali czarnym, sportowym autem. Aktorka tego dnia promieniała... Była przekonana, że odnalazła swojego księcia z bajki. „Raz w życiu wyszłam za mąż i nie zamierzam tego zmieniać. Mam pewność, że to wybór na całe życie i nic się w tym temacie nie zmieni. Chcę być z moim mężem do końca życia”, deklarowała (cytat za serwisem Plejada).

Nie czekali długo z decyzją o powiększeniu rodziny. Ich pierwsza córka, Emma, przyszła na świat 13 maja 2011 roku. Druga – Stella – we wrześniu 2013 roku. Chwilę wcześniej para pojawiła się na ślubie Katarzyny Zielińskiej – dumna mama zaprezentowała wówczas sporych rozmiarów brzuszek w przylegającej do ciała, żółtej sukni...

Dzielili swoje życie między dwa kraje. Ona mieszkała z córkami w Polsce, on w Szwecji, gdzie doglądał swoich biznesów. Niestety, na początku 2019 roku media obiegła informacja o tym, że małżeństwo pary przeszło do historii. W końcu odniosła się do tego sama zainteresowana, która potwierdziła spekulacje dotyczące rozwodu. W krótkim wpisie na Instagramie przyznała, że... miał miejsce rok wcześniej!

Oto naga prawda. Już blisko rok jestem po rozwodzie (w Szwecji) z daleka od wścibskich oczu i uszu. Z byłym mężem pozostajemy w bardzo przyjacielskiej, życzliwej relacji pełnej szacunku i troski o nasze córeczki. Życie dawno potoczyło się dalej. (...) Prosimy o uszanowanie naszej prywatności. Dziękujemy”, mogliśmy przeczytać.

Później były mąż aktorki zdradził, jak obecnie wyglądają ich relacje i co tak naprawdę było powodem rozstania...

Czytaj także: Dzieląca ich odległość rozbiła wielką miłość. Tak kochali się Joanna Liszowska i Ola Serneke

Ola Serneke, Joanna Liszowska, 2013
Fot. AKPA Krzemiński Jordan

Joanna Liszowska, Ola Serneke, ślub Katarzyny Zielińskiej, sierpień 2013 roku

Joanna Liszowska, Ola Serneke, Warszawa, 25.04.2009 rok
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Joanna Liszowska, Ola Serneke, Warszawa, 25.04.2009 rok

Były mąż Joanny Liszowskiej o rozwodzie. Przyczyna była jedna

Jak przyznał Ola Serneke, priorytetem były i są dla nich córki. Wiedzieli, że nie może być mowy o publicznym praniu brudów, medialnych przepychankach, kłótniach. Tak też się stało. Porozumieli się bez problemu w kwestii opieki nad Stellą i Emmą. Chcieli, by dziewczynki miały możliwość utrzymywania kontaktu z obojgiem rodziców, aby ich dobrostan nie został w żaden sposób naruszony. 

„Mamy dobre relacje jako przyjaciele i rodzice naszych córek. Zdecydowaliśmy kilka lat temu, kiedy rozpoczął się rozwód, że należy skupić się na dzieciach i zdecydowanie nie powinniśmy się kłócić i być samolubnymi”, stwierdził w wywiadzie dla szwedzkich mediów biznesmen.

Przy okazji tej rozmowy potwierdził również to, o czym mówiło się od dawna: przyczyną rozstania były odległość i zobowiązania zawodowe Szweda...

Głównym powodem rozwodu było to, że moja firma zajęła mi za wiele czasu. Nie mogłem być tak obecny, jak chciałem. Ani z Joanną, ani z dziećmi. I to jest wysoka cena do zapłacenia, zarówno dla mnie, jak i dla nich”, podkreślił mężczyzna podczas audycji w „Summer in P1”.

Co obecnie słychać u byłego męża aktorki? Jak się okazuje, w jego życiu pojawiły się pewne zawirowania. W marcu 2021 wyszło na jaw, że musiał ustąpić ze stanowiska prezesa własnej firmy z uwagi na nieetyczne praktyki (przez trzy lata zamieszczał w sieci na specjalistycznych forach anonimowe komentarze, dotyczące konkurencyjnych firm i prowadzonej przez nich działalności). Skandali odbił się w Szwecji sporym echem...

A Joanna Liszowska?

Czytaj także: Tak Joanna Liszowska zmieniała się z biegiem lat. To prawdziwa królowa metamorfoz

Joanna Liszowska, Ola Serneke

Joanna Liszowska w dniu ślubu, Bydgoszcz, 24.07.2010 rok
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Joanna Liszowska w dniu ślubu, Bydgoszcz, 24.07.2010 rok

Joanna Liszowska po rozwodzie rzuciła się w wir pracy

Dla niej liczy się przede wszystkim dobro córek. Po rozwodzie rzucił się również w wir pracy: nadal regularnie pojawia się na planie uwielbianego serialu „Przyjaciółki”, wskrzesiła także swoją karierę wokalną. Na niedawnym festiwalu w Sopocie, organizowanym przez TVN, pojawiła się z zespołem Lisha & The Men. Publiczność przyjęła ją bardzo ciepło i serdecznie.

Ona sama jeszcze przed wydarzeniem nie ukrywała ekscytacji. „Bardzo się cieszę na nowe wyzwanie muzyczne, jakim jest Lisha & The Men. Zostałam zaproszona do bycia członkinią naszego sympatycznego trio”, relacjonowała w rozmowie z „Wieczornym Expressem”. Dodała, że w związku z tym projektem czuje motyle w brzuchu... 

A jak wyglądają jej kontakty z byłym mężem? Według ostatnich doniesień – wręcz rewelacyjnie! „Wreszcie ma czas, by pojawiać się w Warszawie, spędzać czas z Joanną i dbać o kontakty z nią. Ci, którzy ich znają, potwierdzają, że ich relacja znów wygląda tak, jakby byli małżeństwem. A Emma i Stella są szczęśliwe, widzą rodziców razem”, twierdziła bliska znajoma pary w rozmowie z tygodnikiem „Rewia”.

Jak widać, zachowanie dobrych relacji po rozwodzie jest możliwe, zaś Joanna Liszowska i Ola Serneke mogą być przykładem dla innych par...  

Czytaj także: Tak Joanna Liszowska i Ola Serneke dogadują się po rozwodzie. Tygodnik przekazał sensacyjne doniesienia 

Joanna Liszowska córki
Fot. Instagram: @joannaliszowskaofficial

Emma i Stella, córki Joanny Liszowskiej

Lish &The Men
Fot. AKPA

Joanna Liszowska jako część zespołu Lisha & The Men, Sopot, sierpień 2023 roku

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.