Księżna Diana i książę Karol ślub
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Podróż poślubna Diany i Karola miała być wyprawą życia, a stała się koszmarem!

Wszystko przez Camillę...

Gabriela Czernecka 7 listopada 2020 11:50
Księżna Diana i książę Karol ślub
Fot. East News

Podróż poślubna Diany i Karola nie obyła się bez skandalu. Diana po latach wyznała, że było to dla niej piekło na ziemi. Zawsze czuła, że w tym małżeństwie jest zbyt tłoczno, a okazuje się, że już podczas podróży poślubnej miała okazję przekonać się, jak od teraz będzie wyglądał jej związek z przyszłym królem.

Podróż poślubna Diany i Karola

Diana i Karol pobrali się 29 lipca 1981 roku. Ceremonią oglądało około 750 milionów osób na całym świecie. Dziś już wszyscy wiemy, że związek tej pary okazał się być jednym wielkim nieporozumieniem. On bał się sprzeciwić matce, zakochany w Camilli Parker-Bowles mimo wszystko postanowił wypełnić swoje zobowiązania jako następcy tronu. Ona niewinna dziewczynka, początkowo ślepo zakochana, później za wszelką cenę próbująca wyrwać się z łam sztywnych zasad królewskiego protokołu.

Już sam czas narzeczeństwa był dla nich trudny. Im bliżej ślubu tym bardziej Diana stawała się świadoma tego, do jakiej roli zostanie sprowadzona. Ślubu nie można było jednak odwołać. Z każdym dniem było coraz gorzej. Po ślubie para poleciała na Gibraltar, by tam, na królewskim jachcie Britannia spędzić kilka tygodni. 

Już podczas jednego z pierwszych dni Diana zauważyła, że Karol ma spinki do mankietów, na których wygrawerowane jest podwójne C, które ma symbolizować Camillę i Charlesa (z ang. Karol). To dlatego też zaprzestała nosić produkty marki Chanel. Gdy swoje odkrycie, dotyczące spinek do mankietów, skonfrontowała z mężem ten zbył ją twierdząc, że żadnego romansu nie ma i Diana nie ma czym się martwić. Dowody świadczyły jednak przeciwko niemu...

„Otwieraliśmy nasze terminarze, by coś przedyskutować. W środku miał dwa zdjęcia Camilli. Spytałam go też o spinki. „Camilla ci je dała, prawda”? A on odparł: „Tak, co w tym złego? To prezent od przyjaciółki”. Potwornie się wtedy pokłóciliśmy. Byłam zazdrosna, kompletnie zazdrosna”, czytamy zwierzenia Diany w książce Andrew Mortona. 

Wówczas księżna Walii utwierdziła się w przekonaniu, że jej marzenia o wielkiej miłości i wspaniałym związku z księciem pozostaną niespełnione...  

Księżna Diana, Diana Spencer, księżna Walii
Fot. East News

Księżna Diana, książę Karol
Fot. East News

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.