KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Jaki jest stan zdrowia księcia Filipa? Pałac Buckingham wydał kolejny krótki komunikat...

Mijają niemal trzy tygodnie od momentu, kiedy książę trafił do szpitala...

Gabriela Czernecka 3 marca 2021 11:56

Jaki jest stan zdrowia księcia Filipa? Mąż królowej Elżbiety II od prawie trzech tygodni spędza czas w szpitalu. Właśnie został przeniesiony do specjalistycznej placówki, zajmującej się chorobami serca. O stanie zdrowia księcia Edynburga na bieżąco informuje rzecznik Pałacu Buckingham. Uwagę zwraca jednak fakt, że przedstawiane mediom oświadczenia są bardzo lakoniczne i oszczędne w słowach… Jak więc tak naprawdę czuje się książę Filip?

Książę Filip w szpitalu. Jaki jest jego stan zdrowia?

Tak jak Brytyjczycy nie wyobrażają sobie monarchii bez królowej, tak Elżbieta II nie wyobraża sobie życia bez księcia Filipa. Razem przetrwali wiele skandali, dramatów i burz. Dziś stan księcia Filipa, według rzecznika Pałacu Buckingham, nie budzi niepokoju. Czy aby na pewno?

Stan zdrowia księcia Filipa
Fot. Getty Images

Książę Filip został przyjęty do Szpitala Króla Edwarda VII w Londynie 16 lutego. Trafił tam, jak podano w oświadczeniu, z powodów czysto profilaktycznych. Później okazało się, że książę ma infekcję i wymaga profesjonalnego leczenia, stąd pobyt w szpitalu. Z uwagi na zaawansowany wiek księcia Filipa (ma 99 lat), brytyjska prasa wyraziła swoje zaniepokojenie jego stanem zdrowia. 

Jak czuje się książę Filip?

By nie wzbudzać paniki, sytuację próbował ratować książę William, który przyznał jakiś czas temu, że dziadek czuje się naprawdę dobrze. Chwilę później jego słowa potwierdził syn królowej Elżbiety II, książę Edward, który w jednym z wywiadów przyznał, że książę czuje się dobrze, ale humor nie za bardzo mu dopisuje, ponieważ „nie przepada za szpitalami i bezczynnością”. Gdy zdjęcia księcia Karola z zaczerwienionymi oczami, wychodzącego od księcia Filipa obiegły świat, wersja książąt zaczęła być mało wiarygodna.

Książę Filip portret
Fot. Getty Images

Pojawiły się nawet głosy wzywające księcia Harry’ego i księżnej Megan do odwołania emisji wywiadu, którego udzielili amerykańskiej telewizji CBS. Już z samego zwiastunu widać, że pada w nim wiele kłopotliwych pytań dotyczących rodziny królewskiej. Program wyemitowany zostanie w najbliższą niedzielę, a fani proszą by ze względu na szacunek do księcia Filipa zdecydowali się opóźnić emisję. Wielu obawia się, że niektóre wątki rozmowy książęcej pary mogą wzbudzić skandal i znacząco negatywnie odbić się na zdrowiu księcia Filipa.

Stan zdrowia Filipa wciąż budzi wielkie obawy, bowiem we wtorek księcia przewieziono do szpitala specjalizującego się w chorobach serca. Jak na razie pałac skomentował to krótko, pisząc w oświadczeniu, że książę po prostu potrzebuje odpowiedniej opieki, którą może mu zapewnić właśnie ta placówka. Czy stan zdrowia księcia Filipa jest znacznie poważniejszy niż moglibyśmy przypuszczać? Tego prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy...  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.