Krzysztof Krawczyk, 15.12.2019 Warszawa, finał trasy koncertowej
Fot. TRICOLORS/East News
O tym się mówi

Hołd dla Krzysztofa Krawczyka w Opolu. Powstał wyjątkowy mural upamiętniający artystę

Będzie go można podziwiać na jednej z kamienic

Marta Nawacka 4 września 2021 09:57
Krzysztof Krawczyk, 15.12.2019 Warszawa, finał trasy koncertowej
Fot. TRICOLORS/East News

Jeden z największych i najpopularniejszych polskich artystów zmarł w kwietniu br. Pozostawił pogrążoną w żałobie rodzinę oraz fanów, którzy od lat nucili jego piosenki. Podczas tegorocznego, 58. Festiwalu w Opolu Krzysztofowi Krawczykowi zostanie złożony należyty hołd, a miasto zdecydowało się także na stworzenie muralu upamiętniającego utalentowanego wokalistę.

Hołd dla Krzysztofa Krawczyka na Festiwalu w Opolu

Podczas 58. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu będziemy mogli ponownie usłyszeć najpopularniejsze utwory Krzysztofa Krawczyka. Telewizja Polska postanowiła uczcić zmarłego artystę w wyjątkowy sposób, „przywracając” go na scenę w koncercie Krzysztof Krawczyk. Ostatni raz zatańczysz ze mną. W tym dniu zabrzmią największe hity wokalisty, wykonane m.in. przez Trubadurów, Enej, Katarzynę Cerekwicką, Annę Karwan, Kamila Bednarka, Kubę Badacha i Anię Dąbrowską.

Czytaj też: Ewa Krawczyk chce zastrzec imię i nazwisko męża. Jest sprzeciw syna Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk, 15.12.2019 Warszawa, finał trasy koncertowej
Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Krzysztof Krawczyk, finał trasy koncertowej, grudzień 2019

Mural upamiętniający Krzysztofa Krawczyka

Poza możliwością usłyszenia popularnych piosenek Krzysztofa Krawczyka na scenie w Opolu, na ścianie jednej z kamienic będziemy mogli zobaczyć oryginalny i wyjątkowy mural upamiętniający artystę. „Dzieło będzie można niebawem podziwiać na ścianie kamienicy przy ulicy Krakowskiej 34 A, a jego oficjalne odsłonięcie zaplanowano na sobotę o godz. 16. Mural zaprojektował i wykonał Bruno Neuhamer, który najpierw zwyciężył w ogólnopolskim konkursie do którego zgłoszono łącznie 25 koncepcji. Na tle całości projekt zwycięzcy wyróżniał się - jak zdradzili później członkowie jury - oryginalnym i przemyślanym podejściem do tematu konkursu, opierając się o amerykański rozdział życia Krzysztofa Krawczyka, jego marzenia i aspiracje”, możemy przeczytać na profilu miasta Opole.

Niektórzy fani są zachwyceni tym wykonaniem. Inni zaś dostrzegają w nim podobieństwo do popularnej gry Grand Theft Auto: Vice City, a samego Krzysztofa Krawczyka do... Pablo Escobara. Dzieło miało odnosić się również do amerykańskiego rozdziału w życiu wokalisty. Udało się?  

Zobacz także: Krzysztof Krawczyk zmagał się z nieuleczalną chorobą

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…