Jak dziennikarka ocenia pierwszą damę?

Konrad Szczęsny 30 marca 2018 07:30

Nie milkną echa dotyczące planów zaostrzenia ustawy aborcyjnej, które wywołały masowe protesty w całym kraju. Hanna Lis podkreśliła, że jest przeciwna usuwaniu ciąży, opowiada się jednak za wyborem. Uważa, że każda kobieta powinna mieć prawo do podjęcia tej bardzo indywidualnej i bardzo osobistej decyzji. Dziennikarka wyraziła też swój pogląd na temat milczenia w tej sprawie pierwszej damy Agaty Dudy.

Hanna Lis o pierwszej damie Agacie Dudzie

Dziennikarka żałuje, że żona prezydenta Andrzeja Dudy nie zdecydowała się zabrać głosu na tak istotny społecznie temat.

„Szkoda, że kobieta niewątpliwie inteligentna, pochodząca ze znakomitej rodziny intelektualistów, jest wciąż nieobecna w przestrzeni publicznej. Nie chodzi mi o to, żeby chodziła na wiece, ale fajnie byłoby, gdyby była kimś w rodzaju mediatorki pomiędzy różnymi środowiskami kobiet. Bo nam teraz w Polsce taki dialog jest bardzo potrzebny”, podkreśliła Hanna Lis w rozmowie z magazynem Party.

I odniosła się do sytuacji, gdy pierwszą damą była Maria Kaczyńska i była wówczas toczona analogiczna dyskusja do tej, która ma miejsce w Polsce teraz.

Hanna Lis o Marii Kaczyńskiej

„Maria Kaczyńska zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego kilkadziesiąt dziennikarek. Rozmawiałyśmy o Polsce i o forsowanym przez niektóre środowiska pomyśle wpisania ochrony życia poczętego do konstytucji. Pani Maria Kaczyńska uznała, że to zły pomysł, i podpisała petycję, aby przy konstytucji w tym zakresie nie majstrować”, wspomina dziennikarka.

„Ksiądz Tadeusz Rydzyk dostał wówczas furii i nazwał ją czarownicą, ale ona, mimo presji, się nie wycofała. Potrafiła mówić własnym głosem. Za to była ceniona przez wszystkie środowiska”, zaznaczyła Hanna Lis w rozmowie z Oscarem Mayą. 

Zgadzacie się z opinią Hanny Lis na temat Agaty Dudy 

1/5
Hanna Lis, Viva! sierpień 2013
Copyright @Marlena Bielińska/Move
1/5

Hanna Lis wypowiedziała się na temat pierwszej damy Agaty Dudy.

2/5
Hanna Lis, Viva! sierpień 2016
Copyright @Marlena Bielinska/Move
2/5

Hanna Lis żałuje, że Agata Duda milczy w kwestii ważnych społecznie tematów, takich jak zaostrzenie prawa aborcyjnego.

3/5
Hanna Lis, Viva! grudzień 2006
Copyright @Piotr Porebsky/METALUNA
3/5

Hanna Lis nie popiera aborcji, ale uważa, że każda kobieta powinna mieć w tej kwestii wybór.

4/5
Hanna Lis, Viva! grudzień 2006
Copyright @Piotr Porebsky/METALUNA
4/5

Hanna Lis już jakiś czas temu zwierzyła się, że jej obydwie ciąże były zagrożone.

5/5
Hanna Lis, Viva! grudzień 2006
Copyright @Piotr Porebsky/METALUNA
5/5

Hanna Lis podkreśliła, że przyjście na świat jej dwóch córek traktuje jako cud.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.