Lady Louise Windsor
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images)
króLEWSKIE ŻYCIE

Lady Louise, ulubiona wnuczka królowej, podjęła ważną decyzję. Chodzi o tytuł

Jaki tytuł nosi teraz córka hrabiego i hrabiny Wessex?

Gabriela Czernecka 17 listopada 2021 12:13
Lady Louise Windsor
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images)

Brytyjska prasa określa ją mianem tajnej broni Windsorów. Niektórzy nazywają ją zapomnianą księżniczką, choć takiego tytułu nie posiada. I na razie posiadać nie będzie, bo lady Louise podjęła właśnie ważną decyzję dotyczącą swojej przyszłości. Poznajcie szczegóły. 

Jaki tytuł nosi lady Louise? 

Jest ulubioną wnuczką Elżbiety II. Była blisko związana z księciem Filipem, z którym dzieliła pasję do powożenia. Nic dziwnego, że właśnie jej książę Edynburga zapisał w testamencie swoje ukochane powozy.  „Codziennie zabierał mnie inną trasą. Nie wiem, jak mu się to udawało. Opowiadał mi różne anegdoty. Szczerze, to jeden z najciekawszych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkałam”, mówiła o relacji z dziadkiem w swoim pierwszym telewizyjnym wywiadzie. 

Zobacz: Wielka Brytania. Lady Ludwikę i księcia Filipa łączyła niesamowita relacja

Lady Louise Windsor tytuł
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images)

Niedawno lady Louise skończyła osiemnaście lat. Wkroczenie w dorosłość wiąże się w jej przypadku z podjęciem ważnej decyzji, która wpłynie na resztę jej życia. Chodzi o królewski tytuł. Lady Louise jest najstarszym dzieckiem hrabiego i hrabiny Wessex. Edward i Sophie przed laty podjęli decyzję, by ich dzieci nie nosiły książęcych tytułów. Para uważała, że ta decyzja należy do ich dzieci. Chcieli i wciąż chcą, by same zdecydowały o tym, gdy będą już dorosłe: „Przyzwyczajamy nasze dzieci do tego, że prawdopodobnie będą musiały normalnie pracować i zarabiać. Dlatego podjęliśmy decyzję, żeby nie używały tytułu Jej Książęca Wysokość. Ten tytuł jest ich, przysługuje im, ale mogą sami w wieku 18. lat podjąć własną decyzję”, mówiła przed laty hrabina w wywiadzie dla Sunday Times.

Lady Louise podjęła ważną decyzję. Nie będzie księżniczką

Decyzja rodziców okazała się słuszna. To zapewniło lady Louise oraz jej bratu Jamesowi życie z dala od mediów i świateł reflektorów. Niedawno lady Louise skończyła osiemnaście lat i mogła zadecydować - zostać księżniczką i przejąć część obowiązków po księciu Harry'm lub wejść w dorosłość jako osoba prywatna. Jaką decyzję podjęła? 

Zobacz również: Nazywa się ją tajną bronią Windsorów. Kim jest Lady Louise?

Najmłodsza wnuczka Elżbiety II i księcia Filipa, a jednocześnie najstarsza córka hrabiego Edwarda i hrabiny Sophie zgodnie z ustanowionym prawem, podjęła swoją pierwszą dorosłą decyzję - czy chce podobnie jak cioteczne siostry - Eugenia i Beatrice- nosić tytuł księżniczki i wykonywać obowiązki z ramienia królowej, czy - jak Zara Tindall i Peter Philips - usunąć się w cień. Media już jakiś czas temu spekulowały, jaką decyzję podejmie lady Louise. Ulubiona wnuczka królowej dotychczas trzymała się z dala od mediów, ale co jakiś czas pojawiała się na okładkach prasy. Niedawno udzieliła swojego pierwszego wywiadu na potrzeby filmu wspomnieniowego BBC o księciu Filipie. Zachwyciła swoim wyglądem, ale i elokwentnymi wypowiedziami na temat dziadka. Zaczęto pisać, że zwykle trzymająca się nieco z tyłu Louise być może niebawem stanie się jedną z najjaśniejszych gwiazd Windsorów.

Lady Louise, jak podaje The Sun, zdecydowała pójść inną drogą. Postanowiła nie przyjmować tytułu książęcego. Według tabloidu, Louise nie chce jeszcze decydować o tym, czy na „pełny etat” pracować jako członek rodziny królewskiej. Teraz zdecydowała się skupić na nauce, a decyzję ponownie chce rozpatrzyć za kilka lat. Hrabina Wessex nie ukrywa radości, że córka cięzko uczy się do matury i na pierszym miejscu stawia naukę i rozwój osobisty: „Mam nadzieję, że pójdzie na studia. Nie zmuszałbym jej, ale jeśli chce. Jest bardzo bystra”, opowiadała hrabina Sophie.  Wygląda na to, że wciąż nie będziemy widywać lady Louise zbyt często, ale najważniejsze, że podjęła decyzję w zgodzie ze sobą.  

Lady Louise Windsor wiek
Fot. Mark Cuthbert/UK Press via Getty Images

Lady Louise Windsor jak wygląda
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images)

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.