Olga Figaszewska 23 października 2017 16:00
1/5
10 lat TVN, VIVA! 2007, MT
Copyright @Piotr Porębski
1/5

Niedawno telewizja TVN świętowała 20-lecie swojego istnienia! Z okazji okrągłego jubileuszu, największe gwiazdy TVN'u wzięły udział w ekskluzywnej sesji zdjęciowej VIVY!. I to nie pierwszy raz! Dziesięć lat temu również stanęli przed naszym obiektywem. A ich szefowie zdradzali sekrety pracy w jednej z największych telewizji!

 

Polecamy też: Czy naprawdę miał konflikt z Hubertem Urbańskim i co zarzuca mu Martyna Wojciechowska? Edward Miszczak ostro o gwiazdach TVN! EKSKLUZYWNY WYWIAD

 

Kuba Wojewódzki całował się z posłanką Senyszyn. Tomasz Sekielski wcale nie jest mrukiem. Justyna Pochanke lubi zaszaleć na zakupach. Zobacz inną twarz stacji telewizji! Jak gwiazdy jednej z najpopularniejszych telewizji zmienili się przez lata? Przypominamy wyjątkową sesję z okazji dziesięciolecia TVN! Zapraszamy do galerii!

 

Zobacz także: „To nie jest tylko pamiątka dla stacji, ale także dla nas”. 3 okładki do wyboru i 40 gwiazd TVN - słowo backstage nabiera nowego znaczenia!

2/5
10 lat TVN, VIVA! 2007
Copyright @Piotr Porębski
2/5

Przedstawienie musi trwać. Wysłuchane, podejrzane.  Ewa Drzyzga rozmawiała już z 15 tysiącami osób.
Niedawno nawet z Carmen Bin Laden, szwagierką Osamy. Katarzyna Skrzynecka i Piotr Gąsowski w „Tańcu z gwiazdami” wysłuchują zwierzeń tancerzy na zmianę z kąśliwymi uwagami jurorów. Olivier Janiak posuwa się dalej – nie tylko słucha, ale i podgląda gwiazdy na imprezach. Dorota Wellman, Marcin Prokop i Andrzej Sołtysik zaglądają do garnków gościom programu „Dzień dobry TVN”, a Martyna Wojciechowska patrzy pod maskę samochodów w „Automaniaku”. Ale można z nią też spojrzeć na świat z perspektywy Złotych Tarasów.

 

Polecamy też: Czy naprawdę miał konflikt z Hubertem Urbańskim i co zarzuca mu Martyna Wojciechowska? Edward Miszczak ostro o gwiazdach TVN! EKSKLUZYWNY WYWIAD

 

Dorota Zawadzka


Najpiękniejszy komplement “To był normalny odcinek „Superniani”. Nocne rozmowy z rodzicami, histeria dzieci.  Zaczynaliśmy o siódmej rano, a kończyliśmy po północy. Co rano na plan odprowadzał mnie mały, może siedmioletni chłopiec. Na powitanie uśmiechał się szeroko, pokazując znacznie przerzedzone uzębienie. Był na planie, gdy schodziłam coś zjeść. Nie odstępował mnie ani na chwilę. Ostatniego dnia zdjęć, czując, że zbieram się już do powrotu, podszedł do mnie i szepnął: „Jest pani moją fanką!”. Miał rację! Jestem jego fanką. Fanką wszystkich dzieci i dlatego uwielbiam być Supernianią.

 

Zobacz także: „To nie jest tylko pamiątka dla stacji, ale także dla nas”. 3 okładki do wyboru i 40 gwiazd TVN - słowo backstage nabiera nowego znaczenia!

 

Kuba Wojewódzki


Niezapomniane momenty w moim programie: Krysia Czubówna zapowiedziała, że „premier spotkał się z prezydentem i  było zajebiście”; całowałem się z Joanną Senyszyn i załatwiłem jej wydanie płyty; wystąpiłem w stroju Borata, co zaowocowało tym,  że liczne fundacje chciały mi pomóc z pożywieniem; kontaktowałem się bezpośrednio z biustem Cichopek i Hakiel mnie nie zabił; Maleńczuk przyznał się, że ze mną nigdy nic nie wciągał; o mało co nie zostałem ojcem dziecka Patrycji Markowskiej, a tym samym zięciem Perfectu; Jacek Kurski śmiał się z dowcipów o „dwóch takich” i nie siedzi; Tomek Karolak ujawnił,
że w młodości lubił przebierać się za drób, i też pozostaje ciągle na wolności; Ricardo Kalisz przywdział beret moherowy i nie zamienił się w krzak gorejący; okazało się, że Krzysztof Bosak nie maluje paznokci u stóp; Zapendowska powiedziała: „Nienawidzę tego PiS-u jak cholera”. John Porter wyznał, że Anita jest od niego o 25 lat młodsza, i zastanawiał się, po co mu taka stara żona; Maria Wiktoria Wałęsa załatwiła mi latrynę mojego imienia na lotnisku Wałęsy w Gdańsku; Jan Rokita za pomocą szampana i „Playboya” o mały włos (oczywiście nie jego własny) nie przerobił Włodarczyk Agnieszki na Nelly. Drzyzga powiedziała, że nigdy nie powiedziała „Nie chce mi się z tobą gadać”. A ja ani razu nie użyłem zwrotu: „Mordo ty moja”.

 

Zobacz też: To nie była zwyczajna sesja zdjęciowa! Zobacz kulisy powstawania naszych trzech wyjątkowych okładek EKSKLUZYWNE VIDEO

 

Polecamy: 20 urodziny VIVY!, czyli nasza Przeszłość i Przyszłość! EKSLUZYWNE VIDEO

3/5
10 lat TVN, VIVA! 2007
Copyright @Piotr Porębski
3/5

Najlepiej poinformowani


Dlatego nie wszyscy ich lubią Duetu Sekielski i Morozowski, twórców „Teraz my”, politycy coraz bardziej się boją. To oni ujawnili największą aferę polityczną ostatnich lat – handel stanowiskami w zamian za poparcie w Sejmie, tylko im udzieliła wywiadu Aneta Krawczyk, najsłynniejsza kochanka Samoobrony. Od „Faktów” telewizja TVN rozpoczęła dziesięć lat temu nadawanie. Dziś codziennie ogląda je średnio cztery miliony Polaków (na zdjęciu Katarzyna Kolenda-Zaleska i Tomasz Sianecki). Bogdan Rymanowski pokazuje polityków bez krawatów. W programie „Kawa na ławę” potrafią nawet… zażartować. Ryszard Cebula prowadzi magazyn reporterów „Uwaga”, Jolanta Konopka – „Superwizjer”. Równie długo można wymieniać wykryte przez reporterów tych programów afery i nagrody, jakie za to otrzymali.

Magda Mołek


Podaje się za własną siostrę. Kiedyś na stacji benzynowej podszedł do mnie mężczyzna i zagadnął: „Panienka to tak trochę do tej Mołek z telewizji podobna. Siostra?”. Zaprzeczyłam. Kiedy pan Staszek (plakietka na firmowym kombinezonie była wyraźna) usłyszał, że „ta Mołek” to ja, oniemiał, ale po chwili odzyskał rezon: „Daj pani spokój, co ta telewizja z ludźmi wyprawia! Tyle lat człowiek myślał, że ta pani Magda to taka kobita we właściwym rozmiarze jest. Że przystojna, bioderko sensowne i oddychać jest czym. A tu taka mała, taka chuda, do ramienia mi sięga…”. Na odchodne usłyszałam jeszcze: „Żyje człowiek prawie 60 lat. W telewizor patrzy. Że ta telewizja za komuny kłamała, to jasne było. I kurka, patrz pan, nie przestała!”. Mała i chuda, obarczona grzechami przeszłości uciekłam do kasy. Od tego czasu zdarza mi się podawać za własną siostrę.

4/5
10 lat TVN, VIVA! 2007
Copyright @Piotr Porębski
4/5

Życie w odcinkach. Nie ma miłości bez zazdrości, nie ma zbrodni bez kary


Łączy ich życie we wszystkich odsłonach. Hela (Anna Guzik ) to urocza rozwódka z trójką udanych dzieci. Próbuje je sensownie wychować, zarobić na opłacenie rachunków, a przy okazji znaleźć odpowiedź na pytanie, po co kobiecie mężczyzna. Wiktor i Marta (Paweł Małaszyński i Magda Walach) wierzą, że mężczyzna i kobieta są stworzeni do miłości. Ale wiedzą też, że o miłość trzeba zawalczyć, na przykład stanąć twarzą w twarz ze swoją mroczną przeszłością. Albo zmierzyć się, jak Karolina (Tamara Arciuch), z urokiem pewnej niani. Kto mógł przewidzieć, że nie tylko dzieci nianię pokochają... „Na Wspólnej”  już od pięciu lat podglądamy mieszkańców kamienicy (Anna Korcz i Kuba Wesołowski), jak zmagają się ze swoją codziennością: ślubami, zdradami, przyjaźniami, kłótniami, chwilami zwykłej radości czy rozpaczy.

 

Zobacz także: „To nie jest tylko pamiątka dla stacji, ale także dla nas”. 3 okładki do wyboru i 40 gwiazd TVN - słowo backstage nabiera nowego znaczenia!

 

Ale życie ma też swoje bardzo ciemne strony: morderstwa, napady, gwałty, zbrodnie.  Jeśli jest zbrodnia, musi być kara – o to starają się dbać podkomisarz Basia i Marek (Magda Schejbal i Maciej Zakościelny). Wspiera ich detektyw Anna Potaczek z „W 11”. Detektyw Maciej Friedek („Detektywi”) pomaga natomiast zwykłym ludziom. Jest jeszcze sędzia Anna Maria Wesołowska – jej zadanie to poznać prawdę i wydać sprawiedliwy wyrok.  

 

Polecamy też: Czy naprawdę miał konflikt z Hubertem Urbańskim i co zarzuca mu Martyna Wojciechowska? Edward Miszczak ostro o gwiazdach TVN! EKSKLUZYWNY WYWIAD

 

5/5
10 lat TVN, VIVA! 2007
Copyright @Piotr Porębski
5/5

Spod ręki Edwarda Miszczaka, dyrektora programowego TVN, wyszło najwięcej gwiazd. Jest ojcem sukcesów takich programów  jak „Taniec z gwiazdami” i „Dzień dobry TVN”. Przyznaje, że lubi dużo wiedzieć o swoich ludziach. W VIVIE! zdradza, co wie.

 

Polecamy też: Czy naprawdę miał konflikt z Hubertem Urbańskim i co zarzuca mu Martyna Wojciechowska? Edward Miszczak ostro o gwiazdach TVN! EKSKLUZYWNY WYWIAD

 

Doroty Wellman i Marcina Prokopa długo nie chciałem mieć w stacji. Wydawało mi się, że są masakrycznie ostrzelani. Teraz kompletnie inaczej na nich spojrzałem. Są rewelacyjni, zgrani, dopasowani i, co rzadkie wśród duetów, grają nie na siebie, ale na tego drugiego. Prokop to inteligentny śmieszek, i to on wiedzie prym w duecie, a Wellman kocham za bycie stuprocentową babą i za totalny luz do własnej fizyczności. Rozmawiali w programie o matce, która urodziła pijane dziecko. W studio mądrzył się facet ze stowarzyszenia antyalkoholowego, że ciężarnym powinno zakazać się podawania jakiegokolwiek alkoholu. Wellman wstała, wypięła brzuch i zapytała: „A jak ja przyjdę kupić alkohol, to czy jestem w ciąży, czy tylko źle się odżywiam? Wezwie pan ginekologa?”.Zamarłem zachwycony. Dokładnie o to chodzi w telewizji!


Olivier Janiak to człowiek o ogromnych ambicjach i tytan pracy. Myślę, że trochę zaplątał się w świat modeli i modelek i nie potrafi się odkleić od tych klimatów. Tabloidy nazwały go plastikiem, nie zgodziłbym się z tym, bo Janiak rozwija się i pracuje nad sobą. Rewelacyjny w portretowaniu show-biznesu, do którego należy w stu procentach.


Ewa Drzyzga – taki talent zdarza się raz na parę lat. Kobieta, dziennikarka i matka absolutna w jednym. Obłędnie słucha, świetnie mówi, bez mrugnięcia oka łamie strefę bezpieczeństwa u ludzi i nikt nie protestuje. Perfekcjonistka. Wymaga tytanicznej pracy od zespołu i niczego nie odpuszcza.


Martyna Wojciechowska trzy razy miała uszkodzony kręgosłup i trzy razy wstrząs mózgu. 180 centymetrów wzrostu, blond włosy, urok. Jak jechała na koniec świata kręcić filmy, zakochanym farmerom dawała moją komórkę. Musiałem tłumaczyć zdesperowanym, że tak tanio córki nie oddam.


Anna Maria Wesołowska – fantastyczna. Producent wciskał mi jakiegoś faceta, a ja uparłem się na tę eteryczną blondynkę z Łodzi. Ujęła mnie opowieścią, że zawsze marzyła o aktorstwie, a na prawo poszła z rozsądku. Podobały mi się jej pomysły, by na procesy dilerów narkotyków sprowadzać licealistów. Jest tak popularna, że już nie może wejść do supermarketu. Martwi mnie zawiść jej środowiska. To cena sukcesu.

 

Zobacz także: „To nie jest tylko pamiątka dla stacji, ale także dla nas”. 3 okładki do wyboru i 40 gwiazd TVN - słowo backstage nabiera nowego znaczenia!


Ekipa W11 Bohaterowie masowej wyobraźni i prawdziwi policjanci. Na uro­czystościach policyjnych ustawiają się do nich kolejki po autografy. Sytuacje w programie są tak realistyczne, że dziadkowie i rodzice każą oglądać ten program swoim wnukom oraz dzieciom.


Katarzyna Skrzynecka jest ciepła, zabawna, życzliwa innym. Ludzie ją uwielbiają, bo jest prawdziwa i nie zgrywa kogoś, kim nie jest.  Miała świetny kontakt z Hubertem, ale również z marszu dogadała się z Piotrem Gąsowskim.


Piotr Gąsowski – mam do niego słabość, bo uratował nas, gdy mieliśmy problem z „Tańcem z gwiazdami”. Śmieję się, że był najtańszym prowadzącym na rynku, ale to oczywiście żarty. W „Tańcu…” telewidzowie kupili go od razu. Misiowaty, wzbudza pozytywne uczucia i fajnie się go słucha.

 

Zobacz też: To nie była zwyczajna sesja zdjęciowa! Zobacz kulisy powstawania naszych trzech wyjątkowych okładek EKSKLUZYWNE VIDEO


Andrzej Sołtysik wspólnie z  Magdą Mołek prowadzi „Dzień dobry TVN”. Świetnie się dogadują i lubią się, to od razu widać na ekranie. Dobra chemia i to, co jest ważne – Magda ma do Andrzeja zaufanie. Mówię im, że za chwilę mają szansę być drugą najlepszą parą prowadzących „Dzień dobry TVN”.  


Jolanta Konopka świetnie daje sobie radę wśród reporterów i dziennikarzy śledczych. „Superwizjer” do łatwych nie należy. Mieć nowe pomysły przez tyle lat to duża umiejętność.


Ryszard Cebula to prawdziwy minister sprawiedliwości. Dziś wieloma tematami, którymi zajmował się w pojedynkę Cebula, zajmują się dziesiątki oficerów CBA. Wydaje mi się, że bije ich wiarygodnością na głowę. To prowadzący społecznego zaufania.

 

Polecamy: 20 urodziny VIVY!, czyli nasza Przeszłość i Przyszłość! EKSLUZYWNE VIDEO

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?