Patrycja Szczepanowska, 21.12.2004 rok
Fot. Piotr Dzieciolowski/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Jako Pola z „Lokatorów” rozkochała w sobie całą Polskę. Patrycja Szczepanowska właśnie została mamą

Nadała dziecku wyjątkowe imię

Damian Brillowski 3 listopada 2021 08:00
Patrycja Szczepanowska, 21.12.2004 rok
Fot. Piotr Dzieciolowski/East News

Jako Pola Gabryś w serialu „Lokatorzy” szturmem podbiła serca wielu milionów ludzi. Pozycję ulubienicy widzów potwierdziła wcielając się w policjantkę Joannę Skibę w serialu „Plebania”. Serca Polaków zdobyła ogromnym poczuciem humoru, urokiem osobistym oraz miłą aparycją. Jak potoczyły się losy serialowej Poli? Aktorka właśnie została mamą. Imię, jakie nadała dziecku jest wyjątkowe. Zobacz, jak prezentuje się szczęśliwa mama.  

Patrycja Szczepanowska - życie zawodowe 

Patrycja Szczepanowska przyszła na świat 19 września 1979 roku w Białymstoku. W 2002 roku zdobyła tytuł magistra sztuki z aktorstwa na Akademii Teatralnej w Warszawie. Dzięki temu zaczęła występować na różnych deskach teatralnych. Współpracowała m.in. z Teatrem Polonia, Teatrem na Woli, Och-Teatrem, znajdującymi się w Warszawie czy Teatrem Old Timers Garage w Katowicach. 

Większość ludzi miała okazję zapoznać się z talentem Patrycji Szczepanowskiej, dzięki rolom serialowym. Jako rezolutna Pola Gabryś z serialu „Lokatorzy” z miejsca podbiła serca Polaków. Pomimo że nie miała łatwego zadania, gdyż musiała zastąpić w produkcji Olgę Borys, która przez lata wcielała się w uroczą Zuzię, poradziła sobie fantastycznie. Jej drugą znaczącą rolą była postać policjantki Joanny Skiby w serialu „Plebania”, w którym grała przez sześć lat, aż do zakończenia produkcji w 2012 roku. Później miała okazję wystąpić jeszcze w takich serialach jak: „Barwy szczęścia”, „Ranczo”, „Ojciec Mateusz”, „Dziewczyny ze Lwowa”, czy „Ślad”. Jednak żadna z tych ról nie odbiła się tak dużym echem jak gra w „Lokatorach” czy „Plebanii”. 

W 2018 roku Patrycja Szczepanowska zadebiutowała jako dramaturg, reżyserka i producentka przy tworzeniu sztuki „Sklep z facetami” dla Teatru OTG w Katowicach. Za stworzenie scenariusza oraz wyreżyserowanie ww. spektaklu została nominowana przez gazetę „Times Polska” do tytułu Osobowość Roku 2019 w kategorii KULTURA. Czas pandemii upłynął jej równie pracowicie. W 2020 roku została laureatką konkursu dla scenarzystów TVN DISCOVERY TALENTS.  Była to edycja specjalna pod tytułem „w czterech ścianach”. Patrycja Szczepanowska wraz z reżyserem Damianem Lu Wentą stworzyli mini-serial „Kwarantanna Love”, opowiadający o miłości w czasach lockdownu. 

Czytaj także: Robert Walkiewicz był gwiazdą programu Duże dzieci. Czym się dziś zajmuje? 

Patrycja Szczepanowska , Michał Lesień , Andżelika Piechowiak i Maciej Kowalewski, plan serialu
Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Patrycja Szczepanowska , Michał Lesień , Andżelika Piechowiak i Maciej Kowalewski, plan serialu
Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Patrycja Szczepanowska, Michał Lesień, Andżelika Piechowiak i Maciej Kowalewski, plan serialu "Lokatorzy", gdański ośrodek TVP, 30.01.2005 rok

Patrycja Szczepanowska została mamą 

Patrycja Szczepanowska niezwykle chroni swoją prywatność. Unika życia w blasku fleszy, nie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych, nie pozuje na tzw. ściankach, ani nie afiszuje się ze swoją miłością w mediach społecznościowych. O jej życiu rodzinnym wiemy niewiele, bo choć posiada profil na Instagramie, rzadko wstawia tam nowe fotografie. Jak już jakaś się pojawi to najczęściej dotyczy życia zawodowego. Jednak w lipcu tego roku zdarzył się wyjątek. Aktorka opublikowała zdjęcie z wyraźnie zaokrąglonym brzuszkiem, tym samym zdradzając, że spodziewa się dziecka. 

Pod koniec października gwiazda opublikowała nowy post, w którym ogłosiła dobrą nowinę. Patrycja Szczepanowska ujawniła, że kilka dni temu została szczęśliwą mamą ślicznej córeczki. Dziewczynka została nazwana Wiktoria Hiacynta. 

„Wychodzimy z małą Wiktorią Hiacyntą z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie do domu”, napisała na Instagramie dumna mama.

Dodatkowo aktorka podziękowała personelowi medycznemu, który wykazał się niezwykłą troską, empatią i cierpliwością podczas jej ciąży i porodu. Jednocześnie zdradziła, że nie obyło się bez małych komplikacji. 

„Chciałam podziękować za wspaniałą opiekę nad nami. Szczególnie pani dr. Julii Zarębie-Szczudlik która zajmowała się nami od 7 miesiąca. Lepszego lekarza wyobrazić sobie nie można. Mądra, empatyczna, z dużą wiedzą i doświadczeniem. Również wszystkim położnym i lekarzom pediatrom kontrolującym nasze pierwsze dni. Doradcy laktacyjnemu pani Basi Niezgodzie. Rzecz tak naturalna wydawać by się mogło jak karmienie piersią okazało się trudniejsze niż to sobie wyobrażałam. Pomoc okazała się skuteczna. I jeszcze jednej wspaniałej lekarce z którą miałam do czynienia w ciąży, pani dr. Kamili Tańskiej że Szpitala Bielańskiego. Endokrynolog pierwsza klasa. Jestem Wam wszystkim bardzo wdzięczna za doskonałą opiekę w tym pełnym wyzwań czasie. Dziękuję. #mama #nowezycie #zcórką #córeczka”, zakończyła swój wpis Szczepanowska.

Pod postem pojawiło się mnóstwo gratulacji od zaprzyjaźnionych gwiazd i fanów aktorki. 

"Gratulacje dla dzielnej mamy i całus dla córci", "Wielkie gratulacje dla Was", "Uściski dla Was dziewczyny, jesteś dzielna Patrycja, wysyłam moc energii", "Jest Pani … piękna na tym zdjęciu. Chyba najładniejsze zdjęcie Pani, jakie do tej pory widziałam", pisali zachwyceni fani. 

„Gratulacje, Pati!!! Rośnijcie zdrowo”, życzyła Paulina Holtz,

Przyjścia na świat pierwszego dziecka pogratulowały również Magdalena Stużyńska, Kaja Paschalska i Olga Borys.

My również przyłączamy się do gratulacji i życzymy Patrycji i jej córce dużo zdrowia, szczęścia oraz radości życia.  

Czytaj także: Katarzyna Grabowska urodziła! Zdradziła imię córeczki

Patrycja Szczepanowska, 21.12.2004 rok
Fot. Piotr Dzieciolowski/East News

Patrycja Szczepanowska, 21.12.2004 rok

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.