Książę Harry i książę William
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę William i książę Harry zrujnowali ojcu urodziny. Ujawniono, o co tak naprawdę się kłócili 

Powodem ich sporu były... pieniądze

Ksenia Krasko 12 sierpnia 2020 16:42
Książę Harry i książę William
Fot. Getty Images

Biografia Finding Freedom: Harry and Meghan and the Making of A Modern Royal Family, której autorami są dziennikarze Carolyn Durand i Omida Scobie, stała się bestsellerem jeszcze przed oficjalną premierą, a to wszystko dzięki publikowanym przez media fragmentom. Nowe szczegóły wskazują, jak wielki rozłam ma miejsce w rodzinie królewskiej, i ujawniają, o co nieustannie kłócą się William i Harry.

Konflikt Harry’ego i Williama na urodzinach księcia Karola

Jak twierdzą autorzy, bracia nie potrafią porozumieć się nawet w tych sprawach, które wydają się ważne dla całej rodziny królewskiej. Według biografii, książę William i książę Harry mieli sprawić, że rodzinna sesja zdjęciowa z okazji 70. urodzin księcia Karola była „prawdziwym koszmarem”.

Chodzi o sesję, podczas której powstała ta fotografia. Książę Karol pozuje z księciem Georgem na kolanach, a obok niego siedzą księżna Camilla i księżniczka Charlotte. Za nimi stoją księżna Kate z Louisem na rękach i książę William, a także książę Harry i księżna Meghan.

Pomimo pozornie szczęśliwej rodziny na zdjęciu, nie było łatwo zebrać ich razem. Jak wynika z biografii małżeństwa Sussex, ani William, ani Harry nie starali się uzgodnić harmonogramów i nie chcieli się porozumieć w tej kwestii. Podczas spotkania nie ukrywali wzajemnej niechęci, a Harry miał po raz kolejny pokłócić się z ojcem.

urodziny księcia Karola, książę Karol, księżna Kate, książę William, książę Harry, księżna Meghan
Fot. Getty Images

Harry i William kłócą się o pieniądze

Już w zeszłym roku otwarcie mówiło się, że synowie księżnej Diany „wypowiedzieli sobie wojnę”. Fani rodziny królewskiej obwiniali za to zarówno Meghan Markle, jak i Kate Middleton, ale okazuje się, że chodzi o coś zupełnie innego. Jedną z przyczyn intensywnego konfliktu braci ma być wielka kłótnia o pieniądze.

Harry i William próbowali przekonać swojego ojca, księcia Karola, aby zapewnił im „kieszonkowe” na niezbędne wydatki (np. garderobę Meghan i Kate). Osiągnęli swój cel, ale William, jako następca tronu i potencjalny przyszły król, otrzymał znacznie więcej pieniędzy. To rozgniewało młodszego Harry’ego.

„Karol jest nie tylko ojcem Williama i Harry’ego, jest także ich szefem. A to sprawia, że ​​ich relacja jest trudna z wielu powodów”, tłumaczy w biografii Finding Freedom osoba, związana z rodziną królewską. „Kolejność dziedziczenia decyduje o twojej pozycji, wpływach i stopniu władzy”, dodaje. 

„Harry zawsze ustępował tylko swojemu bratu, zwłaszcza jeśli chodzi o finanse. W przeszłości chciał podjąć się większych projektów i chciał pracować więcej, ale nie mógł zdobyć na to pieniędzy. William zawsze był pierwszy. Ich kłótnie często dotyczyły właśnie finansów”, ujawnia w książce.

Biografia Meghan i Harry’ego może całkowicie zmienić nasz pogląd na to, co tak naprawdę dzieje się w rodzinie królewskiej. Czekacie na kolejne nieznane fakty o royalsach? 

księżna Kate, księżna Meghan, Książę William, książę Harry
Fot. gettyimages

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.