Joanna Kulig, Oscary 2019
Fot. Instagram @opusfilm
OSCARY 2019

Joanna Kulig o porażce Zimnej wojny w wyścigu po Oscara

Świeżo upieczona mama pojawiła się na gali w Los Angeles!

Weronika Kostyra 25 lutego 2019 10:05
Joanna Kulig, Oscary 2019
Fot. Instagram @opusfilm

Mimo wielkich nadziei film Pawła Pawlikowskiego Zimna wojna nie otrzymał ani jednego Oscara podczas 91. gali ich wręczenia. Film zdobył jednak dużo popularność za granicą o czym świadczą aż trzy oscarowe nominacje. Z tego powodu w Dolby Theatre zjawiła się liczna reprezentacja twórców filmu. Byli wśród nich między innymi Paweł Pawlikowski, Tomasz Kot, Borys Szyc oraz Joanna Kulig, która zaledwie kilka dni temu po raz pierwszy została mamą.

Joanna Kulig o porażce „Zimnej wojny”

Informacja, że aktorka urodziła syna ujrzała światło dzienne zaledwie kilka dni temu. W związku z tym pojawiły się wątpliwości, czy osobiście zjawi się na wręczeniu Oscarów, by trzymać kciuki za polski film. Wszystko stało się jasne, kiedy opublikowała zdjęć z przygotowań do gali. Joanna Kulig nie mogła przepuścić okazji, by wziąć udział w największej imprezie świata filmu.

Świeżo upieczona mama, która po raz pierwszy pokazała się publicznie po porodzie, wyglądała kwitnąco, a uśmiech nie schodził jej z twarzy. Humoru nie zepsuła jej nawet porażka Zimnej wojny. Jeszcze przed ogłoszeniem nominacji mówiło się, że Joanna Kulig ma szansę na Oscara jako najlepsza aktorka. Tymczasem Zimna wojna nie otrzymała ani jednej statuetki w kategoriach, w których była nominowana, czyli najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser i najlepsze zdjęcia.

„Wszystkie nasze nominacje zgarnęli inni. Trochę nam smutno. Spokojnie do tego podchodzę, skupiam się na macierzyństwie. Cieszę się tym, co tutaj się dzieje i jestem naprawdę bardzo szczęśliwa”, powiedziała po zakończonej gali aktorka dziennikarzom TVN24. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Waiting for the show to begin #oscars2019 😊▫️ . . . . . #oscars#coldwarmovie#opusfilm#polishactress#joannakulig▫️

Post udostępniony przez Joanna Kulig (@joannakulig_official)

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.