Jerzy Stuhr, Viva! styczeń 2012
Fot. Ula Szczepaniak
VIVA! Tylko u nas

Pogrzeb Jerzego Stuhra. Podano szczegóły ostatniego pożegnania legendarnego artysty

Znana jest data i miejsce

Olga Figaszewska 10 lipca 2024 18:49
Jerzy Stuhr, Viva! styczeń 2012
Fot. Ula Szczepaniak

We wtorek odszedł wielki artysta, mistrz filmowy i teatralny. Jerzy Stuhr miał 77 lat. W mediach pojawiły się szczegóły pogrzebu aktora. Gdzie i kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie legendy polskiego kina?

Jerzy Stuhr: gdzie i kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie legendarnego aktora?

Nie ma osoby, która nie znałaby jego największych ról...  Śmierć jednego z najpopularniejszych, najbardziej cenionych i utalentowanych polskich aktorów poruszyła wszystkich. W ostatnich latach Jerzy Stuhr mierzył się z poważnymi problemami zdrowotnymi, a los go nie oszczędzał. Jednak na każdym kroku największym wsparciem była dla niego rodzina. Nie zapominał także o wiernych fanach, a swojej pasji poświęcił wiele. Kilka miesięcy temu pojawiał się w sztuce Geniusz w Teatrze Polonia.

Czytaj też: Nie tylko Polska płacze. „Druga ojczyzna" z żalem żegna Jerzego Stuhra. Był tam wybitnie popularny

Jerzy Stuhr, Kraków 18.06.1981
Fot. PAP/Maciej Sochor

Jerzy Stuhr, Kraków 18.06.1981

Teraz podano szczegóły ostatniego pożegnania artysty. Polska Agencja Prasowa, powołując się na informację podaną przez Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie, przekazała, że aktor spocznie na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie w środę 17 lipca o godzinie 14.00. Na razie wiadomo, czy pogrzeb będzie miał charakter państwowy. 

Jerzy Stuhr w jednym z wywiadów tak mówił o miejscu swojego spoczynku. "Nigdy nie wiadomo, gdzie będziemy leżeć. Czy w Alei Zasłużonych, czy u siebie w rodzinnym grobowcu? Byłem na pogrzebie Wajdy na Salwatorze, a wydawałoby się, że on będzie leżeć w Panteonie na Skałce. Mój grób rodzinny jest trzy groby dalej od Heleny Modrzejewskiej, więc mam zapewnione dobre sąsiedztwo", wspominał w rozmowie dla Newsweeka z 2023 roku.  

Czytaj też: Jerzy Stuhr miał dwójkę dzieci. Z jego utalentowaną córką łączyła go relacja, która dojrzewała przez lata

Jerzy Stuhr, Barbara Stuhr, Viva! 2016
Fot. Robert Wolański

Jerzy Stuhr, Viva! grudzień 2014
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.