królowa Elżbieta II płacze
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Elżbieta II pokazała się pierwszy raz od pogrzebu księcia Filipa

Królowa nie miała na sobie czerni! To koniec żałoby?

Aleksandra Andrzejak 27 kwietnia 2021 20:57
królowa Elżbieta II płacze
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II pokazała się pierwszy raz od pogrzebu księcia Filipa. Nie włożyła czarnego stroju? Czy to już koniec żałoby?

Elżbieta II na pogrzebie księcia Filipa

9 kwietnia media obiegła wiadomość o śmierci księcia Filipa. Wielka Brytania pogrążyła się w żałobie. 17 kwietnia Elżbieta II pożegnała swojego ukochanego męża podczas ceremonii pogrzebowej. W trakcie uroczystości nie była w stanie powstrzymać łez...

Postanowiła upamiętnić go w wyjątkowo wzruszający sposób. Na trumnie księcia Filipa oprócz jego wojskowej czapki, miecza, sztandaru z wyszytym zamkiem Windsor oraz bukietu kwiatów znalazł się list od królowej Elżbiety II. Na kopercie, która znalazła się na trumnie księcia Filipa królowa Elżbieta II napisała: „Your loving Lilibeth”, czyli „Twoja kochająca Lilibeth”.

Zobacz także: Wielka Brytania. Elżbieta II miała jedną cechę, której nie znosił książę Filip!

elzbieta ii przyjmuje audiencje
Fot. Pool/Max Mumby / Contributor / Getty Images

Elżbieta II na pogrzebie księcia Filipa, 17 kwietnia 2021

Elżbieta II wróciła do pracy

Jak podaje Daily Mail Elżbieta II wróciła do pracy. Ze względu na pandemię koronawirusa królowa odbywa audiencje online. W ten sposób przyjęła dziś między innymi Jej Ekscelencję Ivitę Burmistre, Ambasador Łotwy i Jej Ekscelencję Sarę Affoue Amani, Ambasador Wybrzeża Kości Słoniowej.

Przypomnijmy, że królowa powróciła do swoich obowiązków zaledwie cztery dni po śmierci księcia Edynburga. Jednak wtedy pełniła je ubrana na czarno. Dziś wszystkich zdziwił strój królowej. Monarchini pojawiła się na ekranie ubrana w jasną, kwiecistą sukienkę. Na jej dekolcie błyszczał trzyrzędowy naszyjnik z pereł. Uwagę przykuwała też diamentowa broszka.

Zobacz także: Wielka Brytania. To ona odziedziczy wyjątkowy spadek po księciu Filipie

Skąd ta zmiana? Dwutygodniowy okres żałoby na cześć męża królowej zakończył się 23 kwietnia. Co oznaczało, że Windsorowie mogli wrócić do pracy w pełnym wymiarze godzin i zrezygnować z noszenia czarnych strojów.

elzbieta ii wraca do pracy
Fot. Pool / Pool / Getty Images

Elżbieta II podczas audiencji online, 27 kwietnia 2021

elzbieta ii znowu przyjmuje audiencje
Fot. Pool / Pool / Getty Images

Elżbieta II przyjmująca na audiencji online Jej Ekscelencję Sarę Affoue Amani, Ambasador Wybrzeża Kości Słoniowej, 27 kwietnia 2021

elzbieta ii wrocila do pracy
Fot. Pool / Pool / Getty Images

Elżbieta II przyjmująca na audiencji online Jej Ekscelencję Ivitę Burmistre, Ambasador Łotwy, 27 kwietnia 2021

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?