la ludwika spadek po filipie
Fot. WPA Pool/Getty Images Entertainment
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Lady Ludwikę i księcia Filipa łączyła niesamowita relacja

To ona odziedziczyła wyjątkowy spadek po dziadku

Aleksandra Andrzejak 30 kwietnia 2021 16:57
la ludwika spadek po filipie
Fot. WPA Pool/Getty Images Entertainment

Księcia Filipa i Lady Ludwikę łączyła wspólna pasja. Dziewczyna odziedziczyła po nim wyjątkowy spadek. Jaka relacja łączyła nastolatkę z dziadkiem?

Lady Ludwika: kim jest?

Lady Ludwika, a właściwie Lady Louise Windsor urodziła się 8 listopada 2003 roku. Jest córką księcia Edwarda, hrabiego Wesseksu i jego żony Zofii, hrabiny Wesseksu. Zajmuje 14. miejsce w linii sukcesji brytyjskiego tronu. Fani rodziny królewskiej mogli ją zobaczyć także jako druhnę na ślubie księcia Williama i księżnej Kate. W dniu ślubu swojego kuzyna miała 7 lat. Od tamtego czasu dziewczyna wydoroślała!

Lady Ludwika była ukochaną wnuczką nieżyjącego już księcia Filipa. W hołdzie dla księcia Filipa, na jego pogrzeb, przypięła broszkę jeździecką z głową konia i zwiniętym batem.

Zobacz także: Tajemnice królewskiej alkowy, czyli wszystko, co wiemy o romansach Elżbiety II...

kim jest lady ludwika
Fot. Chris Jackson / Staff / Getty Images

Hrabina Wessex, książę Andrzej, lady Ludwika, książę Edward, admirał Sir Timothy Laurence i książę Filip, 2012

Lady Ludwika i książę Filip: relacja

Lady Ludwika jest wnuczką zmarłego księcia Filipa. Od lat jeździ konno i jest w tym świetna. Dziadek był z niej bardzo dumny. Kibicował Ludwice podczas zawodów jeździeckich.

Książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku. 17 kwietnia odbył się jego pogrzeb. W spadku po ukochanym dziadku Ludwika odziedziczy powóz, kurtkę, rękawiczki oraz pudełko z czerwonym wieczkiem. W pudełku mąż królowej Elżbiety II trzymał kostki cukru, którymi nagradzał konie. Lady Ludwika zaopiekuje się też dwoma kucykami rasy Fell - Balmoral Nevis i Notlaw Storm. 

Zobacz także: Wielka Brytania. Elżbieta II pokazała się pierwszy raz od pogrzebu księcia Filipa

lady ludwika kim jest
Fot. Chris Jackson / Staff / Getty Images

Lady Louise Windsor, książę William, księżna Kate, Meghan Markle i książę Filip, 2017

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.