Janusz Gajos, Elżbieta Brożek, Elżbieta Gajos, Warszawa, 07.11.2018 rok
Fot. Piotr Molecki/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Janusz Gajos przechodzi na emeryturę? Żona aktora przerwała milczenie!

Jaka jest prawda?

Konrad Szczęsny 5 stycznia 2022 11:11
Janusz Gajos, Elżbieta Brożek, Elżbieta Gajos, Warszawa, 07.11.2018 rok
Fot. Piotr Molecki/East News

W listopadzie zeszłego roku media obiegła informacja, że Janusz Gajos przechodzi na emeryturę. W związku z tym aktor miał podjąć decyzję o odejściu z Teatru Narodowego. Czy faktycznie to koniec jego kariery? Głos zabrała Elżbieta Gajos, dla której 82-latek miał zdecydować się na ten krok... 

Janusz Gajos odchodzi z Teatru Narodowego w Warszawie

Serialowy Janek Kos z „Czterech pancernych i psa”, „Siwy” z „Psów” czy „Benek” z „Pitbulla” – to tylko niektóre role z imponującego portfolio Janusza Gajosa. 82-letni aktor jest dziś legendą. Niestety, w listopadzie pojawiły się doniesienia, że postanowił przejść na emeryturę, w związku z czym ograniczył zobowiązania zawodowe do minimum. Podjął również decyzję o odejściu z Teatru Narodowego w Warszawie, z którym związany był od 23 lat. Wpływ na tę decyzję miała mieć głównie jego żona Elżbieta (jest również jego menadżerką). Martwiła się o jego zdrowia tym bardziej, że dekadę temu przeszedł zawał.

Janusz zrobił to dla żony. Wie, że ona ma rację i jest jej wdzięczny za to, że tak się o niego troszczy, ale nie zmienia to faktu, że ciężko mu na sercu”, ujawnili bliscy aktora w tygodniku „Na żywo” w listopadzie zeszłego roku.

Czy to oznacza, że Janusz Gajos całkowicie porzucił karierę? Głos w sprawie zabrała jego ukochana...

Czytaj także: Janusz Gajos odchodzi z teatru. Zrobił to dla żony

Janusz Gajos, Viva!
Fot. Jacek Poremba/talents

Janusz Gajos w sesji dla magazynu „VIVA!”

Elżbieta Gajos o odejściu męża z teatru. Czy Janusz Gajos przechodzi na emeryturę?

Okazuje się, że choć to prawda, że Janusz Gajos odchodzi z Teatru Narodowego w Warszawie, nie myśli jeszcze o całkowitym porzuceniu zobowiązań zawodowych. Nadal będzie go można oglądać w filmach i innych placówkach teatralnych.

Mąż zrezygnował z etatu w Teatrze Narodowym, ale mogę zapewnić, że z teatrem nie zrywa”, zapewniła w rozmowie z Plejadą Elżbieta Gajos.

Dodała, że w tym roku fani aktora będą mieli powody do dumy i radości w związku z jego zobowiązaniami zawodowymi, jednak szczegółów zdradzić nie chciała. Przekonywała, że wszystko nastąpi w swoim czasie.

Wiadomo, że już wkrótce widzowie będą mogli oglądać Janusza Gajos w filmie „Fuks 2” (reżyseria Maciej Dutkiewicz) – to druga część kultowego filmu z 1999 roku. 82-latek odegra w nim rolę oficera Mazura. 

Czy będzie to jego ostatnie filmowe wcielenie? Mamy nadzieję, że nie!  

Czytaj także: Janusz i Elżbieta Gajosowie: czwarta żona okazała się miłością jego życia

Janusz Gajos, Elżbieta Brożek, Elżbieta Gajos, Warszawa, 07.11.2018 rok
Fot. Piotr Molecki/East News

Janusz Gajos, Elżbieta Brożek-Gajos, Warszawa, 07.11.2018 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.