Anthony Madu
Fot. AP/Associated Press/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Tańczył w deszczu na ulicach Lagos. Teraz otrzymał stypendium American Ballet Theatre!

Historia chłopca z Nigerii porusza! 

Olga Figaszewska 25 sierpnia 2020 16:25
Anthony Madu
Fot. AP/Associated Press/East News

To budująca i inspirująca historia o tym, że marzenia się spełniają. 11-letni Anthony Madu na nagraniu, które pojawiło się w sieci tańczy w deszczu. Film obiegł cały świat i poruszył internautów. Nigeryjczyk niedługo rozpocznie przygodę życia! Dzięki Violi Davis i Cynthii Erivo Anthony wstąpi w szeregi American Ballet Theatre w Nowym Jorku. To dla niego ogromna szansa!

Historia Anthony'ego  Madu

Od czego się zaczęło? Wystarczyło, że nagranie tańczącego chłopca pojawiło się w sieci. Anthony Madu tańczył w deszczu boso na jednej z ulic Lagos. Wideo w błyskawicznym tempie rozeszło się po sieci. Talent i niezwykła wrażliwość 11-latka poruszyła miliony osób. Film udostępniły także aktorki - Viola Davis i Cynthia Erivo. 

„Tworzymy, latamy, potrafimy sobie wyobrazić, wyzwoliliśmy pasję i miłość ... pomimo brutalnych przeszkód, które zostały nam postawione! Nasi ludzie potrafią latać !!! ❤”, napisała Davis.

,,Tak się składa, że sama ​​jestem z pochodzenia Nigeryjką. Pomyślałam, że to było przeznaczenie - mówiła z kolei Cynthia Erivo w komentarzu dla NBC News. Nagranie z udziałem chłopca zobaczyła dzięki Cynthii.

Anthony będzie mógł teraz rozwijać swoją miłość do tańca w prestiżowym American Ballet Theatre pod okiem najlepszych tancerzy baletowych. 11-latek nie ukrywa swojej radości. To stypendium wiele dla niego znaczy. ,,Kiedy otrzymałem telefon, że otrzymałem stypendium w USA w roku 2021, byłem bardzo, bardzo szczęśliwy", cytuje słowa chłopca TIME. 

„Czuję się silny i szczęśliwy. Gdy dorosnę, zostanę zawodowym tancerzem. Taką przyszłość dla siebie widzę”, mówił o swojej pasji Anthony [cytat za TVP Info]. 

11-latek nie ukrywa, że balet jest trudny do nauczenia, ale wszystko zależy od naszego zaangażowania i pracy. ,,Kiedy tańczę, to jakbym marzył, jakbym był na szczycie świata”, mówił agencji Reuters Anthony Madu. 

TAGI #taniec

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.